Super 14: Crusaders převálcovali Cheetahs

25.2.2007 Super 14 – 4. kolo

Cheetahs - Crusaders foto: abc.net.au
Bulls - Chiefs foto: abc.net.au

Novozélandští Crusaders dokázali ve 4. kole Super 14 výrazně porazit jihoafrické Cheetahs a posunuli se na páté místo tabulky. Drama ve Wellingtonu pro sebe v poslední minutě rozhodli Hurricanes, kteří porazili o bod ACT Brambies.

• Hurricanes – ACT Brumbies 11:10

Velké drama viděli diváci v novozélandském Wellingtonu, kde domácí Hurricanes po tom co téměř osmdesát minut prohrávali, otočili utkání proti australským ACT Brumbies pětkou Thomase Waldroma v poslední minutě.

• Highlanders – Stormers 35:24

Nástup domácích hráčů do utkání hosté zcela nezvládli po šedesáti minutách prohrávali 35:0, přesto se jim podařilo v samotném závěru nepříznivý výsledek korigovat. Stormers jsou nadále na poslední příčce.

• Blues – Queensland Reds 38:13

Domácí měli utkání zcela pod kontrolou a prakticky hosty k ničemu nepustili, v samotné závěru se podařilo hostům pouze zkorigovat výsledek. Blues se díky bonusovému bodu posunuli do čela tabulky.

• Western Force – Lions 24:25

Skóre se přelévalo od počátku utkání z jedné strany na druhou až do samotného konce. Více štěstí měli tentokráte Lions, kterým se podařilo získat vítězství na svou stranu v poslední minutě, kdy proměnil trestný kop Andre Pretorius

• Bulls – Chiefs 30:27

Domácí odehráli úvodních čtyřicet minut ve slušném tempu a vytvořili si devíti bodový náskok. Po té však převzali otěže utkání Cheifs, kteří dokázali vývoj otočit a vypadalo to, že si odvezou důležité body. V 80. minutě však zaúřadoval Bryan Habana, který svou pětkou dokonale otočil utkání zpět na stranu domácích.

• Cheetahs – Crusaders 28:49

Crusaders měli letos díky absenci reprezentantů Nového Zélandu slabší start, utkání proti Cheetahs však zvládli opět ve velkém stylu a nasázeli svému soupeři téměř padesát bodů.