Toulon s přehledem v čele ProD2

27.1.2008 Jak si vedou čeští krajánci

Victor Matfield RC Toulon foto: rugbyrama
Victor Matfield RC Toulon foto: rugbyrama

Po třináctém kole druhé nejvyšší francouzské soutěže vede tabulku Jágrův Toulon s desetibodovým náskokem před svými pronásledovateli. Vedoucí tým ProD2 vyhrál v Paříži nad Metro-Racingem po dobře zvládnutém závěru. Rapantovo Oyonnax potvrdilo svou nemohoucnost venku a prohrálo v Narbonne. Smolné utkání odehrálo i Bordeaux-Begels s Robertem Vovsem v základní sestavě, jeho tým prohrál o pouhé čtyři body s druhým Mont de Marsanem.


Francie

ProD2 – 13. kolo

 • Metro-Racing – Toulon (Jágr) 15:21 (9:6)

Toulon měl v Paříži se čtvrtým týmem tabulky poměrně velké problémy. Domácí vedli až do 68. minuty 12:9, Toulon poté využil početní převahy po vyloučení rojníka Racingu a dotáhl jednu z útočných akcí konečně až dokonce. O chvíli později obdržel žlutou kartu i rváček RCT Thomas Sourice a v početní převaze byli zase domácí. To však Toulon chuť po vítězství nevzalo a druhou pětkou Dana Lugera získali důležité čtyři body z venku.

 • Mont de Marsan – Bordeaux-Begles (Voves) 10:6 (10:3)

Mont de Marsan letos překvapuje svými výsledky, které ho poslaly na průběžné druhé místo v tabulce, s týmem Roberta Vovse měli všakdomácí nemalé problémy. Hráči Begles výborně bránili a mimo jediné chyby působili kompaktně. Vývoj skóre se zastavil ve 46. minutě ani jeden z týmů neudělal chybu a tak Mont de Marsan těsné vítězství nad stále zlepšujícím se týmem Begles udržel.

 • Narbonne – Oyonnax (Rapant) 25:10 (13:10)

Lukáš Rapant nastoupil díky zraněním v týmu tentokráte na postu mlynáře a s novou pozicí týmu se poměrně trápil. „Nevycházeli nám auty, byl jsem se skokany málo sehraný a díky tomu jsme přišli o velké množství míčů. Trenér měl chtěl vyzkoušet i když měl k dispozici dva specialisty mlynáře“ řekl Lukáš Rapant.

 • Lyon OU (Němeček) – Beziers 15:6 (6:6)

Federale 1

 • Poitiers – St. Nazaire (Rohlík) 8:32
 • Chalon-sur-Saone – Villeurbanne (Šuster) 42:0

Katastrofa, asi tak se dají popsat výsledky které si připisuje tým Romana Šustera. „Od počátku tady všichni vědí, že máme špatného trenéra a nic se s tím nedělalo, toto je logické vyústění. Myslím, že budeme mít problémy udržet se ve Federale 1“ shrnul špatnou situaci na předměstí Lyonu Roman Šuster

 • Riberac – Lannemezan (Šťastný) 16:7

Federale 2

 • Florian – C.A. Lormont (Kurka) 15:12

Federale 3

 • Ris Orangis – Auxerre (Průša, Okleštěk) 10:15

Další utkání ve kterém se zapsal výrazně útočník Petr Okleštěk, který položil rozhodující pětku za stavu 10:8 pro domácí a strhl tak vítězství na stranu Auxerre.

 • St. Raphael (Krejčí, Holovský) – Bastia 25:0

 


Skotsko

Scotish Premiership 3

 • Berwick – Irvine (Janíček) 9:15 (9:3)

 

 

 

 

Marek Švíř

Ragby CZ > Zprávy > Češi v zahraničí > Toulon s přehledem v čele ProD2

právě se děje

soutěže

 načítám...