Super 14: Finalisté loňského ročníku v úvodním kole zaváhali

3.2.2007 Super 14 - 1. kolo

foto :getty imeges

Na jižní polokouli o tomto víkendu odstartovala nejprestižnější klubová soutěž světa Super 14. V úvodním kole zaváhali oba finalisté loňského ročníku, díky slabeným sestavám. Naopak skvěle vstoupily do sezóny australské týmy, které zvítězily ve všech utkáních.

Super 14 - 1. kolo

• Blues (NZL) - Crusaders (NZL) 34:25 (19:13)

Vítěz loňského ročníku tým Cantenbury Crusaders nastoupili do prvního kola Super 14 bez svých největších hvězd, které měli své povinnosti u All Blacks. Díky tomuto oslabení jen těžko konkurovali letos silnému týmu Auckland Blues.

Domácí měli utkání po celou dobu velmi jasně pod kontrolou, hosté v podstatě jen dotahovali skóre. Skvělé utkání odehrál útočník Blues Isakeli Nacewa, který zatížili konto soupeře jednadvaceti body.

• Western Force (AUS) - Highlanders (NZL) 7:8 (7:8)

Výsledek utkání byl určen, již ve 33. minutě , kdy otočil výsledek pětkou hostující rváček Josh Blackie. Ve druhé půli už diváci body díky velmi nepřesné hře z obou stran neviděli.

• Lions (JAR) - Waratahs (AUS) 16:25 (6:15)

Hostující Waratahs nastoupili do tohoto ročníku s dosti pozměněnou sestavou, na jejich hře to však poznat moc nebylo. Australané vynikali výborným pohybem po hřišti a vytvářeli si výborné situace pro skórování.

Domácím se podařilo v 63. minutě utkání zdramatizovat, když se dotáhli díky několika přesným kopům Louise Strydoma. Waratahs však přepnuli na další rychlostní stupeň a z následujícího útoku pojistili pětkou střídajícího mlynáře Adama Freiera své jasné vítězství.

• Chiefs (NZL) - ACT Brumbies (AUS) 15:21 (5:10)

Utkání prakticky rozhodlo úvodních třicet minut, kdy Brumbies využili nedisciplinovanosti soupeře a vytvořili si rozhodující náskok. Domácí se sice po změně stran opět vrátili dohry, skvělá obrana Australanů však obrat už nepřipustila.

• Queensland Reds (AUS) - Hurricanes 25:16 (13:6)

Reds v nové sezóně začínají hned v úvodu vystrkovat své růžky, skvělé vítězství nad loňským finalistou dodá hráčům potřebné sebevědomí do dalších utkání. Wellington stejně jako Crusaders postrádal své nejlepší hráče kvůli povinnostem v národním týmu.

• Sharks (JAR) - Bulls (JAR) 17:3 (7:0)

Poměrně dramatické utkání viděli diváci v jihoafrickém Natalu, ještě v 70. minutě za stavu 10:3 měli hostující Bulls několik slibných šancí utkání otočit. V přemíře snahy však v rozhodující situaci čtyři minuty před koncem ztratili míč a z následné akce inkasovali rozhodující pětku.

• Cheetahs (JAR) - Stormers (JAR) 27:9 (5:0)

Souboj těchto dvou celků je vždy ozdobou nejen Super 14 ale i jihoafrického poháru. Oba soupeři nastoupili do utkání s vysokým nasazením, které bylo vydět téměř v každém osobním souboji.

Domácí Cheetahs přesto využili své větší zkušenosti a v průběhu druhé půli převzali kontrolu nad vývojem utkání, samotné závěru se jim povedlo prakticky vše na co šáhli. Pro domácí byl výsledek vzhledem k průběhu utkání velmi krutý.

Druhé kolo Super 14
9.-10. února 2007

• Chiefs (NZL) (9) - Hurricanes (NZL) (10)
  • Stormers (JAR) (14) - Western Force (AUS) (8)
  • Sharks (JAR) (2) - Waratahs (AUS) (5)
  • Crusaders (NZL) (12) - Queensland Reds (AUS) (4)
  • ACT Brumbies (AUS) (6) - Blues (NZL) (3)
  • Bulls (JAR) (13) - Cheetahs (JAR) (1)
  • Lions (JAR) (11) - Highlandes (NZL) (7)

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Super 14: Finalisté loňského ročníku v úvodním kole zaváhali