Toulon bez Jágra potřetí prohrál

17.2.2008 Jak si vedou čeští krajánci

Po celý tento víkend pokračovaly také soutěže našich krajánků, Toulon si bez Martina Jágra připsal třetí letošní porážku, tentokráte o bod v Beziers. Rapantovo Oyonnax doma vybojovalo těsné vítězství nad La Rochelle. Soutěž Federale 1 má po své základní části, do play-off postupuje pouze Lannemezan Pavla Šťastného

FRANCIE

ProD2 - 14. kolo

• Beziers - Toulon (Jágr) 24:23 (12:9)

Martin Jágr se nedostal do se sestavy jen díky tomu, že se trenér rozhodl točit některé posty. Toulon po nevýrazné první půli otočil průběh utkání v rozmezí 46.-55. minuty, kdy dvěmi pětkami získal slibný náskok jedenácti bodů. Doplatil však na svou špatnou disciplínu, nejprve padly dvě žluté karty na straně RCT a po návratu hříšníků domácí využili četných prohřešků proti pravidlům. Kopáč Beziers nemilosrdně v závěru na kopal 12. bodů a otočil výsledek z 12:23 na 24:23.

• Oyonnax (Rapant) - La Rochelle 12:9 (6:6)

Lukáš Rapant v základní sestavě Oyonnax odehrál opět velmi těžké utkání, v domácím souboji se silným mužstvem s La Rochelle uhájili těsnou výhru je díky svému kvalitnímu kopáči.

• Lyon (Němeček) - Metro-Racing 9:13 (6:0)

Míra Němeček se prozatím do A-týmu ještě nedostal a na svou premiéru v ProD2 tedy stále ještě čeká. Jeho tým doma podcenil Metro-Racing a zbytečně doma prohrál

Federale 1

• St. Nazaire (Rohlík) - Bobigny 12:3

Na závěr sezóny sice Rohlíkův tým vyhrál, letos však do play-off nepostoupil. Po špatném středu sezóny je čeká nepříjemný boj v play-down.

• Villeurbanne (Šuster) - Lons le saunier 12:25

Týmu Romana Šustera se to letos vůbec nepovedlo po základní části končí na předposledním místě a bude bojovat o záchranu ve Federale 1. "Po půli sezony se zde situace zhoršila díky špatnému trenérovi, důsledkem je reálný sestup" shrnul situaci Roman Šuster po nedělním utkání.

• Lannemezan (Šťastný) - Orthez 43:15

Pavel Šťastný zažívá se svým týmem dobrý rok, postup z druhého místa do play-off před sezónou čekal málo kdo.