Springboks za poslední rok nejlepší

2.12.2004 Jihoafričané ovládli rozdělování cen v Londýně. [BBC]

Schalk Burger (JR) v akciSchalk Burger (JR) v akci
Schalk Burger (JR) v akci

Na slavnostním večeru v hotelu Royal Lancaster v Londýně byly předány ceny IRB těm nejlepším za poslední rok. Nejprestižnější ceny svým soupeřům vyfoukli reprezentanti Jihoafrické Republiky. Odnesli si ceny za nejlepšího hráče, trenéra a tým roku.

V porotě IRB zasedli takové osobnosti světového rugby jako Rob Andrew, Fabien Galthie, Gavin Hastings nebo Francois Pienaar.

Nejlepším hráčem byl vyhlášen Schalk Burger, rváček JAR. Burger dosáhl tohoto ocenění pouhých 18 měsíců poté co vedl tým JAR ve Světovém poháru do 21 let. Vyhrál i přesto, že na listu nominovaných byli takové hvězdy jako Gordon D’Arcy, nebo australská senzace Matt Giteau.

Trenérem roku se stal Jihoafričan Jake White. Zasloužil si tuto cenu tím, že dotáhl tým Springboks k vítězství v Tri-Nations a poté zabodoval i v Evropě vítězstvím proti vítězům Six Nations Francii. Klíčem k úspěchu trenéra Whitea bylo spojení ostřílených profesionálů jako je Percy Montgomery s mladými talenty jako je například Burgerův spoluhráč z týmu U21 Fourie du Preez.

Ve vyhlášení sedmičkových cen to bylo zcela jinak. Nejlepším týmem 7’s se stali hráči All Blacks, kteří toto ocenění mohou potvrdit na turnaji v Dubaji a poté budou muset obhájit na Světovém Poháru Sevens v březnu v Hong Kongu. Hráčem roku rugby v sedmi hráčích se stal anglický kapitán Simon Amor.

  • Hráč roku: Schalk Burger (JAR)
  • Tým roku: Jihoafrcká Republika
  • Trenér roku: Jake White (JAR)
  • Hráč roku U19: Jeremy Thrush (NZ)
  • Hráč roku U21: Jerome Kaino (NZ)
  • Tým 7’S : Nový Zéland
  • Nejlepší hráč 7’S: Simon Amor (ENG)

zdroj: BBC, IRB

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Springboks za poslední rok nejlepší

právě se děje

soutěže

 načítám...