Tatra přerušila nadvládu Říčan

23.6.2007 KB Extraliga – 2. finále

poslední akce finále

V sobotu 23. června 2007 se odehrála závěrečná utkání letošního ročníku KB Extraligy. Tatra ve druhém finále s týmem Říčan potvrdila svůj náskok a stala se Mistrem republiky pro sezónu 2006/07. Boji o třetí místo Vyškov dotahoval čtyřiceti bodovou ztrátu z prvního utkání, Sparta si však bronzové medaile na skoré pohlídala.

KB Extraliga

Finále

Tatra – Říčany 13:12 (7:6)

první finále Říčany - Tatra 3:19

Odveta finále byla opět zajímavou bitvou dvou nejlepších týmů KB Extraligy. Říčany hrály v oslabené sestavě o poznání aktivněji než v prvním utkání, bohužel se jim nedařila hra dopředu a tak bodovali pouze z trestných kopů.

Tatra hrála ze zajištěné obrany a dokázala do poločasů dostihnout počáteční náskok soupeře. Říčany po změně stran zvýšily aktivitu a díky dalším trestným kopům vedly dvacet minut před koncem 7:12. Síly jim však začínaly docházet a díky slabé lavičce se nedokázaly vzepřít k závěrečnému obratu.

Domácí si v závěru utkání pohlídali a díky úspěšným trestným kopům Lukáše Honnera nakonec vyhráli i odvetu. Tatra tak po čtyřech sezónách získala Mistrovský titul a přerušila sérii týmu Říčan, které vyrály poslední tři finálové soboje.

první utkání Sparta - Vyškov 45:6

Vyškov se doma pokusil dohnat nepříjemně vysoký náskok Sparty, hosté si však brzy uvědomili důležitost skóre a výsledek si pohlídali. Sparta tak obhájila loňské třetí místo.

první utkání Dragon - Slavia 29:17

Dragon držel krok se Slavií pouze do půle, po změně stran si Slavia během několika akcí udělala z posledního utkání sezóny exhibici a vybojovala tak celkově páté místo.