Souhrn sedmého kola Super Rugby

29.3.2015

O víkendu se hrálo 7. kolo Super Rugby, jež bylo tradičně doslova nabito zajímavými a pro diváky atraktivními okamžiky. V následujícím příspěvku se budeme jednotlivým utkáním věnovat.

Zoom gallery

V úvodu si tradičně shrňme "highlights" kola.

Famózní jízda Hurricanes dosavadním průběhem soutěže pokračuje, tentokrát to ve Wellingtonu "odnesli" Rebels. Celek z Melbourne naopak pozvolna padá do spodních pater tabulky.

Reds měli minulý týden volný los, doléčit svá zranění stihlo několik jejich klíčových hráčů, ovšem ani tentokrát to výhru nepřineslo. V Brisbane se radovali Lions, kteří se z tour po Australasii vrací s více než povedenou bilancí tří výher a jedné porážky.

Velice solidní výkon předvedli v sobotu Chiefs, kteří v Hamiltonu porazili Cheetahs. "Gepardi" poslední dobou ztrácejí dech, minulý týden totiž vysoko prohráli v Christchurch.

Highlanders můžeme i nadále považovat za černého koně soutěže, v sobotu po několika letech dokázali porazit Stormers.

Blues sice v Sydney bojovali, nakonec ovšem prohráli i svůj šestý letošní zápas. Waratahs naopak pomalu nalézají loňskou formu.

V "nejnudnějším" utkání kola Sharks doma ubránili Western Force, kterým však nebyla uznána dle všeho regulérní pětka. Bilance Force je hrozivá - sedm utkání, jediná výhra. Utkání bylo plné chyb, hra byla kouskovaná a jak již bylo zmíněno pro diváka nepříliš atraktivní.

Diváci si mohli spravit chuť ve šlágru kola, v němž Bulls doma porazili Crusaders. Atraktivní ragby od první do osmdesáté minuty.

Nyní se již pojďme podívat na jednotlivá utkání.

Hurricanes vyhráli i šestý zápas

V prvním pátečním utkání Hurricanes doma ve Wellingtonu porazili s bonusovým bodem Rebels. I když výsledek vypadá poměrně jednoznačně, Rebels v zápase rozhodně bez šance na úspěch nebyli.

Hosté si totiž v utkání vypracovali minimálně náznaky dobrých šancí k položení pětky, avšak ani jednou nedokázali ve finální fázi útoku překonat obranu Hurricanes, která předváděla ten pravý "team spirit".

Skóre utkání se poprvé měnilo v 7. minutě, kdy trestný kop proměnil hostující kopáč Mike Harris. Domácí šli do vedení v 11. minutě po prokopnuté pětce "mlýnovky" T.J. Perenary. Konverzi proměnil Jason Woodward, který se v průběhu zápasu ukázal jako více než dobrý "kopáč". (Role "kopáčů" se u obou celků v tomto zápase chopili zadáci).

Hosty dostaly do vedení dva trestné kopy ve 26. a 30. minutě, které zahrál opět Mike Harris.

Minutu před koncem první půle z trestného kopu skóroval i domácí Jason Woodward, poslední slovo v první půli měl však opět ve 40.+1. minutě se svým trestným kopem Mike Harris. Tyto tři body však byly pro Rebels v utkání poslední. Do šaten se šlo za stavu 10-12 pro hosty.

Ve druhé půli se tedy bodově prosazovali již pouze Hurricanes. Ve 43. minutě položil jejich druhou pětku křídelník Cory Jane, konverze byla v režii Jasona Woodwarda.

Třetí pětka Hurricanes přišla v 57. minutě a radoval se z ní rváček Callum Gibbins. A konverze? Opět spolehlivý Woodward.

V 69. minutě viděl žlutou kartu domácí T.J. Perenara a pro hosty svitla jakási naděje na zvrat v utkání. Rebels však početní výhodu nevyužili, ba naopak v 76. minutě přišla čtvrtá pětka Hurrincanes znamenající bonusový bod - pětka byla týmová a položil ji střídají Nehe Milner-Skudder. Konverzi "nakopl" Woodward tentokrát pouze do tyče a dva body tedy nepřidal.

Chuť si ovšem spravil o pár minut později, v poslední minutě totiž po ukázkových "quick hands" položil opět Nehe Milner-Skudder a jak bylo zmíněno, Woodward se při konverzi tentokrát nemýlil, čímž určil konečné skóre utkání.

Hurricanes tedy pokračují ve snovém startu do sezóny a ukázali, že jsou schopni přehrávat své soupeře i bez odpočívajícíh All Blacks (Dane Coles, Ben Franks, Beauden Barrett, Julian Savea). Rebels řeší opačné problémy a po čtvrté letošní porážce začínají pomalu klesat tabulkou směrem dolů.

Konečný výsledek: Hurricanes 36 (10) : Rebels 12 (12)

Hurricanes

1. Reggie Goodes, 2. Motu Matu'u, 3. Ben May, 4. Jeremy Thrush, 5. James Broadhurst, 6. Brad Shields, 7. Callum Gibbins, 8. Victor Vito,  9. TJ Perenara, 10. James Marshall, 11. Matt Proctor, 12. Ma'a Nonu, 13. Conrad Smith (c), 14. Cory Jane, 15. Jason Woodward

Replacements : 16. Brayden Mitchell, 17. Jeffery Toomaga-Allen, 18. Chris Eves, 19. Mark Abbott, 20. Adam Hill, 21. Chris Smylie, 22. Otere Black, 23. Nehe Milner-Skudder

Rebels

1. Toby Smith , 2. Pat Leafa , 3. Laurie Weeks , 4. Luke Jones , 5. Cadeyrn Neville , 6. Sean McMahon , 7. Scott Fuglistaller , 8. Scott Higginbotham (C) , 9. Nic Stirzaker , 10. Jack Debreczeni , 11. Sefanaia Naivalu , 12. Mitch Inman , 13. Tamati Ellison , 14. Tom English , 15. Mike Harris

Replacements: 16. Tom Sexton *, 17. Cruze Ah-Nau , 18. Paul Alo-Emile , 19. Radike Samo *, 20. Colby Fainga'a , 21. Ben Meehan , 22. Bryce Hegarty , 23. Jonah Placid

* Případný debut za Rebels

Reds doma prohráli s Lions

Ve druhém pátečním utkání Reds doma v Brisbane o jediný bod prohráli s Lions. Domácí do utkání nastoupili s několika navrátilci do sestavy, což sice na první pohled vypadá jako dobrá zpráva, na druhou stranu však bylo vidět, že tým je nesehraný a spolupráce hráčů na hřišti v klíčových okamžicích zápasu dosti pokulhávala. Jak po zápase poznamenal i domácí kapitán James Slipper, vše si musí teprve sednout. Čas však běží...

Skóre zápasu se měnilo poprvé v 11. minutě díky trestnému kopu domácího Quade Coopera. O dvě minuty později ovšem položil hostující centr Harold Vorster a protože konverze prokopnuta nebyla, vedli hosté až téměř do závěru první půle o dva body. Ve 40.+1. minutě pak kopáč Lions Elton Jantjies přidal svému týmu další tři body a do šaten se šlo za stavu 3-8 pro hosty.

Ve druhé půli pojistil vedení hostí pětkou ve 48. minutě rváček Warwick Tecklenburg, konverzi tentokrát Jantjies proměnil. V další minutě ovšem dostal žlutou kartu křídelník hostí Ruan Combrinck a umožnil tak domácím, aby se do utkání vrátili.

V 52. minutě se Reds dočkali. Byla jim připsána trestná pětka, kterou prokopl Quade Cooper. Domácí pak vyrovnali v 67. minutě, to položil jejich druhou pětku centr Samu Kerevi a do dvoubodového vedení poslal Reds z konverze opět Cooper. Nakonec to ale bylo málo.

Osm minut před koncem zápasu poslal z trestného kopu do jednobodového vedení hosty Elton Jantjies a Lions již toto vedení udrželi až do samotného konce.

Lions si ze čtyřzápasového "tripu" po Austrálii a Novém Zélandu odvážejí tři vítězství, což je jejich historicky nejúspěšnějsí výsledek pokud jde o tour právě do těchto dvou zemí.

Naopak Reds prohráli již páté letošní utkání ze šesti.

Konečný výsledek: Reds 17 (3) : Lions 18 (8)

Queensland Reds

1. James Slipper (C) , 2. James Hanson , 3. Sam Talakai , 4. James Horwill , 5. Dave McDuling , 6. Adam Thomson , 7. Curtis Browning , 8. Jake Schatz , 9. Will Genia , 10. Quade Cooper , 11. James O'Connor , 12. Anthony Fainga'a , 13. Samu Kerevi , 14. Chris Kuridrani , 15. Lachie Turner

Replacements : 16. Saia Fainga'a , 17. Ben Daley , 18. Greg Holmes , 19. Marco Kotze , 20. Michael Gunn (potential debut) , 21. Nick Frisby , 22. Ben Tapuai , 23. Chris Feauai-Sautia

Lions

15. Andries Coetzee , 14. Ruan Combrinck , 13. Lionel Mapoe , 12. Harold Vorster , 11. Sampie Mastriet , 10. Elton Jantjies , 9. Ross Cronje , 8. Warren Whiteley (c) , 7. Warwick Tecklenburg , 6. Derick Minnie , 5. Franco Mostert , 4. Robert Kruger , 3. Ruan Dreyer , 2. Robbie Coetzee , 1. Schalk van der Merwe

Replacements : 16. Armand van der Merwe , 17. Jacques van Rooyen , 18. Julian Redelinghuys , 19. Martin Muller , 20. Jaco Kriel , 21. Faf de Klerk , 22. Marnitz Boshoff , 23. Howard Mnisi

Chiefs porazili Cheetahs

V prvním sobotním utkání kola Chiefs v Hamiltonu porazili Cheetahs. Rozdíl v konečném skóre se zdá být poměrně těsný, podíváme-li se na "tvrdá data" a klíčové statistiky je jasné, že Chiefs Cheetahs přehráli s přehledem.

Skóre se poprvé měnilo již v první minutě po pětce domácích, kterou položil vazač Michael Leitch. Následnou konverzi prokopl Aaron Cruden, jehož kopací úspěšnost byla v utkání 100%.

V 7. a 10. minutě přišly trestné kopy pro hosty a celkových šest bodů z nich zařídil Joe Pietersen.

O sedm minut později položili domácí podruhé, konkrétně to byl rváček Liam Messam, úspěšná konverze byla v režili Crudena.

Ve 23. minutě viděl žlutou kartu druhořadník Chiefs Michael Fitzgerald a hosté dostali šanci, aby se bodově na domácí dotáhli. Ve 27. minutě se pětky opravdu dočkali, položil ji vazač Boom Prinsloo a vedení domácích ztenčil na jediný bod z konverce Joe Pietersen.

Devět minut před koncem první půle dostal žlutou kartu pilíř domácích Ben Tameifuna a domácí tak chvíli hráli dokonce ve třinácti, hosté však v tomto okamžiku, stejně jako po celý zbytek trestu Tameifuny, obranu domácích přetlačit nedokázali.

Poločasové skóre znělo tedy 14-13 pro Chiefs.

Ve druhé půli se nejprve skóre měnilo po úspěšných trestných kopech Aarona Crudena, které přišly ve 45. a 52. minutě.

Poté se ovšem hosté dočkali vyrovnání, v 53. minutě položil svoji první pětku v utkání rváček Heinrich Brussow, který byl ve druhé půli téměř u všech klíčových situací. Konverzi prokopl Joe Pietersen.

Domácím vrátil vedení v minutě 60. Aaron Cruden z trestného kopu.

V 66. minutě dostal Heinrich Brussow žlutou kartu, čehož Chiefs využili hned v následující minutě - jejich třetí pětku položil rváček Sam Cane, dva body přidal neomylně Cruden.

V 75. minutě se pak domácí dočkali i čtvrté pětky znamenající bonusový bod. Pětku položil střídající Andrew Horrell, úspěšně prokopnutou konverzi zařídil Cruden.

V poslední minutě utkání se o slovo přihlásil ještě jednou rváček hostí Heinrich Brussow, jenž položil svoji druhou a pro hosty celkově třetí pětky v zápase. Konverzi proměnil střídající Willie du Plessis, čímž určil konečné skóre zápasu.

Konečený výsledek: Chiefs 37 (14) : Cheetahs 27 (13)

Chiefs
Tries - M.Leitch. L.Messam. S.Cane. A.Horrell
Pen - A.Cruden 4
Con - A.Cruden 4
Drop -
Cards -M.Fitzgerald (23. min. žlutá) B.Tameifuna (31. min. žlutá)

Chiefs

1. Pauliasi Manu , 2. Quentin MacDonald , 3. Ben Tameifuna , 4. Matt Symons , 5. Michael Fitzgerald (50th match) , 6. Liam Messam © , 7. Sam Cane , 8. Michael Leitch , 9. Brad Weber , 10. Aaron Cruden , 11. Tom Marshall , 12. Sonny Bill Williams , 13. Charlie Ngatai , 14. Bryce Heem , 15. Damian McKenzie

Replacements : 16. Rhys Marshall , 17. Siate Tokolahi , 18. Mitchell Graham , 19. Michael Allardice , 20. Johan Bardoul , 21. Augustine Pulu , 22. Andrew Horrell , 23. Marty McKenzie

Cheetahs

1. BG Uys, 2.Stephan Coetzee, 3.Maks van Dyk, 4. Steven Sykes, 5.Francois Uys (C ), 6.Heinrich Brussow, 7.Willie Britz, 8.Boom Prinsloo, 9.Shaun Venter, 10.Joe Pietersen (VC), 11. Raymond Rhule, 12 .Michael van der Spuy, 13 .Johann Sadie, 14 Cornal Hendriks, 15 .Clayton Blommetjie

Replacements : 16. Torsten van Jaarsveld ,17. Caylib Oosthuizen ,18. Danie Mienie ,19. Carl Wegner,20. Tienie Burger ,21. Tian Meyer ,22. Willie du Plessis ,23. Ryno Benjamin

Highlanders zvítězili nad Stormers

Ve druhém sobotním utkání Highlanders v Dunedinu porazili Stormers a ukončili tak šestizápasovou sérii porážek proti tomuto jihoafrickému soupeři.

Celek z jihu Nového Zélandu se tak stále drží v horních patrech tabulky. To platí i o Stormers, kteří však nyní prohráli druhé utkání v řadě (před dvěma týdny doma s Chiefs).

Skóre utkání otevřel položenou pětkou hostující centr Juan de Jongh v 18. minutě. Konverzi úspěšně proměnil Demetri Catrakilis.

Poté ovšem začali "úřadovat" domácí a do konce první půle položili hned třikrát. První jejich pětka přišla ve 22. minutě a postaral se o ní Aaron Smith, o následnou úspěšnou konverzi pak Lima Sopoaga, jenž přidal další tři body z trestného kopu ve 31. minutě.

Další dvě pětky si domácí nechali na poslední desetiminutovku první půle a o obě se postaral křídelník Highlanders Waisake Naholo. Jeho "tries" přišly ve 33. a 39. minutě. V prvním i druhém případě přidal další body z konverze Lima Sopoaga.

Poločasové skóre tedy znělo 24-7 pro domácí.

Ve druhé půli si Highlanders zajistili bonusový bod za svoji čtvrtou pětku, jež přišla v 47. minutě a položil ji levý křídelník Patrick Osborne. Sopoaga se z konverze opět nemýlil.

Přišla ovšem 56. minuta zápasu a v ní žlutá karta pro "mlýnovku" domácích Aarona Smitha. Hosté ucítili šanci, ovšem za dobu kdy byl Smith mimo hřiště skórovali pouze jednou. V 60. minutě položil střídající Michael Rhodes, jehož pětku prokopl rovněž střídají Kurt Coleman.

Skóre se poté měnilo až o deset minut později - pohodlné vedení domácím vrátil svoji pětkou Dan Pryor. Tato pětka ovšem prokopnuta nebyla.

Hosté se poté dočkali i své třetí pětky, která přišla v 74. minutě - podruhé v utkání položil Juan de Jongh. Kurt Coleman se při konverzi ani tentokrát nemýlil.

Konečné skóre zápasu ovšem určil svým trestným kopem domácí Marty Banks v 79. minutě. Highlanders tedy slaví cenné vítězství a i nadále platí za černého koně soutěže.

Konečný výsledek: Highlanders 39 (24) : Stormers 21 (7)

Highlanders

1. Brendon Edmonds , 2. Ash Dixon , 3. Josh Hohneck , 4. Tom Franklin , 5. Joe Wheeler , 6. Elliot Dixon , 7. James Lentjes , 8. Nasi Manu ( c ) , 9. Aaron Smith , 10. Lima Sopoaga , 11. Patrick Osborne , 12. Shaun Treeby , 13. Malakai Fekitoa , 14. Waisake Naholo , 15. Ben Smith ( c )

Replacements : 16. Liam Coltman , 17. Daniel Lienert-Brown , 18. Pingi Tala’apitaga , 19. Mark Reddish , 20. Dan Pryor , 21. Fumiaki Tanaka , 22. Marty Banks , 23. Jason Emery

Stormers

15. Cheslin Kolbe , 14. Kobus van Wyk , 13. Juan de Jongh (captain) , 12. Damian de Allende , 11. Dillyn Leyds , 10. Demetri Catrakilis , 9. Nic Groom , 8. Nizaam Carr , 7. Schalk Burger (100th cap for Stormers - vice-captain) , 6. Siya Kolisi , 5. Manuel Carizza , 4. Jean Kleyn , 3. Vincent Koch , 2. Scarra Ntubeni , 1. Steven Kitshoff

Replacements: 16. Bongi Mbonambi , 17. Oli Kebble , 18. Frans Malherbe , 19. Eben Etzebeth , 20. Michael Rhodes , 21. Louis Schreuder , 22. Kurt Coleman , 23. Huw Jones

Waratahs přehráli Blues

Třetí sobotní utkání se odehrálo v Sydney a Waratahs se v něm dočkali své letošní čtvrté výhry, porotože v něm porazili Blues. Nelze říci, že by hosté nebojovali, snaha a touha byla u nich patrná, ovšem na úspěch to ani tentokrát nestačilo. Na druhou stranu je ovšem nutno podotknout, že domácí si místy vytvářeli opravdu jasnou převahu, kterou ovšem v mnoha případech v body přetavit nedokázali. Ať už to bylo např. kvůli předhozům nebo heroicky se bránícímu soupeři.

Domácí vstoupili do utkání dobře, již v 7. minuta přinesla jejich první pětku, o kterou se postaral Nick Phipps. Konverzi úspěšně proměnil Bernard Foley.

Waratahs se ovšem až do konce první půle bodově prosadit nedokázali a tak po trestných kopech hostujícího Dana Bowdena z 13. a 23. minuty odcházeli do šaten pouze z těsným vedením 7-6.

Ve druhé půli domácí pokračovali v tlaku na svého soupeře, nicméně body nepřicházeli. A tak se z poměrně ojedinělého útoku dočkali hosté. Po pohledné týmové spolupráci položil centr Blues Francis Saili. Bowden však konverzi neproměnil.

Od té doby bodovali pouze Waratahs. V 57. 60. a 68. minutě proměnil Bernard Foley trestný kop a domácí tak vedli 16-11.

Zdálo se, že se hosté formují k závěrečnému tlaku, ovšem v 71. minutě přišla možná trochu přísná žlutá karta pro jejich kapitána Jerome Kaina a bylo po nadějích.

Definitivní podobu dala výsledku prokopnutá pětka domácího Peter Bethama. Konverzi proměnil Foley.

Waratahs tedy vyhráli v sezóně počtvrté a stoupají tabulkou vzhůru, naopak Blues prohráli všech dosavadních šest zápasů.

Konečný výsledek: Waratahs 23 (7) : Blues 11 (6)

Waratahs

1.Benn Robinson, 2.Tolu Latu, 3.Sekope Kepu, 4.Will Skelton, 5.David Dennis (C), 6.Jacques Potgieter, 7.Michael Hooper (VC), 8.Wycliff Palu, 9.Nick Phipps, 10.Bernard Foley, 11.Rob Horne, 12.Kurtley Beale, 13.Matt Carraro, 14.Taqele Naiyaravoro, 15.Israel Folau (VC)

Replacements:16.Hugh Roach, 17.Tatafu Polota-Nau, 18.Jeremy Tilse, 19.Paddy Ryan, 20.Sam Lousi, 21.Mitchell Chapman, 22.Stephen Hoiles, 23.Peter Betham

Blues

1. Tony Woodcock, 2. James Parsons, 3. Charlie Faumuina, 4. Hayden Triggs, 5. Patrick Tuipulotu, 6. Steven Luatua, 7. Brendon O'Connor, 8. Jerome Kaino (c), 9. Jimmy Cowan, 10. Dan Bowden, 11. Melani Nanai, 12. Francis Saili, 13. George Moala, 14. Frank Halai, 15. Charles Piutau

Replacements : 16. Keven Mealamu, 17. Ofa Tu'ungafasi, 18. Angus Ta'avao, 19. Culum Retallick, 20. Luke Braid, 21. Jamison Gibson-Park, 22. Simon Hickey, 23. Pita Ahki

Sharks doma porazili Western Force

Ve čtvrtém sobotním utkání Sharks doma v Durbanu porazili Western Force. Tým z Perthu sice po většinu zápasu vedl, nakonec si ale připsal již šestou letošní porážku. Force pak nedokázali Sharks porazit již sedmkrát za sebou.

Domáci vyhráli své třetí utkání v řadě, jejich výkon ale příliš povedený nebyl. V utkání sice dominovali v mlýnech, ovšem v ostatních aspektech hry poněkud za svým australským soupeřem zaostávali.

Nutno ovšem zmínit důležitou skutečnost - Western Force byla pravděpodobně upřena regulérní pětka v první půli, kterou položil vazač Ben McCalman. TMO utkání Marius Jonker pětku poněkud nelogicky doporučil neuznat.

V první půli se tedy skóre měnilo pouze díky trestným kopům hostujícího Sias Ebersohna a poločasové skóre bylo 0-6 pro hosty.

Krátce po přestávce ovšem přišla první pětka domácích, kterou ve 42. minutě položil zadák SP Marais, Franc Steyn následnou konverzi neproměnil.

V 63. minutě proměnil trestný kop domácí Fred Zeilinga, jenž vystřídal Steyna, a hosté vedli již pouze o jediný bod.

O čtyři minuty později přišla druhá pětka domácích - položil ji levý křídelník Lwazi Mvovo a Sharks v utkání poprvé vedli. Konverzi posléze proměnil Fred Zeilinga.

Force až do konce utkání nedokázali najít cestu za "try-line" soupeře a alespoň bonusový bod jim zajistil díky trestnému kopu v závěrečné minutě Luke Burton.

Konečný výsledek: Sharks 15 (0) : Force 9 (6)

Sharks

15. SP Marais , 14. Odwa Ndungane , 13. JP Pietersen , 12. Andre Esterhuizen , 11. Lwazi Mvovo , 10. Frans Steyn , 9. Conrad Hoffmann , 8. Ryan Kankowski , 7. Jean Deysel (c) , 6. Renaldo Bothma , 5. Marco Wentzel , 4. Mouritz Botha , 3. Jannie du Plessis , 2. Kyle Cooper , 1. Tendai Mtawarira

Replacements , 16. Monde Hadebe , 17. Thomas du Toit , 18. Lourens Adriaanse , 19. Lubabalo Mtyanda , 20. Daniel du Preez , 21. Stefan Ungerer , 22. Fred Zeilinga , 23. Waylon Murray

Western Force

1. Pekahou Cowan , 2. Nathan Charles , 3. Tetera Faulkner , 4. Sam Wykes (c) , 5. Adam Coleman , 6. Steve Mafi , 7. Kane Koteka , 8. Ben McCalman , 9. Alby Mathewson , 10. Sias Ebersohn , 11. Nick Cummins , 12. Luke Burton , 13. Kyle Godwin , 14. Marcel Brache , 15. Luke Morahan

Replacements : 16. Heath Tessmann , 17. Chris Heiberg , 18. Oliver Hoskins , 19. Wilhelm Steenkamp , 20. Angus Cottrell , 21. Ian Prior , 22. Zack Holmes , 23. Dane Haylett-Petty

Bulls dokázali porazit Crusaders

Sedmé kolo Super Rugby uzavřelo sobotní utkání konané v hlavním městě JAR Pretorii a tamní Bulls v něm porazili Crusaders.

Domácí v utkání položili tři pětky, zatímco jejich soupeř z Christchurch pouze jednu. Zápas byl i jakýmsi mini-soubojem generací na postu útokové spojky - aneb zástupce nastupující generace domácí Handre Pollard vs. legendární Dan Carter.

Můžeme konstatovat, že oba hráči v utkání ukázali záblesky své vyjímečnosti. Pollard se pak stal prvním hráčem, který v letošní sezóně pokořil metu sta bodů, na druhou stranu v utkání neproměnil jednu konverzi a dva trestné kopy, zatímco Carter byl v těchto činnostech stoprocentní.

Toto utkání bylo mnohými považováno za šlágr kola a očekávání do něj vkládaná byla naplněna. Diváci se mohli bavit po celých osmdesát minut špičkovým ragby, jež bylo produkováno oběma celky.

Skóre utkání se měnilo poprvé již ve 3. minutě, kdy položil domácí křídelník Francois Hougaard, právě po jeho pětce však Pollard konverzi neproměnil.

Již v 8. minutě ale přišla druhá pětka domácích, položil ji centr Burger Odendaal, Pollard se při konverzi nemýlil a Bulls vedli v té chvíli již o dvanáct bodů.

Na rozdíl šesti bodů snížil díky dvěma proměněným trestným kopům ve 14. a 18. minutě hostující Carter.

Ve 22. minutě se jediné pětky v zápase dočkali Crusaders, položil ji obrovitý křídelník z Fidži Nemani Nadolo. Carter proměnil konverzi a hosté se ujali těsného vedení.

O další čtyři minuty později ovšem domácím vrátil vedení Pollard z trestného kopu.

Crusaders se podruhé a v utkání naposledy dostali do vedení ve 32. minutě, kdy se opět z trestného kopu nemýlil Dan Carter.

Do šaten šli ale nakonec v roli vedoucího týmu domácí, když v 37. minutě proměnil trestný kop Pollard. Poločasové skóre znělo tedy 18-16 pro Bulls.

Ve druhé půli navíšil náskok domácích opět Pollard a to konkrétně díky trestným kopům. Bylo to nejprve v 52. a poté v 55. minutě. Crusaders se bodově naposledy prosadili v 63. minutě, kdy se z trestného kopu nemýlil Carter.

Klíčový okamžik druhé půle a v podstatě celého utkání přišel v 66. minutě. Pas Dana Cartera zachytil Grant Hattingh a poté, co odrazil dva bránící soupeře položil třetí pětku domácích. Pollard pojistil vedení Bulls proměněnou konverzí. Toto skóre vydrželo až do samotného závěru utkání.

Bulls tak vyhráli čtvrté ze šesti dosavadních utkání, Crusaders mají bilanci vyrovnanou - tři výhry a tři porážky.

Konečný výsledek: Bulls 31 (18)