Souhrn jedenáctého kola Super Rugby

26.4.2015

Víkendové 11. kolo Super Rugby mělo na programu sedm utkání. Tradiční report z každého z nich - to jsou nosné pilíře následujícího článku.

Omlouvám se za chybějící video z utkání Lions-Cheetahs - důvodem je tradiční problém s autorskými právy.

Zoom gallery

Úvod věnujme tradičně telegrafickému souhrnu hlavních víkendových událostí.

Letošní ANZAC Day připadl na sobotu 25.4. a před jednotlivými zápasy byla tedy vždy věnována tichá vzpomínka na padlé členy australských a novozélandských ozbrojených sil v 1.sv.v. (Ve válce padlo např. i 13 tehdejších členů All Blacks...).

V prvním, velmi pohledném utkání Chiefs doma s bonusovým bodem porazili Western Force. Velmi spolehlivě zahrál Marty McKenzie, jenž tak důstojně nahradil dlouhodobě zraněnou "útokovku" Aarona Crudena. Force patří i přes sympatický výkon poslední místo v tabulce.

Druhý páteční zápas se odehrál v Canbeře a domácí Brumbies přesvědčivě porazili Highlanders. Byl to večer rváčka domácích Davida Pococka, jenž v utkání položil hned tři pětky. Nutno ovšem podotknout, že celek z Dunedinu nechal odpočívat všechny své All Blacks a na hře to bylo opravdu znát.

Sobotní čtyřzápasový program odstartoval v Christchurch, kde Crusaders po solidním výkonu porazili Blues. Hvězdou večera byl křídelník domácích Nemani Nadolo, jenž připravil pro své spoluhráče tři pětky.

Ve druhém sobotním zápase Waratahs doma v Sydney těsně porazili Rebels. Domácí se o výsledek museli strachovat až do úplného závěru, protože svůj den neměl "kopáč" Bernard Foley, který v průběhu utkání neproměnil ani jednu ze tří konverzí a dovolil tak "Rebelům", aby se udrželi ve hře.

Třetí sobotní zápas, v němž Lions v Johannesburgu porazili Cheetahs nabídl krásnou a dramatickou podívanou. V na jihoafrické derby na body až nezvykle bohatém utkání bylo k vidění osm pětek, oba týmy se střídali ve vedení a o zábavu bylo postaráno až do poslední minuty. Lions vyhráli již páté utkání v řadě a nebýt slabšího vstupu do soutěže, patřilo by jim nyní jedno z čelních postavení v tabulce.

Závěrečné sobotní utkání bylo soubojem o vedoucí tým jihoafrické konference. Z klání vyšli vítězně hráči Stormers, kteří v Kapském Městě těsně porazili Bulls. Vítězství zařídil Demetri Catrakilis, jenž "nakopal" všechny body svého týmu. Stormers Bulls porazili v obou letošních zápasech.

Jedenácté kolo se dohrávalo v neděli a Hurricanes v něm porazili s bonusovým bodem Reds. O dvě pětky ´Canes se postaral TJ Perenara, který v sezóně položil už sedmkrát. Celku z hlavního města Nového Zélandu po nedělní výhře opět patří první místo v tabulce.

A nyní k jednotlivým utkáním podrobněji.

Chiefs porazili Western Force

V úvodním utkání 11. kola Chiefs doma v Hamiltonu přivítali Western Force. Diváci mohli po zápase odcházet spokojeni, vždyť viděli dramatické a pohledné utkání, jež přineslo celkem osm pětek a vítězství domácích s bonusovým bodem.

Před utkáním visel otazník nad tím, jak si Chiefs poradí bez do konce sezóny zraněného Aarona Crudena a zdá se, že Marty McKenzie by ho mohl nahradit velmi solidně.

McKenzie se v pátek prezentoval velmi přesnou muškou při kopech, když minul pouze jednu konverzi, tři další proměnil a k tomu přidal i tři přesné trestné kopy.

Byl to právě McKenzie, kdo otevřel skóre utkání z trestného kopu v 6. minutě.

Ze stejné herní situace vyrovnal v 10. minutě hostující "kopáč" Luke Burton. Hosté šli pak překvapivě do vedení ve 14. minutě po pětce rváčka Anguse Cottrella. Burton však dva body z konverze nepřidal.

V 17. minutě snížil Marty McKenzie z trestného kopu na rozdíl dvou bodů. To ale nebylo ze strany domácích rozhodně vše. Dá se říci, že okamžitě po rozehrání předvedli nádhernou, rychlou akci, na jejímž konci byl centr Charlie Ngatai, jenž položil první pětku domácích. Vedení Chiefs potvrdil z konverze přesný McKenzie.

McKenzie pak ve 24. minutě úspěšně proměnil i svůj třetí trestný kop.

Důležitý okamžik utkání přišel ve 28. minutě, kdy hostující "mlýnovka" Ian Prior nebezpečně složila domácího křídelníka Tim Nanai-Williamse.

Hlavní sudí zápasu Angus Gardner pak po poradě s TMO neměl jinou možnost, než Priorovi ukázat červenou kartu.

Chiefs přesilu jednoho muže v poli využili ve 38. minutě, kdy pětku položil mlynář Hika Elliot. McKenzie se ani tentokrát při konverzi nemýlil a uzavřel tak poločasové skóre na 23-8 pro domácí.

Mýlil by se ten, kdo by po první půli považoval utkání za téměř rozhodnuté. Tuto domněnku by sice mohla podpořit třetí - trestná -  pětka Chiefs, jež přišla ve 45. minutě po ukázkovém tlaku domácího roje a proměněné konverzi McKenzieho, avšak Force poté předvedli obdivuhodnou stíhací jízdu.

Druhé pětky se hosté dočkali v 55. minutě a jejím autorem byl po nádherné akci křídelník Luke Morahan. Luke Burton se tentokrát při konverzi nemýlil.

Již v 61. minutě položili Force potřetí, pětku položil rváček Matt Hodgson. Burton se z konverze opět nemýlil a Force náhle prohrávali pouze o osm bodů.

V 65. minutě ovšem předvedl nádhernou akci domácí křídelník Tim Nanai-Williams, který se vyhl čtyřem skládkám a zajistil tak domácím bonusový bod za čtvrtou položenou pětku.

Williams si poslední dobou nahlas říká o pozvánku do národního týmu. McKenzie po pětce Williamse dva body z konverze nepřidal.

Bonusového bodu se však dočkali i hosté, protože v 76. minutě položil jejich čtvrtou pětku střídající mlynář Heath Tessmann. Burton však dva body z konverze, tolik potřebné k tomu, aby si Force připsali i druhý bonusový bod, nepřidal.

Force tak po deváté letošní porážce poslední místo tabulky po 11. kole rozhodně neopustí, naopak Chiefs jsou po osmé letošní výhře pouze bod za svým novozélandským soupeřem Hurricanes.

Konečný výsledek: Chiefs 35 (23) : W.Force 27 (8)

Chiefs
1. Mitchell Graham , 2. Hika Elliot , 3. Siate Tokolahi , 4. Matt Symons (c)    , 5. Brodie Retallick , 6. Johan Bardoul , 7. Sam Cane , 8. Michael Leitch , 9. Brad Weber , 10. Marty McKenzie , 11. Tim Nanai-Williams , 12. Sonny Bill Williams , 13. Charlie Ngatai , 14. Bryce Heem , 15. Tom Marshall

Replacements : 16. Quentin MacDonald , 17. Pauliasi Manu , 18. Ben Tameifuna , 19. Michael Fitzgerald , 20. Liam Squire , 21. Augustine Pulu , 22. Damian McKenzie , 23. Andrew Horrell

Western Force
1. Pekahou Cowan , 2. Nathan Charles , 3. Tetera Faulkner , 4. Steve Mafi , 5. Adam Coleman , 6. Angus Cottrell , 7. Matt Hodgson (c) , 8. Ben McCalman , 9. Ian Prior , 10. Sias Ebersohn , 11. Nick Cummins , 12. Luke Burton , 13. Kyle Godwin , 14. Luke Morahan , 15. Dane Haylett-Petty

Replacements : 16. Heath Tessmann , 17. Chris Heiberg , 18. Oliver Hoskins , 19. Wilhelm Steenkamp , 20. Kane Koteka , 21. Ryan Louwrens , 22. Junior Rasolea , 23. Marcel Brache

Brumbies přehráli Highlanders

Ve ​druhém pátečním utkání​ ​dokázali Brumbies doma v Canbeře porazit s bonusovým bodem Highlanders.​ ​ Ve skvělém světle se opět předvedl rváček domácí David Pocock, který kromě tradičně precizního bránění přidal navrch !tři! položené pětky.

Highlanders nechali odpočívat všechny své All Blacks a bylo to na první pohled znát. Tým z Dunedinu byl v základních herních situacích nejistý a kupil zejména v první půli množství chyb.

Brumbies dokázali po dvou porážkách konečně zabrat a pojistili si vedoucí postavení v australské konferenci. Naopak Highlanders prohráli po třech výhrách v řadě, přesto však zůstávají v horních patrech tabulky.

Skóre utkání se poprvé měnilo již ve 4. minutě, kdy pětku položil křídelník Brumbies Henry Speight. Následnou konverzi, stejně jako další tři v utkání úspěšně proměnil Christian Lealiifano.

Christian Lealiifano pojistil vedení domácích v 8. minutě z trestného kopu.

Brumbies položili druhou pětku již ve 12. minutě a postaral se o ni rváček David Pocock. Domácí po této prokopnuté pětce vedli již 17-0.

Hosté snížili pouze díky trestným kopům Lima Sopoagy v 17. a 22. minutě zápasu. To byly zároveň jediné body Highlanders v první půli.

Ve 27. minutě přidal svoji druhou pětku David Pocock a po úspěšné konverzi Lealiifana bylo vedení domácích opět více než komfortní.

Pocock ve 34. minutě dokonal hat-trick, čímž svému týmu s předstihem zajistil bonusový bod za čtvrtou položenou pětku. Všechny tři pětky Davida Pococka byly jako přes kopírák - autové vhazování a drtivý tlak domácího roje.

Lealiifano následnou úspěšnou konverzí stanovil poločasové skóre na přesvědčivých 31-6 pro Brumbies.

Ve druhé půli se domácí již bodově neprosadili a Highlanders naopak předvedli velice sympatický výkon, který jim přinesl dvě pětky.

Tu první položil ve 43. minutě centr Shaun Treeby, jehož "try" úspěšně prokopl Sopoaga.

Druhá pětka Highlanders přišla v 57. minutě a postaral se o ni střídající rváček Dan Pryor. Tato pětka zůstala neprokopnuta.

Brumbies pak víceméně bez problémů vedení uhájili až do konce a mohli se tak radovat ze zaslouženého vítězství.

Konečný výsledek: Brumbies 31 (31) : Highlanders 18 (6)

Brumbies
1. JP Smith , 2. Stephen Moore (c) , 3. Ruan Smith , 4. Jordan Smiler , 5. Blake Enever , 6. Scott Fardy , 7. David Pocock , 8. Ita Vaea , 9. Michael Dowsett , 10. Christian Lealiifano , 11. Joe Tomane , 12. Robbie Coleman , 13. Tevita Kuridrani , 14. Henry Speight , 15. Jesse Mogg

Replacements , 16. Josh Mann-Rea , 17. Allan Alaalatoa , 18. Ben Alexander , 19. Rory Arnold , 20. Jarrad Butler , 21. Joe Powell , 22. Rod Iona , 23. Nigel Ah Wong

Highlanders
1. Kane Hames , 2. Liam Coltman , 3. Pingi Tala'apitaga , 4. Tom Franklin , 5. Joe Wheeler , 6. Elliot Dixon , 7. James Lentjes , 8. Nasi Manu (C) , 9. Fumiaki Tanaka , 10. Lima Sopoaga , 11. Patrick Osborne , 12. Shaun Treeby , 13. Richard Buckman , 14. Waisake Naholo , 15. Trent Renata

Replacements : 16. Ash Dixon , 17. Brendon Edmonds , 18. Josh Hohneck , 19. Joe Latta , 20. Gareth Evans , 21. Dan Pryor , 22. Josh Renton , 23. Jason Emery

Crusaders porazili Blues

Crusaders potřebovali v prvním sobotním utkání po dvou porážkách zabrat a porazit Blues. To se jim po solidním výkonu v Christchurch podařilo, navíc s bonusovým bodem.

Crusaders si tak připsali velmi důležitou pátou výhru v aktuálním ročníku. Povzbudivou zprávou je rovněž kvalitní výkon Richie McCawa, na jehož hlavu se v uplynulých týdnech snášela drtivá kritika za předváděné výkony.

Blues prohráli deváté utkání v sezóně a krčí se spolu s Force a Reds na úplném dně tabulky.

Domácí šli za vítězstvím od samotného začátku utkání. Již ve 2. minutě po pohledné akci položil svoji první pětku v rámci Super Rugby Mitchell Drummond.

Ke konverzi se vzhledem k nepřesné mušce Dana Cartera v minulém utkání postavil Colin Slade a s přehledem ji proměnil.

V 15. minutě položili Crusaders podruhé. Po skvělé práci křídelníka Nemani Nadola se z pětky mohl radovat rváček Jordan Taufua. Slade měl při konverzi opět přesnou mušku a domácí vedli pohodlně 14-0.

Ve 21. minutě však snížil hostující Dan Bowden z trestného kopu a o deset minut později položil první pětku Blues centr Francis Saili. Vzhledem k tomu, že Bowden se při konverzi nemýlil, vedli náhle Crusaders pouze o čtyři body.

Minutu před koncem první půle zvýšil Slade vedení domácích o tři body z trestného kopu a poločasové skóre znělo 17-10 pro Crusaders.

Domácí vstoupili do druhé půle ve velkém stylu, protože již ve 41.  minutě položil jejich třetí pětku zadák Tom Taylor. Colin Slade následně přidal dva další body z konverze.

V 53. minutě viděl žlutou kartu hostující Jamison Gibson-Park a domácí tuto "přesilovku" využili k položení čtvrté pětky znamenající bonusový bod. V 57. minutě ji položil opět zadák Tom Taylor. Slade tentokrát konverzi neproměnil.

Hosté se dočkali druhé pětky v 64. minutě a jejím autorem byl rváček Brendon O'Connor. Jeho pětka zůstala neprokopnuta.

Crusaders pak již bez větších problémů vedení udrželi až do konce utkání a připsali si tak "povinnou" výhru.

Konečný výsledek: Crusaders 29 (17) : Blues 15 (10)

Crusaders
1. Wyatt Crockett , 2. Codie Taylor, 3. Owen Franks, 4. Luke Romano , 5. Sam Whitelock , 6. Jordan Taufua, 7. Richie McCaw, 8. Kieran Read (c), 9. Mitchell Drummond, 10. Colin Slade, 11. Nemani Nadolo, 12. Dan Carter, 13. Ryan Crotty, 14. David Havili ,15. Tom Taylor

Replacements : 16. Ben Funnell ,17. Joe Moody, 18. Nepo Laulala ,19. Jimmy Tupou , 20. Matt Todd, 21. Andy Ellis, 22. Kieron Fonotia, 23. Nafi Tuitavake

Blues
1. Tony Woodcock , 2. Keven Mealamu (c) , 3. Charlie Faumuina , 4. Josh Bekhuis , 5. Hayden Triggs , 6. Akira Ioane , 7. Brendon O'Connor , 8. Steven Luatua , 9. Jimmy Cowan , 10. Dan Bowden , 11. Melani Nanai , 12. George Moala , 13. Francis Saili , 14. Frank Halai , 15. Lolagi Visinia

Replacements : 16. Matt Moulds , 17. Ofa Tu'ungafasi , 18. Angus Ta'avao , 19. Culum Retallick , 20. Blake Gibson , 21. Jamison Gibson-Park , 22. Ihaia West , 23. Tevita Li

Waratahs slaví výhru nad Rebels

Ve druhém sobotním utkání se z výhry mohli radovat Waratahs, kteří v Sydney těsně porazili Rebels. Svůj den rozhodně neměl "kopáč" domácích Bernard Foley, který neproměnil ani jednu ze tří konverzí a rovněž jeden ze dvou trestných kopů.

Hostující Jack Debreczeni byl v tomto ohledu stoprocentí a i proto se Waratahs museli o výhru bát až do samotného konce utkání.

Domácí začali dobře a již v 9. minutě utkání položil pětku jejich rváček Michael Hooper.

Vedení domácích navýšil Foley z trestného kopu v 16. minutě. Již o tři minuty později položil druhou pětku domácích centr Adam Ashley-Cooper.

Ve 26. minutě byl potrestán žlutou kartou hostující křídelník Sefanaia Naivalu, Waratahs však výhody jednoho muže v poli navíc nevyužili.

Skóre první půle uzavřel trestným kopem ve 39. minutě hostující Jack Debreczeni a do šaten tak hráči odcházeli za stavu 13-3 pro domácí.

Jack Debreczeni snížil z obtížné pozice ve 49. minutě, kdy proměnil svůj druhý trestný kop. Debreczeni v 57. minutě dokázal proměnit i svůj třetí trestný kop a snížil tak na rozdíl pouhých čtyř bodů. Ani tento trestný kop rozhodně nebyl z jednoduché pozice a klobouk dolů před "útokovkou" hostí.

Ovšem Waratahs zase o něco více uklidnil křídelník Rob Horne, jenž v 59. minutě položil jejich třetí pětku. Avšak vzhledem k tomu, že Foley při konverzi opět selhal, zůstávali Rebels stále ve hře o slušný výsledek.

Jejich šance narostly v 73. minutě po pětce střídajícího Bryce Hegartyho a proměněné konverzi bezchybného Debreczeniho.

Na dramatický finiš bylo tedy zaděláno. Napínavý závěr utkání se skutečně dostavil a přestože se Waratahs museli bránit ještě tři minuty v "extra time" a zároveň hlídat aby neudělali chybu znamenající možnost trestného kopu pro Rebels, těsné vítězství nakonec uhájili.

Pro Waratahs je sobotní výsledek šestou výhrou v sezóně, Rebels si připsali pátou porážku, ze Sydney si však vezou alespoň bonusový bod.

Konečný výsledek: Waratahs 18 (13) : Rebels 16 (3)

Waratahs
1. Benn Robinson , 2. Tatafu Polota-Nau , 3. Sekope Kepu , 4. Will Skelton , 5. Mitchell Chapman , 6. Jacques Potgieter , 7. Michael Hooper, 8. David Dennis (C) , 9. Nick Phipps , 10. Bernard Foley , 11. Rob Horne , 12. Kurtley Beale , 13. Adam Ashley-Cooper , 14. Peter Betham , 15. Israel Folau

Replacements:16 Tolu Latu , 17 Jeremy Tilse , 18 Paddy Ryan , 19 Wycliff Palu , 20 Stephen Hoiles , 21. Brendan McKibbin , 22. Matt Carraro , 23. Taqele Naiyaravoro

Rebels

1. Toby Smith ,2. Pat Leafa ,3. Paul Alo-Emile ,4. Cadeyrn Neville ,5. Lopeti Timani ,6. Sean McMahon ,7. Scott Fuglistaller, 8. Scott Higginbotham (C),9. Nic Stirzaker,10. Jack Debreczeni ,11. Sefanaia Naivalu ,12. Mitch Inman ,13. Tamati Ellison ,14. Dom Shipperley ,15. Mike Harris

Replacements:16. Tom Sexton ,17. Cruze Ah-Nau ,18. Tim Metcher,19. Sam Jeffries ,20. Colby Fainga'a ,21. Luke Burgess ,22. Jordy Reid ,23. Bryce Hegarty

Lions vyhráli páté utkání v řadě

Ve třetím sobotním utkání byli diváci svědky na body bohatého utkání, ve kterém se nakonec z vítězství radovali Lions, kteří v Johannesburgu porazili Cheetahs.

Fanoušci si v tomto zápase přišli opravdu na své, ve vedení se průběžně střídali oba týmy, bylo položeno celkem osm pětek a o vítězi nebylo s jistotou rozhodnuto až do samotného závěru.

Sobotní výhra je pro Lions pátým "zářezem" v řadě, tentokrát navíc korunovaným bonusovým bodem. Lions letos vyhráli celkově šest z deseti odehraných zápasů.

Cheetahs v sobotu sice prohráli sedmé z deseti letošních utkání, alespoň malou útěchou je pro ně fakt, že i oni si připsali bonusový bod za čtyři položené pětky, navíc získali i druhý - "losing bonus point".

Do utkání vstoupili lépe domácí - již ve 2. minutě položil jejich první pětku rváček Warwick Tecklenburg. Následnou konverzi stejně jako v dalších třech případech proměnil spolehlivý Elton Jantjies.

Ve 23. minutě položili poprvé i Cheetahs, autorem pětky byl křídelník Cornal Hendricks, autorem úspěšné konverze pak Joe Pietersen.

Pietersen pak poslal hosty do vedení díky dropu ve 37. minutě zápasu.

Do poločasové přestávky se již skóre neměnilo a Cheetahs tedy o pauze vedli 10-7.

Pravé bodové hody se však konali až ve druhé půli.

Lions se opět dostali do vedení hned ve 41. minutě po prokopnuté pětce křídelníka Ruan Combrincka.

Třetí, opět prokopnutá, pětka Lions na sobe nenechala dlouho čekat, ve 43. minutě ji položil centr Lionel Mapoe.

Eric Janjies pak náskok domácích na 24-10 navýšil z trestného kopu ve 48. minutě.

Vedení domácích se zdálo býti přesvědčivé, Cheetahs se však rozhodně nevzdávali a dokázali vyrovnat.

Nejprve v 57. minutě položil pětku centr Francois Venter a Joe Pietersen z následné konverze snížil na rozdíl sedmi bodů.

To však rozhodně nebylo vše, protože již v 60. minutě položili hosté potřetí, o pětku se tentokrát postaral druhý centr Johann Sadie. Skóre dorovnal Pietersen.

Domácí šli opět do vedení v 71. minutě zásluhou trestného kopu Jantjiese.

Ze čtvrté prokopnuté pětky znamenající bonusový bod se Lions mohli radovat v 73. minutě, jejím autorem byl Faf de Klerk.

Ovšem i Cheetahs se mohli radovat ze čtvrté pětky, jejím autorem byl v 76. minutě Carel Greeff. I přestože tato pětka zůstala neprokopnuta, zajistila hostím oba bonusové body, protože skóre se již do konce zápasu nezměnilo.

Šance Cheetahs na play-off jsou po sobotní prohře stále spíše teoretické, naopak Lions stále patří mezi příjemná překvapení soutěže.

Konečný výsledek: Lions 34 (7) : Cheetahs 29 (10)

Lions
15. Andries Coetzee , 14. Ruan Combrinck , 13. Lionel Mapoe , 12. Harold Vorster , 11. Courtnall Skosan , 10. Elton Jantjies , 9. Faf de Klerk , 8. Warren Whiteley (c) , 7. Warwick Tecklenburg , 6. Jaco Kriel , 5. Franco Mostert , 4. Andries Ferreira , 3. Ruan Dreyer , 2. Armand van der Merwe , 1. Jacques van Rooyen

Replacements: 16. Robbie Coetzee , 17. Corne Fourie , 18. Julian Redelinghuys , 19. MB Lusaseni , 20. Robert Kruger , 21. Ross Cronje , 22. Marnitz Boshoff , 23. Howard Mnisi

Cheetahs
15. Joe Pietersen, 14. Cornal Hendricks, 13. Johann Sadie, 12. Francois Venter, 11. Rayno Benjamin, 10. Willie du Plessis, 9. Sarel Pretorius, 8. Willie Britz, 7. Boom Prinsloo, 6. Tienie Burger, 5. Francois Uys, 4. Carl Wegner, 3. Maks van Dyk, 2. Torsten van Jaarsveldt,    1. Danie Minnie

Replacements : 16. Stephan Coetzee, 17. Caylib Oosthuizen, 18. Ewald van der Westhuizen, 19. Steven Sykes, 20. Carel Greeff, 21. Tian Meyer, 22. Michael van der Spuy, 23. Clayton Blommetjies

Stormers porazili Bulls i podruhé

Čtvrté sobotní utkání, jež se hrálo v Kapském Městě,  bylo soubojem o vedoucí tým jihoafrické konference a domácí Stormers v něm těsně porazili Bulls.

Stormers tak vyhráli obě vzájemná utkání v letošním ročníku soutěže, protože Bulls porazili již na úvod sezóny v Pretorii.

Domácí si připsali třetí vítězství v řadě, celkově pak letošní sedmé. Bulls zaznamenali po dvou výhrách čtvrtou letošní porážku.

Sobotní utkání bylo hlavně o "kopáčích", domácí "útokovka" Demetri Catrakilis byl v těchto činnostech narozdíl od hostujícího Pollarda stoprocentní a to rozhodlo.

Byl to právě Demetri Catrakilis, kdo po trestných kopech z 5., 12. a 20. minuty vybudoval vedení domácích.

Ve 24. minutě sice snížil ze stejné herní situace hostující Handre Pollard, ale poslední slovo v první půli měl opět Catrakilis, jenž jak jinak než z trestného kopu uzavřel poločasové skóre na 12-3 pro Stormers.

Ovšem hned na úvod první půle přišla jediná pětka utkání a postaral se o ni křídelník Bulls Bjorn Basson. Protože Handre Pollard následnou konverzi proměnil, vedli Stormers již pouze o dva body.

O chvíli později, konkrétně ve 45. minutě, však Catrakilis proměnil i svůj pátý trestný kop a Stormers vedli o pět bodů.

V 54. minutě to ale bylo znovu pouze o dva body, protože Pollard zahrál úspěšně svůj druhý trestný kop.

Pověstná skálopevná obrana Stormers pak již dokázala těsné vedení udržet a celek z Kapského Města se tak může radovat z postu vedoucího týmu jihoafrické konference. Bulls si do Pretorie odvážejí alespoň bonusový bod.

Konečný výsledek: Stormers 15 (12) : Bulls 13 (3)

Stormers
15. Cheslin Kolbe , 14. Johnny Kotze , 13. Juan de Jongh (vc) , 12. Damian de Allende , 11. Pat Howard, 10. Demetri Catrakilis , 9. Nic Groom , 8. Duane Vermeulen (c) , 7. Siya Kolisi , 6. Schalk Burger , 5. Ruan Botha , 4. Eben Etzebeth , 3. Frans Malherbe , 2. Bongi Mbonambi , 1. Steven Kitshoff

Replacements: 16. Scarra Ntubeni , 17. Oli Kebble , 18. Vincent Koch , 19. Jean Kleyn , 20. Nizaam Carr , 21. Louis Schreuder , 22. Kurt Coleman , 23. Huw Jones

Bulls
15. Jesse Kriel , 14. Francois Hougaard , 13. JJ Engelbrecht , 12. Jan Serfontein , 11. Bjorn Basson , 10. Handre Pollard , 9. Piet van Zyl , 8. Pierre Spies ( C ) , 7. Jacques du Plessis , 6. Deon Stegmann , 5. Grant Hattingh , 4. Flip vd Merwe , 3. Marcel vd Merwe , 2. Adriaan Strauss , 1. Dean Greyling

Replacements: 16. Callie Visagie, 17. Morne Mellett, 18. Trevor Nyakane, 19. Arno Botha, 20. Lappies Labuschagne, 21. Akona Ndungane, 22. Tian Schoeman, 23. Jurgen Visser

Hurricanes zpět na vítězné vlně

Posledním zápasem kola bylo střetnutí mezi Reds a Hurricanes. Zápas se hrál v Brisbane a Hurricanes si z Austrálie odvážejí vítězství okořeněné bonusovým bodem. Osmá výhra v sezóně znamená Pro Hurricanes poměrně jednoznačné postavení na prvním místě tabulky.

Reds zaznamenali v neděli osmou letošní porážku a krčí se spolu s Blues a Force na chvostu tabulky.

Skóre utkání sice otevřel ve 2. minutě z trestného kopu hostující Beauden Barrett, pak se ale do vedení dostali Reds.

Centr Samu Kerevi totiž položil hned dvě pětky za sebou, konkrétně ve 14. a 20. minutě utkání. James O'Connor sice proměnil pouze druhou konverzi, i přesto však Reds vedli přesvědčivě 12-3.

Poslední desetiminutovka první půle ale patřila Hurricanes.

Barrett nejprve ve 27. minutě snížil z trestného kopu, aby následně v 35. minutě poslal Hurricanes do vedení proměněnou konverzí pětky, jež chvíli předtím položil TJ Perenara.

Uběhla zhruba minuta a hosté položili podruhé, o pětku se tentokrát postaral rváček Callum Gibbins. Barrett proměnil i druhou konverzi v zápase a protože se skóre již do konce první půle neměnilo, vedli ´Canes o poločase 20-12.

Barrett krátce po změně stran ve 41. minutě zvýšil náskok hostí z trestného kopu.

Ve 45.  minutě však domácí snížili na rozdíl čtyř bodů zásluhou pětky Liama Gilla a proměněné konverzi Jamese O'Connora.

O deset minut později však Liam Gill  dostal žlutou kartu a hosté během jeho pobytu mimo hřiště definitivně rozhodli o svém vítězství.

Nejprve v 62. minutě položil křídelník Julian Savea a přestože Barrett konverzi neproměnil, hosté smutnit nemuseli.

V 66. minutě totiž položil svoji druhou pětku TJ Perenara, jež zároveň zajistila Hurricanes bonusový bod. Barrett tentokrát neměl s konverzí nejmenší problém a hosté vedli s pohodlným náskokem, který pak uhlídali až do konce.

Konečný výsledek: Reds 19 (12) : Hurricanes 35 (20)