TJ Praga mění název na RC Praga Praha

28.12.2005 Změna názvu slavného ragbyového oddílu 37 letech

Od 1.1.2006 se mění název našeho klubu na "RC Praga Praha, občanské sdružení". Klub zůstává ve spolku ostatních sportů pod tělovýchovnou jednotou TJ Praga, ale jako naprosto ekonomicky nezávislý subjekt, který bude mít svoje účetnictví a tím i starost, jak do budoucna přežít.

Dle slov funkcionářů odpadnou neprůhledné toky peněz, třeba z grantů, které se dostaly zásluhou ragby do TJ, ale byly použity úplně na jiné účely a pro jiné sporty než měly sloužit.

Nyní tedy nastane období, kdy musí všichni členové klubu pomoci shánět prostředky na obnovu a údržbu současného sportovního areálu a také, a to hlavně, na veškerou sportovní činnost.

Mezi hlavní sponzory klubu patří firmy Blyth, Metrostav, Skanska, ETT, Global Assist a mnoho dalších drobných firem, které provozují  členové oddílu.

Každý hráč se podpisem smlouvy a zaplacením vstupního poplatku 1000,-Kč stává členem nového subjektu RC PRAGA PRAHA se všemi právy a povinnost, které jsou v nových stanovách klubu.

Věříme, že tato změna se odrazí už i v jarní sezóně ve sportovních výsledcích našeho klubu, hlavně A-týmu mužů. Po nepříliš vydařené podzimní sezóně je zde stále velká šance se probojovat do závěrečných bojů play-off a znovu bojovat o titul Mistra ČR a tím rozšířit dosud zisk 15-ti titulů z minulosti.

(jl)

Ragby CZ > TJ Praga mění název na RC Praga Praha