Soutěž žen XV v ragby už má své vítěze

24.3.2015

V sobotu 21. března 2015 se v Přelouči odehrálo poslední utkání letošní sezóny Soutěže žen XV v ragby. Na turnaji se rozhodovalo o druhém místě, které se nakonec podařilo vybojovat hráčkám VyDry. Titul, o kterém se rozhodlo už v předposledním utkání, získal tým SpaTry.

Na ragbyovém hřišti v Přelouči se v sobotu 21. března 2015 bojovalo mezi společenstvím týmů VyDra (Vyškov, Dragon, Plzeň, Zlín, Slova, Bratislava) a Petroučany (Petrovice, Přelouč, Říčany) o stříbrnou medaili. O vítězi Soutěže žen XV se totiž rozhodlo už 7. března 2015, kdy hráčky SpaTry porazily hráčky VyDry.

Hráčky obou týmů po utkání - foto Barbora KoženáZoom gallery
Hráčky obou týmů po utkání - foto Barbora Kožená

V prvním poločase na hřišti jasně domilovala hostující VyDra, nicméně domácí dívky Petroučan po půli převzaly iniciativu, stáhly náskok a v jednu chvíli šly dokonce do vedení.

Deset minut před koncem ovšem hráčky VyDry skórovaly a těsný náskok udržely do konce utkání. Podařilo se jim vyhrát 31 : 28. „V první půli nás VyDry přehrávaly v kombinaci i v standardních situacích. V druhé půli jsme začali hrát opravdu dobré ragby a vítězství nám uniklo jen těsně. Byl to oboustranně krásný zápas a blahopřeji vítězkám,“ komentuje vývoj zápasu trenér Petroučan, Richard Krützner.

Nejlepší hráčkou Soutěže žen XV 2014/2015 byla vyhlášena Šárka Šimánková z pražské Sparty, která nastupovala za tým SpaTra.