St Nazaire jediným týmem Federale 2 bez porážky

12.11.2003 Tonda Brabec komentuje dění z české základny v St. Nazaire

Francie, Saint Nazaire - Ač v týdnu před utkáním panovalo v Saint Nazaire pěkné a slunečné počasí, v neděli tomu bylo naopak, pršelo od ranních hodin. Změna počasí předpovídala tuhý boj s množstvím nepřesností a snahou mužstev přinutit kopy jednoho nebo druhého k chybám. Utkání dalo zapravdu, od počátku zápasu fantastičtí diváci hnali domácí do útoku, který nesl na svých bedrech především roj.

V 11 minutě byla vyloučena domácí útoková spojka Taba za skládku ramenem. Cognac z přesilovky nic nevytěžil, naopak se SRN ujalo vedení v 16 minutě TK Mourina. V 28 minutě zvýšil Taba TK na 6:0. Prakticky po jediné pořádné akci útoku padla jediná pětka utkání. Běžela 32 minuta krátký překop za obranu na půlce chytil ze vzduchu centr Brabec, na dvaadvacítce odstavil zadáka a přihrál nabíhající útokové spojce. Taba pak již neměl žádnou práci s položením pětky.

Do konce prvního poločasu Taba zvýšil dvěmi TK na 19:0. Po změně stran Cognac dokázal jen snížit dvěma trestnými kopy (41 a 53 minuta) na konečných 19:6 pro SRN. V 53 byl za 4 technickou chybu vyloučen na 10 minut Lambert. V 55 minutě byl střídán Brabec a v 75 minutě odešli Šustr s Rapantem. Voves se dostal na hřiště díky vyloučení pilíře až v 70 minutě. Rohlík odehrál celý zápas na zadáku. Okleštěk hrál celý zápas za B mužstvo a položil pětku a kopl 1 TK. Martin Pekáček laboruje s natrženým stehenním svalem.

Saint Nazaire – Cognac 19-6 (19-0). Za SRN 1x Po Taba, 1x KpP Taba, 3x TK Taba, 1x TK Mourin)

Co napsal Midi Olympique – Nazarienští díky excelentní práci rojníků, kde vyčnívali především pravý pilíř Lambert a rváček Veuillet, logicky imponovali nad mužstvem Cognac. Byl to výkon, kterým se přičinili o svůj sedmí úspěch v řadě a zůstávají v čele.

Nejlepší hráči podle MO – Lambert, Veuillet, Šustr, Rapant

- AB ml -

Ragby CZ > Zprávy > Češi v zahraničí > St Nazaire jediným týmem Federale 2 bez porážky