Tri-Nations: Nový Zéland – Austrálie 16:7

18.7.2004 Úvodní zápas zvládli v extrémních podmínkách lépe Novozélanďané a zaslouženě vyhráli

Doug Howlett pokládá Australanům pětku Doug Howlett pokládá Australanům pětku
Doug Howlett pokládá Australanům pětku

All Blacks byli po celý první poločas lepší, přesto po čtyřiceti minutách vedli zásluhou TK Daniela Cartera jen 3:0. Až v 62. minutě vyjádřil převahu pětkou také Doug Howlett. Za Australany sice po kopu k následování Giteaua a díky chybě Rokocoka při zpracování snížil Stirling Mortlock, přesto domácí hubené vítězství zbránili.

Sportovním výkonům nepřálo příliš počasí. Westpac Stadium bičoval zejména v prvním poločase prudký vítr spojený s deštěm, což se odrazilo už na úvodním nepovedeném výkopu Stephena Larkhama. První půle přinesla zarputilý boj plný chyb, k čemuž svým dílem přispěl i rozhodčí Rolland. Zajímavé ragby se začalo hrát až ve druhé půli po vyloučení mlynářů Kevena Mealamua a Brendana Cannona za šarvátku. Novozélanďané pokračovali v tlaku z úvodního dějství a po Carterově druhém TK skóroval po pravém křídle Howlett.

All Blacks svou mírnou převahu už dále nevyužili, naopak Australané ze svého prvního delšího pobytu na jejich polovině ve druhém poločase vytěžili pětku, když Mortlock potrestal Rokocokovu chybu. Australanům svitla naděje na zvrat, těsně před závěrečným hvizdem irského rozhodčí se ale rozplynula díky třetímu TK Cartera.

Australský trenér Eddie Jones nebyl s výkonem svého mužstva příliš spokojený: "Bojovali jsme, ale to nezavdává důvod ke spokojenosti. Také jsme dobře bránili, ale když neděláte nic jiného, nemůžete dát body.“

Nový Zéland:

Muliaina, Howlett, Umaga, Carter, Rokocoko, Spencer, Marshall, Meeuws, Mealamu, Hayman, Jack, Maling, Gibbes, Holah, Rush.
Střídající: Hore, Somerville, Collins, Newby, Kelleher, Evans, Tuitupou.

Austrálie:

Latham, Rathbone, Mortlock, Giteau, Tuqiri, Larkham, Whitaker, Young, Cannon, Baxter, Harrison, Sharpe, Samo, Waugh, Lyons.
Střídající: Paul, Dunning, Vickerman, Smith, Henjak, Burke, Sailor.

Rozhodčí: A. Rolland (Irsko)

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Tri-Nations: Nový Zéland – Austrálie 16:7