Střípky ze světa

20.10.2004 Co se děje ve světovém ragby

Loňský vítěz Heineken cupu WaspsLoňský vítěz Heineken cupu Wasps
Loňský vítěz Heineken cupu Wasps
Nový trenér Anglie Andy RobinsonNový trenér Anglie Andy Robinson
Nový trenér Anglie Andy Robinson
George Gregan mlýnová sopojka WallabiesGeorge Gregan mlýnová sopojka Wallabies
George Gregan mlýnová sopojka Wallabies
Carlos Spencer útoková spojka  All Black
Carlos Spencer útoková spojka All Black

Tento víkend začíná 10. ročník Heineken cupu. V loňském ročníku zvítězil po velkém boji na Twickenhamu anglický tým Wasps, který porazil ve finále Toulouse 27-20. Zápas byl až do konce velmi otevřený. V poslední minutě rozhodl o vítězství Wasps útočník Rob Howley.

Wasps se v prvním kole utkají v neděli v domácí prostředí s Biarritz ve skupině A. V této skupině se dále střetnou Leicester s italským outsiderem Calvisano. Podle bookmakerů je největším favoritem na celkové vítězství francouzský tým Toulouse, který se střetne ve třetí skupině s Llanelli. Loňský mistr Francie Stade Francais otevře v sobotu šestou skupinu s Glocesterem.


Novým trenérem úřadujících mistrů světa se stal Andy Robinson. V pátek podepsal smlouvu s RFU do června 2008.

Čtyřicetiletý bývalý reprezentant Anglie hrával nejčastěji na postu rváčka. Jeho hlavním cílem bude uspět a pokud možno obhájit titul mistrů světa na RWC 2007, který Anglie loni získala v Austrálii.

První zápasy čekají nového trenéra již v listopadu.

V prvním utkání se střetne 13.11. na Twickenhamu AnglieKanadou.

V tomto utkání se bude muset obejít nový trenér bez mlynáře Northamptonu  Steve Thomsona, který se potýká se zraněním.

Druhý souboj bude těžší úřadující mistři světa přivítají 20.11. letošního vítěze Tri-Nations Jižní Afriku a posledním soupeřem v tomto trojutkání bude 27.11. Austrálie, která bude chtít oplatit Anglii loňskou porážku z finále RWC 2003.


Kapitán Austrálie George Gregan se rozhodl, že zůstane v reprezentaci až do světového poháru, který se hraje na Evropském kontinentě v roce 2007.

Jednatřicetiletá mlýnová spojka Austrálie má tak jedinečnou možnost překonat světový rekord v počtu startů za národní mužstvo, který drží angličan Jason Leonard se 114 starty.

Na kontě sympatického Australana je nyní 102 startů. Trenér Wallabies Eddie Jones prohlásil, Gregan je v současné době veliká ikona tohoto sportu a je to ukázka příkladného profesionála, který jde tvrdě za svým cílem,


Národní tým Francie pozval k přípravným utkáním tři týmy z jižní polokoule. 13.11. Austrálií, 20.11. Argentinu a vrcholem přípravy bude 27.11. souboj s All Black, kterým se letos moc nepovedl turnaj Tri-Nations.

Novozélanďané se budou muset obejít na Evropském turné bez vynikající útokové spojka Carlose Spencera, který má stále zraněné koleno.

Marek Švíř

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Střípky ze světa

právě se děje

soutěže

 načítám...