Světový pohár 2011 za 2,62 miliardy korun? „No problem,“ říká výkonný šéf novozélandské unie

1.12.2005 RWC 2011

Výkonný sekretář NZRU Chris MollerVýkonný sekretář NZRU Chris Moller
Výkonný sekretář NZRU Chris Moller

Nový Zéland slíbil, že uspořádá nejlepší světový pohár v rugby a začal velkoryse. Navýšil rozpočet na přestavbu slavného Eden Parku v Aucklandu o 130 milionů novozélandských dolarů.

V plánovaném období od října do listopadu 2011 je v plánu odehrát 48 zápasů na potenciálních 11 stadionech, vyřazovací zápasy by měly být primárně odehrány právě na Eden Parku.

Pro tyto zápasy bude kapacita hlediště zvýšena ze současných 53 000 na 60 000 diváků. Chris Moller, výkonný šéf novozélandské unie prohlásil, že přestavba a úpravy začnou hned. Zajímavé je, že jedním z problémů při spolukandidatuře na RWC2003 byly i reklamy na stadionech a boxy pro obchodní společnosti. Šéf unie Jock Hobbs nyní deklaroval, že stejně jako ostatní problémy, bude i tento vyřešen.

Unii a vládu přitom zatím podání nabídky na kandidaturu stála více než 3,5 milionu NZ dolarů (více než 60 mil. Kč). Premiérka Helen Clarková již přislíbila vládní garanci rozpočtu turnaje.

Dohromady bude turnaj stát v přepočtu až 2,62 miliardy korun. Hobbs dále řekl, že světový pohár bude nejziskovějším v historii díky prodeji televizních práv, který sám zajistí přibližně 60 procentní návratnost investic.

"Má to být všechno jen otázka peněz? Pokud ano, pak by měl turnaj prostě jen rotovat po čtyřech nebo pěti zemích. Je to profesionální sport, přesto všichni věříme, že je komerční stránka věci v rovnováze s tradičními hodnotami ragby," řekl Hobbs.

Radek R@ze Zeman

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Světový pohár 2011 za 2,62 miliardy korun? „No problem,“ říká výkonný šéf novozélandské unie

právě se děje

soutěže

 načítám...