Trénink ragbistů ze ZŠ Plzeňská na Tatrovce

28.11.2008

V pátek 7. listopadu si přišlo vyzkoušet 12 odvážlivců ze ZŠ Plzeňská ragby přímo na stadion RC Tatry Smíchov.

Děti již velmi dobře věděly, co je čeká, protože prezentace přímo u nich na škole proběhla již v říjnu. Paní učitelka byla s výsledkem velmi spokojená, a proto jsme se dohodli, že než vstoupí ZŠ Plzeňská do školní ligy, tak děti pořádně připravíme a uděláme jim každý měsíc ragbyový trénink.

I přes poměrnou nepřízeň počasí dorazilo na trénink 12 pořádně natěšených dětí včetně paní učitelky. Byl pro ně připraven následující program na trénik: postavení v obraně a v útoku, slalom mezi tyčemi, skládání pytle a narážení do připravených narážečů.

Jelikož děti věděly, jak se přihrává a nosí balón, hned jsme se vrhli přímo na slalom, kde si ještě zdokonalily svoji techniku. Velkým zpestřením bylo skládání. To si vyzkoušely vůbec poprvé a všechny to velmi zaujalo. Cvičení kontaktu bylo také velkým přínosem.

Rádi bychom se v této věkové kategorii věnovali kontaktnímu ragby, tak jen doufám, že všechno nezapomenou do té doby, než se to všichni pořádně naučí a my je konečně budeme moci pustit do kontaktu.

Protože jsme měli za sebou druhý trénink, tak jsme si společně na konci zahráli touch ragby. Velmi mě potěšilo, že i paní učitelka se tréninku zúčastnila.

Hned druhý den jsme dodali do školy dva balóny, takže děti mohou trénovat i nadále               na hodinách tělocviku. Jsme domluveni i na další společné hodiny strávené nad ragby, tak jen doufám, že se to děti co nejdříve naučí a na jaře budou důstojnými soupeři v rozjeté školní lize.

 

Martin Bezouška

Ragby CZ > Zprávy > Mládež > Školní liga > Trénink ragbistů ze ZŠ Plzeňská na Tatrovce

právě se děje

soutěže

 načítám...