Soustředění národního týmu díl druhý

12.2.2005 Poslední příprava před Portugalskem

Ve středu se naše reprezentace střetla se zálohou RC Toulon na Stade Mayol v modelovém utkání. V pátek pak naše hráče čekal další soupeř, výběr oblasti Cote d´Azur, složený převážně z hráčů, kteří působí ve Federale 2 a 3.

Středeční modelové utkání naši odehráli na hlavním stadiónu klubu RC Toulon, kde hraje Martin Jágr. Trenéři obou týmů se domluvili na průběhu utkání, které bylo spíše zkouškou mlýnů, autů, standardních situací a akcí po nich.

Velikost stadiónu v Toulonu mnohé překvapila. Není se čemu divit vždyť tribuny pojmou zhruba 13 tisíc diváků. Jágrův Toulon momentálně vede ProD2 a má namířeno do nejvyšší soutěže. Naši hráči měli tak možnost vyzkoušet hrací plochu, kde Martin působí od roku 2001.

Páteční zápas, který se hrál v Carquerainne na o několik tříd skromnějším stadiónu byl již opravdovou přípravou. Výběr provincie Cote d´Azur byl ryze amatérským týmem.

Zpočátku měli naši problém s organizací hry, protože mnozí hráli první utkání po zimní přestávce. Postupem času se však hra vyrovnala a místy začal mít soupeř s naší reprezentací problémy.Naši v druhém poločasu ukázali i naše silné stránky a místy protihráče přehrávali. Výsledek však skončil lépe pro soupeře, který měl ke konci utkání více štěstí.

Naše reprezentace zahájí letošní boje ME-FIRA divize A 26.2. proti Portugalsku v Lisabonu. Hlavní trenér Ch. Galonnier oznámil nominaci pro toto utkání.

 • Šuster (St.Nazaire, FRA), Šťastný (L´Isle Jourdain, FRA), Skall (Sparta Praha), Kubálek J. (Říčany)
 • Rapant (St. Nazaire, FRA), Oswald (Tatra Smíchov)
 • Voves (St. Nazaire, FRA), Němeček (RFC Bracknell, ENG), Weber (Dragon Brno)
 • Vondrášek (RFC Bracknell, ENG), Mádry (Praga), Leroch (Havířov)
 • Syrový (Praga), Dosedla (Dragon Brno), Kafka (Metro-Racing, FRA)
 • Pekárek (Říčany), Brabec (Tatra Smíchov), Tomčík (Havířov)
 • Jágr (RC Toulon, FRA), Rohlík (St. Nazaire), Schlanger (Petrovice),
 • Krejčí (St. Saturnin, FRA)

Cote d´Azur – Česká republika XV 29:28

 • Poločas: 8:0
 • Pětky 4:4
 • Sled: 3:0, 8:0 – 8:5, 8:7, 8:12, 8:14, 13:14, 15:14, 20:14, 22:14, 27:14, 29:14, 29:19, 29:21, 29:26, 29:28.

Česká republika XV

 • Pětky: Leroch 2, Tomčík, Schlanger
 • KPP: Krejčí 4

 

 • ŽK: ´67 Pekárek (ČR XV, složení za krk)

Sestavy:

Cote d´Azur:
Abijou, Arietta, Bechek, Denmi, Froliger, Kuba, Martin, Pinet, Plantier, Schneider, Tojague, Vacher (Grasse); Beaudon, Boulay, Capdeillayre, Conciatore, Fouque, Paris, Rofinella (La Seyne); Muller, Pellegrin, Yehe (Cannes-Mandelieu); Giglione, Marras, Rigoult (La Valette); Garcia (CARF); Baroumi, Ferrier, Giraud, Pardigon, Tavini, Toni, Syvestri (Carqu´Hyeres); Gaonach (Nice)

Česká republika:
Skall (kap, ´68 Szöcz), Rapant (´41 Oswald), Šroubek (´41 Benda); Weber, Němeček; Bláha (´41 Leroch), Madry (´41 Slavik), Buryánek (´41 Obr); Syrový (´41 Dosedla), Krejčí; Schlanger, Tomčík, Pekárek, Jursík (´41 Žák), Rudolf

Nehráli: Šuster, Hocke Pavel, Voves, Vondrášek, Jágr, Okleštěk

Christian Galonnier trenér národního týmu: „Když jsem viděl hrát reprezentaci v Praze proti Rumunsku, byl jsem pyšný, že můžu připravit tým na následující sezónu. Na soustředění jsem poznal, že je velký rozdíl mezi novými hráči a hráči, kteří hrají stabilně za národní tým. Tým bude mít asi 25 hráčů."

"Z nových hráčů, které jsem neznal, se mi velmi líbili Leroch a Weber. Celé soustředění probíhalo velmi dobře. Všichni hráči se celý týden snažili ukázat co v nich je, ale rozdíl ve výkonnosti byl značný."

"Utkání proti Cote d´Azur bylo po týdenním soustředění velmi náročné, přesto hráči dokázali v některých momentech přehrávat soupeře. Zlepšila se obranná práce, ovšem vytvořili jsme spoustu technických chyb což nás stálo vítězství.“ 

Marek Švíř

Ragby CZ > Soutěže > Reprezentace ČR > Soustředění národního týmu díl druhý

právě se děje

soutěže

 načítám...