Trenérský seminář krokové techniky ukázal v čem jsme pozadu

22.12.2007

Trenérský seminář krokové techniky ukázal v čem jsme pozadu

Ve čtvrtek 20. prosince 2007 proběhl první trenérský seminář pořádaný klubem RC Sparta Praha, který vedl kvalitní odborník z britských ostrovů šéf ragbyové líhně Dame Allan's School v Newcastlu Andy Chuter. Bývalý vynikající pilíř otevřel zúčastněným trenérům nový rozhled v oblasti trénování krokové techniky.

„Zapomeňte na obyčejný strečink ten je podle poslední studie téměř k ničemu, vše musíte dělat dynamicky“ začal tříhodinové setkání odborník, který se podílel na výchově několika vynikajících hráčů světového formátu.

Celý seminář byl založen na jednoduchém vysvětlení základních cviků, které by měly zlepšit kvalitu trénování běhu. Zdokonalit se mělo možnost 13 zúčastněných trenérů, kteří vůbec nelitovali, že obětovali svůj volný čas a na seminář přišli.

„Jsem v České republice po třetí viděl jsem hrát několik mládežnických týmů, máte zde dobře zvládnutou techniku s míčem, v čem však zaostáváte je kvalitní běh. A tak jsem se rozhodl pomoci alespoň v základech jednotlivých tréninkových jednotek“ řekl po skončení akce Andy Chuter

 

 

Marek Švíř

Ragby CZ > Trenérský seminář krokové techniky ukázal v čem jsme pozadu