Tana Umaga opouští mezinárodní ragby

10.1.2006 All Blacks hledají nového kapitána

Tana je na veřejnosti velmi zábavný, návštěva prince Williama na Novém Zélandu ho velmi pobavilaTana je na veřejnosti velmi zábavný, návštěva prince Williama na Novém Zélandu ho velmi pobavila
Tana je na veřejnosti velmi zábavný, návštěva prince Williama na Novém Zélandu ho velmi pobavila
Tana s pohárem Tri NationsTana s pohárem Tri Nations
Tana s pohárem Tri Nations
haka v podání Tany Umagy je vysloveně magickáhaka v podání Tany Umagy je vysloveně magická
haka v podání Tany Umagy je vysloveně magická
moc možností vidět za celý rok smějícího se T. Umagu nebylo. Na lavičce Hurricanes s jeho vekým kamarádem Maem Nonu
moc možností vidět za celý rok smějícího se T. Umagu nebylo. Na lavičce Hurricanes s jeho vekým kamarádem Maem Nonu
Tana Umaga
Tana Umaga

Kapitán All Blacks Tana Umaga se rozhodl s příchodem nového roku, že ukončí své působení na mezinárodním poli. Dvaatřicetiletý útočník jako důvod uvedl jeho nejposvátnější věc a tou je rodina.

Tana Umaga odehrál v dresu Nového Zélandu celkem 74 utkání a účastnil se dvou světových pohárů. Své první velké utkání v roli kapitána si odbyl v roce 1997 proti výběru Pacific Islands, kde nastoupil na postu křídla.


"Myslím, že je ten pravý čas odejít" uvedl Tana na nedávné tiskové konferenci "chci se teď věnovat více rodině, svému týmu Hurricanes a provinčnímu ragby na Novém Zélandu"

Umaga ukončil svou mezinárodní kariéru ve veleúspěšném roce pro All Blacks.

Nejprve Novozélanďané vyhráli letní sérii nad British Lions 3:0, po té získali velmi prestižní trofej Tri Nations a na samotný závěr sezóny se jim podařilo porazit v listopadových utkáních všechny čtyři britské týmy a tak získali i Grand Slam.

"Budu na něj vzpomínat jako na jednoho z nejlepších a nejoddanějších kapitánů All Blacks" prozradil hlavní trenér Graham Henry a dodal "v roli kapitána byl téměř osm let a to historie novozélandského ragby ještě nepamatuje"

O novém kapitánovi All Blacks se prozatím pouze spekuluje, největším kandidátem je patrně rváček R. McCaw, který už dva roky vykonává funkci zástupce.

 

 

Marek Švíř

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Tana Umaga opouští mezinárodní ragby

právě se děje

soutěže

 načítám...