Třicet nových ragbyových trenérů na sněhu

25.2.2013

O víkendu 22. a 23. února 2013 se uskutečnil další kurz pro začínající ragbyové trenéry. Konal se v pražském Edenu, v klubovně a na zasněžených přilehlých hřištích. Přes chladné počasí vydrželi účastníci venku na sněhu při praxi polovinu celkového času. Vedoucí dvojice lektorů Martin Kafka a Jan Macháček využila pomoci anglického odborníka Andyho Chutera, který trénuje akademii Newcastle Falcons.

Zoom gallery

Zoom gallery  Zoom gallery  Zoom gallery  Zoom gallery

Souběžně se konaly dva kempy, jeden pro českou reprezentaci U18 a také pro dospělé reprezentace sedmiček.Účastníky osobně pozdravil prezident ČSRU Bruno Kudrna a kurz také viděl sportovní manažer Richard Mazúr.

Byl to již celkově 17. kurz Trenérské akademie ČSRU od jejího založení v roce 2010. Trenéři licence C absolvují celkem dva víkendové kurzy a vypracují svoji práci. V rámci kurzů jsou hodnoceni při praktických situacích. Po absolvování jsou kompetentní trenérsky a pedagogicky vést samostatně tréninky a jsou proškoleni v první pomoci.

Trenéři přišli z těchto klubů: Břeclav (* nový klub), České Budějovice*, Kralupy*, Mariánské hory, Pardubice*, Petrovice, Plzeň*, Přelouč, Říčany, Sedlčany*, Slavia, Sparta, Tatra. Trenéři z dalších 10 klubů se kurzů již zúčastnili. Jediným klubem, který zatím na kurzy nevyslal jediného trenéry, zůstává Praga.

Další licenční kurzy pro začínající i pokročilé trenéry se konají v létě, v termínu 15.-19. července 2013. Přihlásit je možné se zde: www.rugbyunion.cz/kurzy-pro-trenery.

Trenérská akademie ČSRU

vznikla v roce 2010 jako samostatná vzdělávací část České ragbyové unie. Jejím hlavním cílem je plošné, systematické a kvalitní vzdělání českých ragbyových trenérů. Založily ji osobnosti českého ragby Jan Macháček, Martin Kafka, Antonín Brabec a Filip Vacek.

Kontakt

Jan Macháček

+420.777699966 

Kurzy a třídy: www.rugbyunion.cz/treneri
Materiály www.treneriragby.cz
Facebook: www.facebook.com/ragbyovitreneri

Zoom gallery  Zoom gallery  Zoom gallery  Zoom gallery

   

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Přiložit
Maximální velikost 300 KB, podporované přílohy ve formátu png, jpg, gif
Vložte URL adresu videa (YouTube, Facebook, ...)
Maximální velikost 300 KB, podporované přílohy ve formátu doc, odt, xsl, ods, pdf

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
Ragby CZ > Zprávy > Informace od ČSRU > Třicet nových ragbyových trenérů na sněhu