Thierry Dusautoir hráč roku 2011

14.1.2012 ocenění IRB za rok 2011

Thierry Dusautoir hráč roku 2011

Nejlepším hráčem světa za rok 2011 byl vyhlášen na tradičním ocenění International Rugby Board v Aucklandu, kapitán Francie a nejlepší hráč finále RWC 2011 třicetiletý rodák z Pobřeží Slonoviny Thierry Dusautoir.

Stejně jako v roce 2010 je i tentokráte byl nejlepším týmem vyhlášen Nový Zéland, který jednoznačně vévodí světovému žebříku poslední dvě sezóny a získal i vytoužený pohár Webba Ellise.

Druhé ocenění trenéra roku v řadě získal jednoznačně novozélanďan Graham Henry. Jeho neuvěřitelná trenérská bilance (103 utkání z toho 88 vítězných) z něj udělala opravdovou ikonu světového ragby. Graham Henry 1. listopadu 2011 ukončil svou sedmiletou kariéru u All Blacks.

Nejlepším juniorem světa je devatenáctiletý angličan George Ford. Tento mladý angličan drží rekord v profesionálním světě ragby. V roce 2009 nastopil Ford v dresu Leicester Tigers v pohárovém utkání proti Leedsu a to mu bylo pouze 16 let a 237 dní.

Pětkou roku byla vyhlášena fantastická individuální akce, kterou předvedl vazač Austrálie Redike Samo. Pětatřicetiletý rodák z Fiji předvedl v loňském roce obdivuhodný výkony a také díky němu získala Austálie vítězství v Tri Nations.

Ocenění IRB zarok 2011

  • IRB Hráč roku – Thierry Dusautoir
  • IRB Tým roku – New Zealand
  • IRB Trenér roku – Graham Henry, Nový zéland
  • IRB Junior roku – George Ford, Anglie
  • IRB Nejlepší hráč roku 7's  – Cecil Afrika, South Africa
  • IRPA Mimořádní ocenění – George Smith, Australia 
  • IRPA Pětka roku – Radike Samo, Australia v New Zealand

 

 

 

 

 

 

Marek Švíř

foro: espnscrum.com

 

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Thierry Dusautoir hráč roku 2011

právě se děje

soutěže

 načítám...