26.2.2004

Christchurch, 21. února

Waratahs, vedeni zadákem Matem Rogersem, nadělili v prvním kole klubového mistrovství jižní polokoule loňským poraženým finalistům čtyři pětky, Crusaders položili jen jednou. Někdejší hráč rugby league Rogers v zápase dosáhl 28 bodů za jednu pětku, čtyři kopy po pětce a pět trestných kopů.

Těžkou porážku Crusaders, kteří na turnaji začínají tradičně špatně, těžko kompenzuje skutečnost, že Super 12 od roku 1996, kdy byla soutěž zahájena, čtyřikrát vyhráli.

“Křižáci” začali zápas dobře a otevřeli skóre dvěma trestnými kopy Daniela Cartera, následovala ale pětka Nathana Greye a následný kop Rogerse, a Waratahs vedli 7-6.

Bývalý Kangaroo pak proměnil trestný kop, následovala pětka a úspěšný kop po pětce. Do konce poločasu Waratahs vedli již 17-9, za Crusaders snižoval svým třetím trestným kopem Carter.

Waratahs byli jednoznačně lepší i po změně stran: Tim Donnelly a Milton Thaiday přidali další dvě pětky, Rogers byl dále neomylný a proměnil oba následné kopy, a navíc přidal další tři trestné kopy.

Za Crusaders položil jedinou pětku v 75. minutě rváček All Black Richie McCaw. Skóre zápasu uzavřel následným kopem Andrew Mehrtens.

Body:

Waratahs

Pětky: Nathan Grey, Mat Rogers, Tim Donnelly, Milton Thaiday.

Kopy po pětce: Rogers (4).

Trestné kopy: Rogers (5).

Crusaders

Pětky: Richie McCaw.

Kop po pětce: Andrew Mehrtens.

Trestné kopy: Daniel Carter (4).

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Super 12: New South Wales Waratahs na úvod Super 12 nečekaně porazili na Jade Stadium 43-19 (17-9) Canterbury Crusaders.