Tatra postupuje do nejvyšší série

30.6.2015

V sobotu 27. června 2015 se na ragbyovém hřišti RC Tatra Smíchov odehrál závěrečný turnaj 1. série v ženském sedmičkovém ragby. Zvítězit se podařilo domácím hráčkám, které tak vyhrály i celou sérii a postupují do nejvyšší Elitní série. Sestoupit by měly Sedlčany.

Přelouč (v bílomodrém) se marně snažila zastavit Tatru (černobílou), foto Miloš BřezinaZoom gallery
Přelouč (v bílomodrém) se marně snažila zastavit Tatru (černobílou), foto Miloš Březina

Poslední turnaj 1. série v ženském ragby se odehrál v sobotu 27. června 2015 v Praze na hřišti Tatry Smíchov. Domácí hráčky byly jasným favoritem na postup do nejvyšší Elitní série, podle bodové logiky jim stačilo pouze jediné vítězství. Tomu se ovšem hned v prvním utkání překvapivě pokusily postavit dívky z Petrovic. 

Tým RK Petrovice B skončil na minulém turnaji předposlední, a proto ho hned na začátku čekal těžký los. Petrovičanky se ovšem pustily do Tatry hlava nehlava a ta znervózněla. Pod tlakem dělaly nečekané chyby a Petrovice toho využívaly. Na obou stranách padly tři pětky, Tatra ale přece jen nakonec se štěstím zvítězila o jeden jediný kop po pětce a tím pádem si zajistila postup. V dalším utkání uklidněná Tatra porazila Plzeň a postoupila do finále s Přeloučí. Ta vyhrála základní skupinu rozdílem třídy, ovšem ve finále na spokojenou Tatru nestačila. 

Zajímavé věci se zatím děly na druhém konci tabulky. Stále se lepšící Sedlčany přijely i se silnou lavičkou a probojovaly se do utkání o třetí místo. Plzeň, která skončila pátá, už mohla jen s napětím sledovat tento zápas. Pokud by Sedlčany vyhrály, poslaly by ji do 2. série. To se ale nestalo. V napjatém utkání zvítězily Petrovice B a Sedlčany tak přeci jen sestupují. Nemusí to ovšem být definitivní. 

Tým Prague’s Cats dorazil ve značně zdecimované sestavě, navíc se mu během turnaje zranila reprezentantka do osmnácti let, Lucie Johová, a „kočičky“ skončily poslední. Předešlé dobré výsledky jim sice zajistily účast v 1. sérii i v příštím roce, ale budoucnost týmu je nejasná. Nedostatek hráček v kombinaci s tím, že trenér Petr Okleštěk právě převzal mužské áčko Sparty, nevěstí nic dobrého. Pokud by se tým příští rok nepřihlásil do soutěží, je možné, že buď Sedlčany nesestoupí, nebo z 2. série postoupí dva týmy. O tom bude rozhodovat Sportovně-technická komise ČSRU. 

Boje ve skupinách: 

skupina A 

 • RC Tatra Smíchov - RK Petrovice B 17 : 15 
 • RK Petrovice B - RC Plzeň 12 : 10 
 • RC Tatra Smíchov - RC Plzeň 25 : 10 

skupina B 

 • RC Přelouč - Prague’s Cats 31 : 5 
 • RC Sedlčany - Prague’s Cats 26 : 5 
 • RC Přelouč  - RC Sedlčany 31 : 5 

Boje o pořadí: 

 • o 5. místo: RC Plzeň - Prague’s Cats 29 : 0 
 • o 3. místo: RK Petrovice B - RC Sedlčany 10 : 5 
 • o 1. místo: RC Tatra Smíchov - RC Přelouč 17 : 5 

Pořadí turnaje: 

 1. RC Tatra Smíchov 
 2. RC Přelouč 
 3. RK Petrovice B 
 4. RC Sedlčany 
 5. RC Plzeň 
 6. Prague's Cats 

Konečné pořadí 1. série: 

 1. RC Tatra Smíchov 51 bodů
 2. RC Přelouč 43 bodů
 3. RK Petrovice B 29 bodů
 4. Prague's Cats 19 bodů
 5. RC Plzeň 17 bodů
 6. RC Sedlčany 16 bodů

 

Marie Lafantová 

Ragby CZ > Soutěže > Ženské ragby > Tatra postupuje do nejvyšší série

právě se děje

soutěže

 načítám...