Top 14: Martin Jágr si zahraje opět na Stade Mayol

24.1.2013 Jak sivedou čeští krajánci

Křídlo Mont de Marsan Martin Jágr si o tomto víkendu v rámci 16. kola nejvyšší francouzské soutěže Top 14 zahraje po čtyřech letech na Stade Mayol proti Toulonu ve kterém působil devět sezón.

"Trochu se děsím momentu kdy vstoupím na hřiště, kde jsem zažil tu nejlepší atmosféru. Toloun je můj domov, dlouho jsem tu žil. Můj odchod, který byl plný emocí, byl nezapomenutelný." řekl v rozhovoru pro zpravodajství města Toulon Martin Jágr.

185193_388821824523620_1354149197_n.jpg

Martin Jágr hrál v Toulonu v letech 2001-2009 a stal jedním z nejoblíbenějších hráčů pro fanoušky v Toulonu. Po dvou neúspěšných sezónach v Bordeaux - Begles, přestoupil Jágr do Mont de Marsan, kde v loňské sezóně pomohl svému týmu dvěma pětkami ve finále ProD2 k postupu do Top 14.

"Chci podat proti domácím dobrý výkon, abych nezklamal přátelé, které v Toulonu mám. Bude to pro mě obrovská výzva. Od přestupu už uběhly čtyři roky, přesto stále cítím silnou podporu fanoušku, kteří mi fandili osm let." doplnil Jágr informaci ke vztahu ke Stade Mayol

Během kariéry potkal v dresu Toulonu Martin Jágr, velké hvězdy světového ragby. V jejich čele byl bývalý kapitán All Blacks Tana Umaga. V letech 2005 a 2008 se stal nejúspěšnější hráč historie českého ragby nejlepším pokladačem ProD2.

Jágr hraje svou druhou sezónu v nejvyšší soutěži ve Francii. V barvách Toulonu položil v sezóně 2008/09 celkem pět pětek. V současné době hraje český krajánek v týmu, kterému se vůbec nedaří.

Nepříjemné těsné prohry ve vyrovnaných utkáních s týmy ve spodní části tabulky zařadily Mont de Marsan na poslední místo z desetibodovou ztrátou na předposlední Agen.

"Domácí tým je velmi silný, v současné době mají hodně skvělé hráče na všech postech. Nebude to tedy vůbec jednoduché, nesmíme zpanikařit a věřit ve svou sílu" uzavřel rozhovor pětinásobný Ragbista roku.

Utkání 16. kola Top 14 Toulon - Mont de Marsan se hraje v sobotu 26. ledna 2013 od 19.00 hodin.

 

Marek Švíř

 

 

 

 

 

Ragby CZ > Zprávy > Češi v zahraničí > Top 14: Martin Jágr si zahraje opět na Stade Mayol

právě se děje

soutěže

 načítám...