Střípky před začátkem RWC

8.10.2003 Milan Mrtýnek vybírá z tisku

Midi Olympique (XV de France) 7.10.03: Francouzi u svíček
Vedení francouzského týmu se shodlo na tom že malé uvolnění a zpestření uprostřed intenzivní přípravy na první utkání ve skupině je na místě. (Francie - Fiji, skupina D, 5:30am, Melbourne). Proto se celá výprava trikolory(44 členů) včera večer vypravila do centra města kde zasedla k příjemnému pohoštění za doprovodu 5 delegátů IRB.

Midi Olympique (XV de France) 7.10.03: Bleus: Yachvili s otazníkem???
Reprezentanti galského kohouta nastoupí k prvnímu utkání ve skupině bez náhradníka na postu mlýnové spojky a také pouze s jedním pilířem na lavičce. Lékař týmu Thierry Hermerel dnes potvrdil diagnózu angíny u Dmitrie Yachviliho č.2 na post mlýnové spojky na kterém momentálně hraje zkušený Fabien Galthié.Yachvili rozšířil seznam hráčů se zdravotními problémy (Sylvian Marconnet-pilíř, Olivier Brouzet-2 řada, Yannick Jauziou-3/4, Nicolas Brusque-zadák). Nominace základní XV k prvnímu utkání proti Fiji bude zítra komunikována hlavním trenérem Bernardem Laportem.

Midi Olynpique (XV de France) 7.10.03: Marconnet se znovu zapojí v pondělí.
Od 24. září zraněný hráč má další informace o své případné účasti v některém ze zápasů základní skupiny. Obnovení zranění které postihlo tohoto hráče včera odpoledne se stabilizovalo(natržená část svalového vlákna cca 7 cm).Borec z Paříže se znovu zapojí do týmového tréninku příští pondělí. Jeho individuelní příprava a případný start ve druhém utkání proti Japonsku jsou ohroženy.

Leicester Mercury, sobota 27.09.03, (23 stránková sportovní příloha RWC Australia):

Řekli o týmu Anglie:

  • Manažer týmu Itálie Marco Bollesan: Angličané jsou favority,viděl jsem výkony Austrálie i Jižní Afriky z toho usuzuji že Anglie hraje na jiné úrovni než ostatní týmy,moje teorie je postavená na nedávných výsledcích a je podložena kvalitou jejich hry.
  • Jestli Anglie hraje nejlepší ragby měla by vyhrát-ale je mi líto zbytku světa jestli to dokážou.Mají jednoho z nejlepších kapitánů na světě Martina Johnsona.Je výborným leaderem pokaždé když nastoupí Anglie vyhraje….. řekl legendární křídelní útočník David Campese - australská hvězda v dobách své největší hráčské slávy v jednom interview novinářům skládajícím jeho podrobný profil, na otázku jaká je vaše nejoblíbenější kniha,obratně odpověděl,no přeci moje autobiografie…….
  • Anglie hraje na odlišné úrovni, jsou jedním z kandidátů na vítězství turnaje, řekl coach Uruguaje Diego Ormaecha
  • Anglie bez váhání bude jedním z favoritů,uvidíme skvělé zápasy.Zdá se že jejich síla je schopná paralyzovat mužstvo soupeře.Bývalá skotská hvězda Scott Haistigs
  • Ten motor zní dobře,pěkně naleštěná mašina ze které vyzařuje sebevědomí…Ale já je tak nevidím,nepřeceňoval bych je,dají se zvládnout.Kapitán Jižní Afriky Corne Krige
  • V mých očích jsou Angličané  jedním z výrazných favoritů,dokonce bych na ně vsadil i peníze.Minulé turnaje jednoznačně ukázali že vyhrávají mužstva s nejlepší obranou,bez váhání jejich obrana momentálně patří k nejlepším….Držitel Světového Poháru, ex-kapitán Austrálie Nick Farr-Jones
Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Střípky před začátkem RWC

právě se děje

soutěže

 načítám...