Souhrn šestého kola Super Rugby

22.3.2015

Super Rugby mělo o uplynulém víkendu na programu zápasy šestého kola, čímž se završila přibližně první třetina základní části.

  Zoom gallery

V úvodu si stručně shrňme, co se ve víkendových šesti zápasech událo.

Hurricanes zůstávají jediným neporaženým týmem soutěže, když v pátek v Dunedinu porazili Highlanders.

Lions v Melbourne předvedli tamním Rebels, že je třeba věřit až do samotného závěru a připsali si velmi důležitou výhru.

Crusaders doma "rozdrtili" Cheetahs, cestu za výhrou jim však usnadnila nedisciplinovanost hostí - jejich dvě žluté karty Crusaders nemilosrdně potrestali a připsali si vysoké vítězství.

Ve skvělém světle se i nadále ukazuje mladá "útokovka" Bulls Handre Pollard, především díky jeho kopací technice Bulls přehráli Western Force.

Páté utkání kola mezi Sharks a hostujícími Chiefs se do historie soutěže zapíše nechvalně. Byly v něm uděleny tři červené karty, přičemž především nad chováním mlynáře domácích Bismarcka du Plessise zůstává rozum stát. Domácí nicméně v deštivém počasí a se třinácti hráči heroicky ubránili těsnou výhru nad soupeřem, který měl o jednoho hráče v poli navíc.

Posledním utkáním byl zápas v Sydney, kde Waratahs porazili Brumbies, kteří tak sice zůstávají vedoucím týmem australské konference, ovšem na vedení celé soutěže musí prozatím zapomenout.

A nyní již k jednotlivým zápasům.

Hurricanes vyhráli i v Dunedinu

V prvním pátečním utkání Highlanders hostili Hurricanes. Z vítězství se radovali hosté, kteří tak vyhráli i své letošní páté utkání.

Diváci v Dunedinu sledovali vyrovnané utkání, kde se dělo to podstatné až v závěru zápasu. Po první půli odcházeli celky do šaten za stavu 3:3, když v 8. minutě proměnil trestný kop domácí Lima Sopoaga a v 35. pak hostující Beauden Barrett.

Po změně stran hosté poněkud více "přitlačili na pilu" a po jejich tlaku položil pětku ve 48. minutě pilíř Reggie Goodes. Následnou konverzi úspěšně proměnil Barrett, který o deset minut později přidal tři body z trestného kopu, což mohlo hosty zdánlivě trochu uklidnit.

V 61. minutě ovšem domácí Sopoaga proměnil trestný kop a rozdíl ve skóre bylo opět pouze sedmibodový.

Největší vzrušení přinesla poslední desetiminutovka zápasu. Osm minut před koncem položila hostující "mlýnovka" T.J. Perenara a protože následnou konverzi opět proměnil Barrett zdálo se pomalu být vše jasné.

Ovšem v 77. minutě viděl žlutou kartu hostující křídelník Julian Savea, čehož doslova o pár vteřin později po dobré rozehrávce střídající "mlýnovky" domácích Fumiakiho Tanaky využil k položení pětky Lima Sopoaga, který si své položení následně úspěšně prokopl.

Domácí ještě v úplném závěru dokonce sahali po vyrovnání. Po rozehrání se dostali do útoku, byl jim ovšem odpískán poměrně přísný předhoz, což pro ně znamenalo konec nadějí.

Hurricanes tedy pokračují na vítězné vlně, avšak v utkání přišli o rváčka Ardie Saveu, jenž má zřejmě zlomenou ruku, což by pro něho pravděpodobně znamenalo konec sezóny.

Konečný výsledek: Highlanders 13 (3) : Hurricanes 20 (3)Statistiky utkání:


Highlanders
Tries - L.Sopoaga
Pen - L.Sopoaga 2
Con - L.Sopoaga
Drop -
Cards -

Hurricanes
Tries - R,.Goodes, TJ Perenara
Pen - B.Barrett 2
Con - B.Barrett 2
Drop -
Cards -J.Savea (77. min. žlutá)

Match Officials
Referee: Ben O'Keeffe
Assistant Ref 1:Glen Jackson
Assistant Ref 2:Paul Williams
TMO : Vinny Munro

Sestavy:

Highlanders

1. Brendon Edmonds , 2. Liam Coltman , 3. Josh Hohneck , 4. Tom Franklin , 5. Joe Wheeler , 6. Elliot Dixon , 7. Dan Pryor , 8. Nasi Manu ( c ) , 9. Aaron Smith , 10. Lima Sopoaga , 11. Patrick Osborne , 12. Shaun Treeby , 13. Malakai Fekitoa , 14. Waisake Naholo , 15. Ben Smith ( c )

Replacements : 16. Ash Dixon , 17. Daniel Leniert-Brown , 18. Pingi Tala'apitaga , 19. Mark Reddish , 20. Gareth Evans , 21. Fumiaki Tanaka , 22. Marty Banks , 23. Jason Emery

Hurricanes

1. Reggie Goodes, 2. Motu Matu'u, 3. Ben Franks, 4. Jeremy Thrush, 5. Blade Thomson, 6. Brad Shields, 7. Ardie Savea, 8. Victor Vito ,9. TJ Perenara, 10. Beauden Barrett, 11. Julian Savea, 12. Ma'a Nonu, 13. Conrad Smith (c), 14. Cory Jane, 15. Nehe Milner-Skudder

Replacements : 16. Brayden Mitchell, 17. Ben May, 18. Chris Eves, 19. Mark Abbott, 20. Callum Gibbins, 21. Chris Smylie, 22. Rey Lee-Lo, 23. James Marshall

Lions zvítězili nad Rebels

Druhé páteční utkání se odehrálo v Melbourne, kde Rebels přivítali Lions. Dle papírových předpokladů měli asi zvítězit domácí, hosté však notně zamíchali se sestavou a bylo tak trochu záhadou, jak vlastně zahrají. "Lvi" nakonec zahráli tak, že jsou z toho čtyři body za vítězství.

První půle proběhla dle očekávání - do vedení šli ve 2. minutě po trestném kopu Mika Harrise domácí. Navíc v podstatě hned poté viděl žlutou kartu druhořadník hostí  Franco Mostert, čehož domácí využili měrou vrchovatou - přišly pětky v 6. a 11. minutě. Tu první zařídil centr Mitch Inman, druhou pak ve svém prvním utkání za Rebels zadák  Jonah Placid. Ani jedna pětka ovšem nebyla prokopnuta.

První tři body pro hosty zařídil až ve 31. minutě trestným kopem Elton Jantjies. Do šaten se tedy odcházelo za stavu 13:3 pro domácí.

Ovšem ve 44. minutě vedli Rebels již pouze o tři body. Pětku totiž položila "útokovka" hostí Marnitz Boshoff, konverzi úspěšně zahrál Elton Jantjies.

Jantjies pak srovnal skóre třemi body z trestného kopu v 60. minutě.

Domácí ve druhé půli bodovali poprvé a zároveň naposledy až v 66. minutě díky trestnému kopu Mika Harrise.

A když už to vypadalo na vítězství o tři body pro Rebels přišla 77. minuta zápasu. Pětku v ní položil centr hostí Lionel Mapoe a vítězství hostí o čtyři body potvrdil následně úspěšnou konverzí opět Elton Jantjies.

Konečný výsledek:  Rebels 16 (13) : Lions 20 (3)


Statistiky utkání:

Rebels
Tries - M.Inman, J.Placid
Pen - M.Harris 2
Con -
Drop -
Cards - S. Cummins (59. min. žlutá)

Lions
Tries - M.Boshoff, L.Mapoe
Pen - E.Jantjies 2
Con - E.Jantjies 2
Drop -
Cards - F.Mostert (3. min. žlutá)

Match Officials

Referee: Mike Fraser
Assistant Ref 1:Rohan Hoffmann
Assistant Ref 2:Will Houston
TMO : James Leckie

Sestavy:

Rebels

1. Toby Smith , 2. Pat Leafa , 3. Laurie Weeks , 4. Luke Jones , 5. Lopeti Timani , 6. Sean McMahon , 7. Scott Fuglistaller, 8. Scott Higginbotham , 9. Nic Stirzaker , 10. Mike Harris , 11. Tom English , 12. Mitch Inman , 13. Tamati Ellison , 14. Dom Shipperley , 15. Jonah Placid *

Replacements: 16. Tom Sexton #, 17. Cruze Ah-Nau, 18. Paul Alo-Emile, 19. Steve Cummins , 20. Colby Fainga'a , 21. Luke Burgess , 22. Bryce Hegarty , 23. Sefanaia Naivalu

*  Rebels debut
# potenciální Super Rugby debut

Lions

15. Jaco van der Walt , 14. Sampie Mastriet , 13. Lionel Mapoe , 12. Elton Jantjies , 11. Courtnall Skosan , 10. Marnitz Boshoff , 9. Faf de Klerk , 8. Warren Whiteley (c) , 7. Warwick Tecklenburg , 6. Derick Minnie , 5. Franco Mostert , 4. Robert Kruger , 3. Ruan Dreyer , 2. Armand van der Merwe , 1. Schalk van der Merwe

Replacements : 16. Robbie Coetzee , 17. Corne Fourie , 18. Julian Redelinghuys , 19. Andries Ferreira , 20. Jaco Kriel , 21. Ross Cronje , 22. Harold Vorster , 23. Andries Coetzee

Crusaders slaví vysokou výhru nad Cheetahs

V prvním sobotním utkání kola Crusaders v Christchurch hostili Cheetahs a připsali si vysoké vítězství.

"Křižákům" opět velmi dobře pracoval roj, což domácím vytvářelo řadu útočných příležitostí.

V první půli viděl již v 6. minutě žlutou kartu domácí křídelník Kieron Fonotia, hosté však početní převahy nedokázali bodově využít.

Naopak, v 18. minutě položil první pětku domácích rváček Jordan Taufua a první dva body v utkání si za následnou konverzi připsal Dan Carter.

Ovšem poté se ke slovu přihlásili hosté. V krátkém časovém rozmezí - 28. a 31. minuta - přišly jejich dvě pětky. První položil centr Francois Venter, tu druhou pak jeho kolega ze středu hřiště Johann Sadie. Oba pokusy úspěšně prokopl Joe Pietersen, jenž v té chvíli rozhodně netušil, že se jedná o poslední body hostí v utkání.

V poslední minutě první půle proměnil trestný kop Dan Carter, takže do šaten se šlo za stavu 10:14 pro hosty.

Klíčovým okamžikem v utkání byla žlutá karta pro hostující zadáka Willie le Rouxe ze 48. minuty, který ji uviděl za "high tackle" na křídelníka domácích Nemani Nadola.

Deset minut, které le Roux strávil mimo hřiště přišlo hosty velice draho. Crusaders si totiž za dobu trestu připsali 28 bodů...

Nejprve v 50. minutě přišla trestná pětka pro domácí - k té vedla opět výborná práce jejich roje. Pětku prokopl Dan Carter.

Jen o dvě minuty později položil zadák Israel Dagg, konverze byla znovu v režii Cartera, který o další dvě minuty později položil čtvrtou pětku "Křižáků". Tu si následně sám prokopl.

Jenže to zdaleka nebylo vše, protože již v 56. minutě položil i křídelník Crusaders Nemani Nadolo; při konverzi se opěn nemýlil Carter.

Domácí ukázali, jak využít početní převahu na hřišti měrou vrchovatou, v 68. minutě přišla totiž žlutá karta pro pilíře hostí Coenieho Oosthuizena a domácí opět trestali.

Hned následující minuta přinesla šestou pětku domácích, podruhé v utkání položil rváček Jordan Taufua. Ani pošesté se z konverze nemýlil Dan Carter. V 75. minutě přisla sedmá pětka Crudaders, položil ji střídající David Havili. Carter následně z konverze minul.

Carter si ovšem spravil chuť již o tři minuty později, protože položil svoji druhou pětku v zápase, při konverzi se tentokrát nemýlil a určil tak konečný výsledek zápasu.

Zdá se, že Crusaders jsou opravdu zpět. V utkání jim jak již bylo uvedeno perfektně pracoval roj, navíc učebnicově předvedli jak využít početní převahu při "žlutých" prohřešcích soupeře. V neposlední řadě pak všem pochybovačům ukázal svoji velikost Daniel Carter, jenž režíroval hru, spolehlivě kopal, dvakrát položil a celkově si připsal 27 bodů...

Konečný výsledek: Crusaders 57 (10) : Cheetahs 14 (14)Statistiky utkání:

Crusaders 
Tries -  J. Taufua 2, Penalty try, I.Dagg, D,Carter 2, N.Nadolo, D.Havili
Pen - D.Carter
Con - D.Carter 7
Drop - 
Cards - K.Fonotia (6. min. žlutá)

 Cheetahs
Tries - F.Venter, J.Sadie
Pen - 
Con - J. Pietersen 2
Drop - 
Cards -W, le Roux (48. min. žlutá), C.Oosthuizen (68. min. žlutá)

 Match Officials
Referee: Andrew Lees
Assistant Ref 1:Kane McBride
Assistant Ref 2:Jamie Nutbrown
TMO :Chris Wratt

Sestavy:

Crusaders

1. Wyatt Crockett , 2. Codie Taylor , 3. Owen Franks, 4. Luke Romano, 5. Sam Whitelock, 6. Jordan Taufua, 7. Matt Todd, 8. Kieran Read (c), 9. Andy Ellis,10. Colin Slade , 11. Nemani Nadolo, 12. Dan Carter, 13. Ryan Crotty , 14. Kieron Fonotia,  15. Israel Dagg

Replacements: 16. Ben Funnell ,17. Joe Moody,18. Nepo Laulala ,19. Scott Barrett, 20. Luke Whitelock ,21. Mitchell Drummond, 22. Tom Taylor, 23 David Havili

Cheetahs

15. Willie le Roux, 14. Clayton Blommetjies, 13. Johann Sadie, 12. Francois Venter, 11. Raymond Rhule, 10. Joe Pietersen, 9. Tian Meyer, 8. Jean Cook, 7. Oupa Mohoje, 6. Heinrich Brussow, 5. Francois Uys (captain), 4. Carl Wegner, 3. Coenie Oosthuizen, 2. Torsten van Jaarsveld, 1. Danie Mienie

Replacements: 16. Stephan Coetzee, 17. BG Uys, 18. Maks van Dyk, 19. Steven Sykes, 20. Boom Prinsloo, 21. Shaun Venter, 22. Willie du Plessis, 23. Rayno Benjamin

Bulls těsně porazili Western Force

Druhé sobotní utkání Super Rugby nabídlo divákům napínavou podívanou až do samotného konce. Z těsného vítězství se nakonec radovali domácí Bulls, kteří porazili Western Force.

Skóre utkání se poprvé měnilo v 8. minutě, kdy proměnil trestný kop domácí Handre Pollard. Ovšem již o tři minuty později přišla první ze tří pětek hostí, zasloužil se o ní druhořadník Adam Coleman a následnou konverzi úspěšně prokopl Luke Burton.

Ve 14. a 32. minutě přidal Handre Pollard body domácím z trestných kopů a poločasové skóre tedy bylo 9:7 pro Bulls.

Po přestávce se děly opravdu zajímavé věci. Nejprve ve 43. minutě hosté podruhé položili, tentokrát se o to zasloužil kapitán Force Sam Wykes. Dva body z konverze přidal opět Luke Burton.

Ovšem pak přišly krátce za sebou dvě žluté karty pro hosty, nejprve ji ve 47. minutě uviděl druhořadník Adam Coleman a hned v následující minutě i pilíř Tetera Faulkner.

Domácí ovšem z "dvojité přesilovky" vytěžili "pouze" prokopnutou pětku pilíře Marcela van der Merweho v 50. minutě (konverze Pollard).

Klíčovým faktorem utkání se ukázala být skvělá kopací technika mladé "útokovky" Bulls Handre Pollarda. Ten nejprve v 62. a pak i v 66. minutě proměnil trestný kop a domácí v té chvíli vedli poměrně pohodlně 22:14.

Hosté se ale rozhodně nehodlali vzdát. V 71. minutě položil jejich třetí pětku centr Kyle Godwin a protože konverzi proměnil Sias Ebersohn, vedli domácí pouze o jediný bod.

Sias Ebersohn dostal Force dokonce do vedení, protože v 77. minutě proměnil trestný kop ze vzdálenosti !!!65 metrů!!!

Poslední slovo si ale vzal Handre Pollard - minutu před koncem zápasu zahrál úspěšně trestný kop a domácí pak již jednobodové vítězství uhájili.

Western Force tedy prohráli páté utkání v řadě, i když tentokrát trochu smolně.  Zároveň však předvedli sympatický výkon, na kterém se dá v dalším průběhu soutěže stavět.

Pro Bulls znamená sobotní výsledek třetí výhru z pěti utkání a zdá se tedy, že se po matném začátku celek z Pretorie rozjíždí tím správným směrem.

Konečný výsledek: Bulls 25 (9) : Western Force 24 (7)

 

Statistiky utkání:

Bulls

Tries - M.Van der Merwe
Pen - H.Pollard 6
Con - H.Pollard
Drop -
Cards -

Western Force

Tries - A.Coleman, S.Wykes, K.Godwin
Pen - S.Ebersohn.
Con - L.Burton 2, S.Ebersohn
Drop -
Cards - A.Coleman (47. min. žlutá), T.Faulkner (48. min. žlutá)

Match Officials

Referee: Nick Briant
Assistant Ref 1:J ason Jaftha
Assistant Ref 2: Pro Legoete
TMO : Shaun Veldsman

Sestavy:

Bulls


15. Jesse Kriel, 14. Francois Hougaard, 13. JJ Engelbrecht, 12. Jan Serfontein, 11 .Bjorn Basson, 10. Handre Pollard, 9. Rudy Paige, 8.Pierre Spies (c), 7. Lappies Labuschagne, 6. Deon Stegmann, 5. Grant Hattingh, 4. Jacques du Plessis, 3. Marcel van der Merwe, 2. Adriaan Strauss , 1. Dean Greyling

Replacements: 16. Jaco Visagie , 17. Morne Mellett , 18. Trevor Nyakane , 19. Victor Matfield, 20. Arno Botha , 21. Piet van Zyl , 22. Tian Schoeman, 23. Jurgen Visser

Western Force

1. Pekahou Cowan , 2. Nathan Charles , 3. Tetera Faulkner , 4. Sam Wykes (c) , 5. Adam Coleman , 6. Steve Mafi , 7. Kane Koteka , 8. Ben McCalman , 9. Alby Mathewson , 10. Sias Ebersohn , 11. Nick Cummins , 12. Luke Burton , 13. Kyle Godwin , 14. Marcel Brache , 15. Luke Morahan

Replacements : 16. Heath Tessmann , 17. Chris Heiberg , 18. Oliver Hoskins/Guy Millar , 19. Wilhelm Steenkamp , 20. Angus Cottrell , 21. Ian Prior , 22. Zack Holmes , 23. Solomoni Jnr Rasolea

Sharks vyhráli nad Chiefs

Ve třetím sobotním utkání 6. kola Super Rugby sice Sharks doma v Durbanu těsně porazili Chiefs, ale...

Jsou sezóny, kdy je za celý roční soutěže udělena třeba jen jedna červená karta. V sobotu však diváci v Durbanu viděli hned tři - dvě pro hráče domácích, jednu pro hosty. Tato skutečnost, spolu s deštivým počasím, víc než dost ovlivnila kvalitu a průběh celého utkání.

Skóre zápasu se poprvé měnilo ve 3. minutě, kdy trestný kop proměnil domácí Pat Lambie. V 5. minutě srovnal skóre rovněž z trestného kopu Aaron Cruden.

V 15. minutě uviděl červenou kartu hostující mlynář Hika Elliot za nebezpečnou hru v rucku (dangerous - no arms - tackle at the ruck). V té chvíli to vypadalo, že domácím se otevírá skvělá příležitost k ovládnutí zápasu.

Jenže jen o dvě minuty později předvedl nechutnou věc mlynář domácích Bismarck du Plessis. Jak bylo vidět i z opakovaného záběru, du Plessis jasně kopl do hlavy vazače hostí Michaela Leitche, což na žádost hlavního sudího potvrdil i TMO utkání Marius Jonker. Du Plessis si zřejmě od ragby odpočine na hodně dlouhou dobu, tohle totiž vypadá na pořádný "flastr".

Bohužel však červeným kartám nebyl ještě konec. Ve 27. minutě byl složen Aaron Cruden hned trojicí hráčů domácích, do skládky se zapojili -  Frans Steyn, Cobus Reinach a Ryan Kankowski. Cruden byl složen tak, že padal na hlavu, TMO doporučil žlutou kartu pro Steyna, protože se do skládky zapojili tři hráči a proto zákrok neviděl "na červenou". Hlavní sudí Angus Gardner spolu s asistentem však nesouhlasili a Francois Steyn viděl za nebezpečnou skládku červenou kartu.

Z následného trestného kopu poslal hosty do vedení naštěstí nezraněný Cruden. O tři minuty později však opět srovnal ze stejné herní situace Pat Lambie.

Ve 33. minutě přišla jediná pětka zápasu - položil ji po vyhraném autu Chiefs rváček Sam Cane, následnou konverzi však Cruden neproměnil.

Již po siréně oznamující konec první půle dostali domácí možnost trestného kopu, který Lambie ve 40.+2. minutě proměnil a určil poločasové skóre 9:11 pro domácí.

Ve druhé půli se nad hřištěm snášel stále hustší déšť, což spolu s událostmi z první půle zapříčinilo kouskování hry, jejíž tempo bylo opravdu pomalé. Skóre se měnilo již pouze jednou - v 59. minutě z trestného kopu zařídil těsné vedení pro Sharks Pat Lambie, které domácí dokázali udržet až do závěrečného hvizdu sudího Gardnera.

Konečný výsledek: Sharks 12 (9) : Chiefs 11 (11)

 

Statistiky utkání:

Sharks

Tries -
Pen - P.Lambie 4
Con -
Drop -
Cards - Bismarck du Plessis (17. min. červená), Francois Steyn (27. min. červená)

Chiefs

Tries - S.Cane
Pen - A.Cruden 2
Con -
Drop -
Cards -Hika Elliot (15. min. červená)

Match Officials
Referee: Angus Gardner
Assistant Ref 1:Marius van der Westhuizen
Assistant Ref 2:Cwengile Jadezweni
TMO : Marius Jonker

Sestavy:

Sharks

15. SP Marais , 14. Odwa Ndungane , 13. JP Pietersen , 12. Francois Steyn , 11. Lwazi Mvovo , 10. Patrick Lambie , 9. Cobus Reinach , 8. Ryan Kankowski , 7. Renaldo Bothma , 6. Marcell Coetzee , 5. Marco Wentzel , 4. Mouritz Botha , 3. Jannie du Plessis , 2. Bismarck du Plessis (C) , 1. Tendai Mtawarira

Replacements : 16. Kyle Cooper , 17. Dale Chadwick , 18. Lourens Adriaanse , 19. Lubabalo Mtyanda , 20. Daniel du Preez , 21. Conrad Hoffmann , 22. Andre Esterhuizen , 23. Waylon Murray

Chiefs


1. Jamie Mackintsoh , 2. Hika Elliot , 3. Siate Tokolahi , 4. Matt Symons , 5. Michael Fitzgerald , 6. Liam Messam (c) , 7. Sam Cane , 8. Michael Leitch , 9. Brad Weber , 10. Aaron Cruden , 11. James Lowe , 12. Andrew Horrell , 13. Seta Tamanivalu , 14. Bryce Heem , 15. Damian McKenzie

Replacments : 16. Rhys Marshall , 17. Ben Tameifuna , 18. Mitchell Graham , 19. Michael Allardice , 20. Johan Bardoul , 21. Augustine Pulu , 22. Tom Marshall , 23. Hosea Gear

Waratahs doma přehráli Brumbies

 Posledním víkendovým utkáním Super Rugby byl souboj Waratahs, kteří doma v Sydney porazili Brumbies. Waratahs jsou loňští šampióni, Brumbies vedou australskou konferenci a v případě výhry by se dostali i do vedení celé soutěže. O náboj tedy bylo postaráno.

Skóre utkání se poprvé měnilo již ve 2. minutě, to položil hostující Matt Toomua, jehož pětku prokopl Christian Lealiifano.

Poté viděl v 8. minutě žlutou kartu rváček Brumbies Scott Fardy, domácí si v době jeho trestu připsali šest bodů za dva trestné kopy Bernarda Foleyho, které přišly v 10. a 15. minutě.

Hostující "kopáč" Christian Lealiifano přidal dalších šest bodů pro svůj tým z trestných kopů v 17. a 23. minutě zápasu, což byly zároveň i poslední body pro hosty.

Ve 25. nejprve skóre dorovnala svojí prokopnutou pětku "útokovka" domácích Bernard Foley a vedení na stranu Waratahs pak ve 30. minutě strhl zadák Isral Folau, jehož pětku opět prokopl Foley.

Do šaten se tedy šlo za stavu 20:13 pro Waratahs.

Druhá půle již mnoho bodů nepřinesla. Bylo jich osm. Ve 46. minutě zahrál úspěšně trestný kop Kurtley Beale. a vedení Waratahs pojistil pětkou v 72. minutě jejich mlynář Tolu Latu. Tato pětka prokopnuta nebyla. Latu pak dvě minuty před koncem utkání viděl žlutou kartu, ovšem tato skutečnost již na konečný výsledek zápasu vliv neměla.

Waratahs letos vyhráli doma poprvé, navíc nad silným soupeřem, což se rozhodně počítá. Brumbies ztratili své druhé utkání a leaderem soutěže tak zůstávají Hurricanes.

Konečný výsledek: Waratahs 28 (20) : Brumbies 13 (13)Statistiky utkání:

Waratahs
Tries - B Foley, I Folau  T Latu
Pen - B Foley2, K Beale
Con - B Foley
Drop -
Cards - Tolu Latu (78. min. žlutá)

Brumbies
Tries - M Toomua
Pen - C Lealiifano 2
Con - C Lealiifano
Drop -
Cards - Scott Fardy (8. min. žlutá)

Match Officials

Referee: Craig Joubert
Assistant Ref 1:Jaco Peyper
Assistant Ref 2:Stuart Berry
TMO :George Ayoub

Sestavy:

Waratahs

15. Israel Folau, 14. Taqele Naiyaravoro, 13. Matt Carraro, 12. Kurtley Beale, 11. Rob Horne, 10. Bernard Foley, 9. Nick Phipps, 8. Wycliff Palu,    7. Michael Hooper, 6. Jaques Potgieter, 5. David Dennis (c), 4. Will Skelton, 3. Sekope Kepu, 2. Tolu Latu, 1. Benn Robinson.

Replacements : 16. Hugh Roach, 17. Jeremy Tilse, 18. Paddy Ryan, 19. Sam Lousi, 20. Mitchell Chapman, 21. Stephen Hoiles, 22. Brendan McKibbin, 23. Jono Lance

Brumbies

1. Ben Alexander , 2. Stephen Moore (c) , 3. Scott Sio , 4. Rory Arnold , 5. Sam Carter , 6. Scott Fardy , 7. Jarrad Butler , 8. Ita Vaea , 9. Nic White , 10. Matt Toomua , 11. Joe Tomane , 12. Christian Lealiifano , 13. Tevita Kuridrani , 14. Henry Speight , 15. Robbie Coleman

Replacements : , 16. Josh Mann-Rea , 17. Jean-Pierre Smith , 18. Ruan Smith , 19. Jordan Smiler , 20. David Pocock , 21. Michael Dowsett , 22. James Dargaville , 23. Lausii Taliauli.

 

Volný los měli hráči Blues, Reds a Stormers.

Pozn.: Videa jsou opět v různé kvalitě. Vždy se však snažím zařadit ta nejlepší z volně dostupných, jednou se to podaří velmi dobře, jindy méně. Děkuji za pochopení.

Ondřej Bulíček, ragby.cz

 

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Souhrn šestého kola Super Rugby

právě se děje

soutěže

 načítám...