Tomčík odmítl cizinu, chce pomoci

30.11.2006 Havířovský ragbista věří, že se tým v extralize zachrání

Neustále spoluhráče burcuje. Patří k největším oporám mužstva. Jenže ani reprezentant Jaroslav Tomčík zatím nedokázal ragbisty Havířova dostat z poslední příčky extraligy. "V této sezoně se nám vůbec nedaří" povzdechl si Tomčík. "Věřím ale, že je to jen přestupný rok."


  • V čem je problém?

Hodně hráčů nám odešlo. Skončili, nebo zamířili do ciziny. Místo nich přišli junioři a ti nemají tolik zkušeností. Něco podobného jsem zažil už jako junior. Starší hráči odešli a chvíli trvalo, než jsme se my, mladí v extralize otrkali. Teď se to opakuje.

  • Trenér Kloda si stěžoval na nedisciplinovanost hráčů.

To je pravda. Vyloučení a karet jsme měli hodně.

  • A také poukázal na horší fyzickou kondici.

Ta je u některých kluků přímo strašná. Můžou si ale za to sami, na pořádnou přípravu se vykašlali. Nedaří se, a tak se snaží na všechno možné vymlouvat, aby nemuseli trénovat.

  • Co se dá se současným postavením mužstva udělat?

Už jde jen o to, abychom se na jaře zachránili. Pokud bychom sice vyhráli všech pět zbývajících zápasů základní části, tak bychom se ještě mohli dostat do první čtyřky, ale buďme realisty.

  • Potíž je asi i v tom, že v Havířově není dostatečně široká základna ragbistů.

Určitě. Třeba Říčany mají obrovskou základnu a i proto jim tituly doslova padají do klína. Důležitá je však také podpora města, jaká je v Říčanech. V Havířově se o peníze dělí moc sportů a třeba hokej dostává zbytečně moc velkou dotaci.

  • Máte ještě vůbec chuť v Havířově pokračovat? Řada hráčů odchází do zahraničí.

Nabídky mám. Například v Polsku mi nabízeli docela slušné podmínky, ale v mých letech už nikam nechci. Mám tady v Havířově rodinu, práci.

  • Mohl byste si ale přivydělat.

Hrát ragby v cizině není žádný zlatý důl. Probíral jsem to i se spoluhráči z reprezentace, kteří působí v cizině, a není to žádná sláva. Češi většinou venku hrají nižší soutěže a v nich se nijak do budoucna nezajistíte.

  • Takže na jaře budete opět bojovat s Havířovem?

Ano. Teď máme čtyř měsíce na to, abychom se dali dohromady. Sestoupit rozhodně nechceme.

 

 

zdroj: idnes

 

Ragby CZ > Zprávy > Lidé v českém ragby > Tomčík odmítl cizinu, chce pomoci

právě se děje

soutěže

 načítám...