Tatra vykročila za titulem

17.6.2007 KB Extraliga – 1. finále

Netradičně v neděli 17. června se odehrálo před televizními kamerami první finále KB Extraligy. Dramatické utkání ve kterém padly celkem čtyři karty z toho tři červené, vyhrála Tatra jednoznačně nad týmem Říčan 3:19. Obhajoba se tedy Středočechům začíná vzdalovat do odvety jdou s šestnáctibodovým mankem.

KB Extraliga – 1. finále

• Říčany – Tatra 3:19 (0:14)

Pro domácí se stala osudná disciplína, hned ve 3. minutě dostal červenou kartu rváček Říčan Josef Blaha za úder hlavou po odpískání, což bylo velmi citelné oslabení hned v úvodu. Tatra začala využívat většího prostoru a ze zajištěné obrany podnikala protiútoky ze kterých lehce bodovala, první předvedl Roman Rygl z vlastní půle a druhou zakončil po dobré spolupráci na středu hřiště Vojtěch Mára.

Minutu před koncem první půle při čištění vyšlapával vazač Tatry Jan Žíla míč z klubka hráčů a při tom pošlapal ležícího soupeře, to viděl z boku útočník hostí Martin Pekárek a okamžitě se ujal role mstitele. Rozhodčí Jaroslav Bednařík tuto situaci vyhodnotil velmi ostře Jan Žíla z Tatry dostal červenou kartu a Martin Pekárek z Říčan žlutou kartu, za opakované protesty však viděl v zápětí také červenou. Hrálo se tedy 13na14.

Po změně stran se podařilo Tatře zvýšit svůj náskok díky rychlé akci, kterou zakončil aktivně hrající rváček Tomáš Veniger. Další obdržené body byly pro domácí velkou ránou, v posledních dvaceti minutách byli sice aktivnější, ale Tatra výborně bránila a nedovolila za žádnou cenu položit Říčanům pětku. Výsledek zkorigoval minutu před koncem z trestného kopu Tomáš Nevický.

Do odvety, která se hraje 23. června 2007 od 11:00 hodin pod Strahovem, si tedy veze Tatra šestnácti bodový náskok.

Více o utkání: výsledky - Říčany vs. Tatra