Souhrn desátého kola Super Rugby

19.4.2015

Právě odehrané 10. kolo Super Rugby mělo na programu sedm utkání. My se reportu z nich budeme věnovat v následujícím příspěvku.

Bohužel již tradičně byl z důvodu autorských práv problém s nahráním videí, tentokrát se nepodařilo sehnat záznamy/sestřihy utkání Highlanders-Blues, Sharks - Bulls a Cheetahs - Reds. Omlouvám se a děkuji za pochopení.

Zoom gallery

Úvod bude tradičně patřit souhrnu hlavních víkendových událostí.

V jediném pátečním utkání si Chiefs poradili v Christchurch s Crusaders a porazili je tak i podruhé v sezóně. Crusaders předvedli matný výkon a jejich hlavní hvězdy musí rozhodně do příštích zápasů přidat.

Hurricanes v prvním sobotním zápase doma podlehli Waratahs, kteří tak ukončili jejich dosavadní letošní neporazitelnost. Hurricanes přesto - i díky zisku obou bonusových bodů - zůstávají vedoucím celkem soutěže.

Třetí utkání kola se odehrálo v Dunedinu a tamní Highlanders v něm porazili Blues. Domácí opanovali první půli, ta druhá však patřila hostím, kteří mocně finišovali, nakonec to však nestačilo.

Utkání v Canbeře, které podstatně ovlivnilo špatné počasí mělo překvapivého vítěze. Hostující Rebels totiž dokázali Brumbies na jejich stadionu porazit poprvé v historii. Domácí neporazitelnost Brumbies tak byla ukončena po jedenácti utkáních.

Stormers zakončili venkovní tour vítězstvím v Perthu, kde porazili trápící se Western Force. Force po 10. kole patří poslední místo v tabulce.

V šestém utkání kola vyhráli Bulls v Durbanu, kde porazili tamní Sharks. Bulls tedy zvítězili nad svým soupeřem v obou letošních zápasech. Vítězství hostím "vykopal" po zranění se navrátivší Handre Pollard.

V závěrečném utkání se z venkovní výhry mohli radovat Reds, kteří v Bloemfonteinu porazili Cheetahs i díky dropu Nicka Frisbyho ze 73. minuty.

A nyní k jednotlivým utkáním podrobněji.

Chiefs vyhráli nad Crusaders

V prvním utkání 10. kola Super Rugby Chiefs v Christchurch porazili Crusaders. Celek z Hamiltonu tak svého soupeře porazil i ve druhém letošním utkání.

Domácí v zápase nebyli téměř vůbec "hladoví" a výhru hostům dá se říci darovali. Z předvedené hry Crusaders nebude mít rozhodně radost hlavní trenér All Blacks Steve Hansen, protože výkony hráčů, kteří bývají první volbou pro základní sestavu národního týmu rozhodně přesvědčivé nebyly. Richie McCaw předvedl několik "obstructions", Dan Carter neměl zrovna přesnou mušku při kopání a ani Kieran Read nebyl tak dominantní jak bývá obyklé.

První klíčový okamžik zápasu přišel již v 6. minutě, kdy viděl žlutou kartu hostující rváček Sam Cane.

Crusaders z "přesilovky" vytěžili pouze tři body za trestný kop Dana Cartera ze 7. minuty. Ovšem již o dvě minuty později skóre srovnal hostující Aaron Cruden ze stejné herní situace.

Cruden si o pár minut později bez cizího zavinění podvrtl koleno a tak se k trestnému kopu Chiefs v 18. minutě postavil Tim Nanai-Williams a s přehledem jej proměnil. Williams se v Christchurch předvedl ve skvělém světle. Cruden to na hřišti ještě zkoušel, ale po chvíli byl vystřídán Andrew Horrellem.

Vedení hostí pojistil ve 20. minutě položením pětky vazač Michael Leitch hrající ve velmi dobré formě. Horrell z následné konverze přidal další dva body pro Chiefs.

Ve 36. minutě z trestného kopu snížil Dan Carter, to ale bylo ze strany Crusaders do přestávky vše.

Naopak v poslední minutě první půle udeřili hosté. Sprinterské vlohy potvrdil křídelník James Lowe, který položil druhou pětku Chiefs v zápase. Horrell sice konverzi neproměnil, ale Chiefs šli i tak do šaten s pohodlným vedením 18-6.

Obraz hry se příliš nezměnil ani ve druhé půli. Crusaders sledovali, co se bude dít a Chiefs se ani nemuseli příliš snažit, aby svůj náskok v pohodě uhájili.

Ve 42. minutě sice z trestného kopu snížil opět Dan Carter, ale byly to pro Crusaders poslední body v tomto utkání. Carter mimochodem v utkání neproměnil tři trestné kopy z nijak složitých úhlů a padesátiprocentní úspěšnost není pro hráče jeho formátu žádná sláva.

Hosté ve druhé půli bodovali poprvé v 58. minutě zásluhou trestného kopu Horrella. Chiefs své vítězství potvrdili deset minut před koncem utkání, kdy položili potřetí - na konci bleskové útočné akce byl Liam Squire. Horrell konverzi neproměnil.

V samotném závěru se Chiefs sympaticky místo zakopnutí míče pokoušeli o čtvrtou pětku zaručující bonusový bod, tu se jim však položit nepodařilo. Tato skutečnost je ale příliš mrzet nemusí, protože si připsali sedmou výhru z devíti zápasů, zatímco Crusaders prohráli páté z devíti utkání.

Konečný výsledek: Crusaders 9 (6) : Chiefs 26 (18)

Crusaders
1.Wyatt Crockett ,2. Ben Funnell ,3. Nepo Laulala , 4. Luke Romano,5. Sam Whitelock,6. Jordan Taufua,7. Richie McCaw,8. Kieran Read (c) , 9. Andy Ellis,10. Colin Slade ,12. Dan Carter , 11. Nemani Nadolo , 13. Kieron Fonotia , 14. David Havili , 15. Israel Dagg

Replacements : 16. Codie Taylor, 17. Joe Moody, 18. Owen Franks, 19. Jimmy Tupou, 20. Matt Todd, 21. Mitchell Drummond, 22. Tom Taylor, 23. Nafi Tuitavake

Chiefs
1. Mitchell Graham , 2. Hika Elliot , 3. Ben Tameifuna , 4. Matt Symons , 5. Brodie Retallick , 6. Liam Messam (c) , 7. Sam Cane , 8. Michael Leitch , 9. Brad Weber , 10. Aaron Cruden , 11. James Lowe , 12. Sonny Bill Williams , 13. Charlie Ngatai , 14. Tim Nanai-Williams , 15. Tom Marshall

Replacements : 16. Quentin MacDonald , 17. Siate Tokolahi , 18. Pauliasi Manu , 19. Michael Fitzgerald , 20. Liam Squire , 21. Augustine Pulu , 22. Andrew Horrell , 23. Bryce Heem

Hurricanes poprvé prohráli

Úvodní sobotní utkání kola přineslo první letošní prohru Hurricanes. Ve Wellingtonu se z výhry radovali Waratahs.

Diváci mohli po celou dobu zápasu sledovat pohledné, rychlé a útočné ragby. ´Canes nakonec může těšit alespoň fakt, že si připsali oba bonusové body.

Sobotní výhra je pro Waratahs pátým vítězstvím v aktuálním ročníku.

Domácí v úvodu utkání promarnili dvě dobré šance a tak poprvé položili hosté. Ve 13. minutě se z pětky mohl radovat křídelník Peter Betham. Konverzi úspěšně proměnil Bernard Foley.

Hurricanes se dočkali ve 20. minutě - pětku položil centr Conrad Smith, jehož "try" prokopl Beauden Barrett. Barrett si po "restartu" doběhl vlastní "chip kick" a po šedesátimetrovém sprintu položil druhou pětku domácích. Svoji pětku si Barrett sám prokopl.

Waratahs se druhé pětky dočkali ve 33. minutě, kdy položil pilíř Will Skelton. Foley tentokrát konverzi minul.

Domácí opět odskočili ve 37. minutě po pětce vazače Brada Shieldse. Barrett však dva body z konverze nepřidal.

Hurricanes ovšem poločasové vedení neudrželi, protože v poslední minutě položil svoji druhou sobotní pětku křídelník hostí Peter Betham.

Skóre následně z konverze dorovnal Foley a do šaten se tedy šlo za stavu 19-19.

Do druhé půle vstoupili Waratahs náporem, z něhož vyústila jejich čtvrtá pětka. Vedení a k tomu bonusový bod zajistil v 51. minutě hostím zadák Israel Folau. Foley pětku svého spoluhráče úspěšně prokopl.

V 57. minutě přidal Foley další tři body z trestného kopu.

Hurricanes se také dočkali čtvrté pětky zaručující bonusový bod. V 69. minutě položil TJ Perenara. Barrett však z konverze na rozdíl pouhých tří bodů nesnížil.

Protože se skóre až do konce zápasu již neměnilo, znamenala pětka Perenary i druhý bonusový bod pro Hurricanes. Celek z Wellingtonu tak i přes sobotní prohru zůstává leaderem celé soutěže.

Konečný výsledek: Hurricanes 24 (19) : Waratahs 29 (19)

Hurricanes
1. Reggies Goodes , 2. Motu Matu'u , 3. Ben Franks , 4. Jeremy Thrush , 5. James Broadhurst , 6. Callum Gibbins , 7. Ardie Savea , 8. Brad Shields , 9. TJ Perenara , 10. Beauden Barrett , 11. Julian Savea , 12. Ma'a Nonu , 13. Conrad Smith (c) , 14.Cory Jane, 15. Nehe Milner-Skudder

Replacements : 16. Brayden Mitchell ,17. Jeffery Toomaga-Allen ,18. Chris Eves, 19. Mark Abbott , 20. Adam Hill, 21. Frae Wilson, 22. Rey Lee-Lo, 23. James Marshall

Waratahs
1.Benn Robinson, 2. Tolu Latu, 3. Sekope Kepu, 4. Will Skelton, 5. David Dennis (C), 6 .Patrick McCutcheon, 7 .Michael Hooper (VC) , 8.Wycliff Palu,9. Nick Phipps, 10. Bernard Foley, 11. Rob Horne, 12. Kurtley Beale, 13. Adam Ashley-Cooper, 14.Peter Betham, 15. Israel Folau (VC)

Replacements: 16. Tatafu Polota-Nau, 17. Jeremy Tilse, 18. Paddy Ryan, 19. Jacques Potgieter, 20. Mitchell Chapman, 21. Stephen Hoiles, 22. Matthew Carraro, 23. Brendan McKibbin

Highlanders porazili Blues

Ve druhém sobotním utkání Highlanders doma v Dunedinu porazili Blues.

Domácí bodově i herně opanovali první půli a v poločase se zdálo, že je o výsledku téměř rozhodnuto. Opak byl však pravdou. Pojďme však postupně.

Skóre zápasu otevřel již ve 2. minutě domácí Lima Sopoaga z trestného kopu. "Útokovka" Highlanders hraje letos ve skvělé formě a pomalu si tak říká o pozvánku do národního týmu.

V 10. minutě přišla první pětka domácích, kterou položil centr Malakai Fekitoa. Sopoaga následně přidal z konverze další dva body pro domácí.

Již o šest minut později položil pětku domácí křídelník Waisake Naholo, Sopoaga se z konverze nemýlil ani tentokrát.

Tlak domácích neustával a ve 38. minutě ukázal opět "beast mode" Malakai Fekitoa, který položil svoji druhou pětku v zápase. A protože Sopoaga i tentokrát pětku prokopl, šlo se do šaten za jednoznačného vedení Highlanders 24-0.

Druhá půle ovšem jednoznačně patřila hostím. Již krátce po změně stran položil jejich první pětku centr George Moala, Dan Bowden však konverzi neproměnil.

Ve 45. minutě sice navýšil vedení domácích Sopoaga z trestného kopu, bylo to však od Highlanders na dlouhou dobu vše.

O čtyři minuty později se hosté dočkali své druhé pětky, tentokrát se o ni postaral druhořadník Patrick Tuipulotu. Bowden ale neměl přesnou mušku ani tentokrát.

V 56. minutě viděl žlutou kartu za nebezpečnou skládku na Jerome Kaina domácí druhořadník Joe Wheeler a hosté následnou "přesilovku" dokázali využít.

Již v následující minutě položil střídající mlynář Keven Mealamu. Bowden na třetí pokus konverzi proměnil.

Sopoaga pak v 65. minutě proměnil trestný kop a domácí opět svému soupeři trochu odskočili.

Tři minuty před koncem však opět úřadovali hosté - svoji druhou pětku položil veterán Mealamu. Hlavní sudí zápasu Chris Pollock si tuto "try" nechal potvrdit od videa, ale vzápětí čtvrtou pětku hostí zaručující bonusový bod správně uznal.

Střídající Ihaia West pak úspěšně zahranou konverzí snížil na rozdíl šesti bodů.

Závěrečný tlak Blues už vyšel na prázdno a z výhry se tak mohli radovat Highlanders. Blues si však připsali alespoň dva bonusové body.

Celek z Aucklandu mohl utkání vyhrát, nebýt poněkud nepřesné mušky své "útokovky" Bowdena, jenž v utkání neproměnil dvě konverze a jeden trestný kop. Domácí Sopoaga byl v tomto ohledu stoprocentní.

Konečný výsledek: Highlanders 30 (24) : Blues 24 (0)

Highlanders
1. Kane Hames , 2. Liam Coltman , 3. Josh Hohneck , 4. Mark Reddish , 5. Joe Wheeler , 6. Elliot Dixon , 7. James Lentjes , 8. Nasi Manu (c) , 9. Aaron Smith , 10. Lima Sopoaga , 11. Patrick Osborne , 12. Jason Emery , 13. Malakai Fekitoa , 14. Waisake Naholo , 15. Ben Smith (c)

Replacements : 16. Ash Dixon , 17. Brendon Edmonds , 18. Pingi Tala'apitaga , 19. Tom Franklin , 20. Dan Pryor , 21. Fumiaki Tanaka , 22. Marty Banks , 23. Richard Buckman

Blues
1. Ofa Tu'ungafasi , 2. James Parsons , 3. Angus Ta'avao , 4. Josh Bekhuis, 5. Patrick Tuipulotu, 6. Akira Ioane , 7. Brendon O'Connor , 8. Jerome Kaino (c) , 9. Jamison Gibson-Park , 10. Dan Bowden , 11. Melani Nanai, 12. George Moala, 13. Pita Ahki ,14. Frank Halai , 15. Charles Piutau

Replacements : 16. Keven Mealamu , 17. Tony Woodcock, 18. Charlie Faumuina , 19. Hayden Triggs , 20. Blake Gibson , 21. Jimmy Cowan , 22. Ihaia West , 23. Francis Saili

Rebels vyhráli v Canbeře

Ve třetím sobotním utkání se z výhry nad Brumbies radovali Rebels. Rebels v Canbeře vyhráli v rámci Super Rugby historicky vůbec poprvé.

Brumbies až do soboty doma v hlavním městě Austrálie neprohráli dlouhých jedenáct utkání v řadě. I přes sobotní porážku zůstávají Brumbies leaderem australské konference s bilancí pěti výher a čtyř porážek. Rebels si připsali čtvrtou letošní výhru z osmi zápasů.

Utkání bylo ovlivněno hustým deštěm, což se podepsalo na jeho atraktivitě. Nudná podívaná nepřinesla logicky ani příliš bodů.

Hosté si v první půli vybudovali náskok, který pak udrželi až do konce zápasu.

Skóre utkání se poprvé měnilo v 9. minutě díky proměněnému trestnému kopu hostujícího Mika Harrise.

V 11. minutě se Rebels radovali ze své jediné položené pětky, jejímž autorem byl křídelník Sefanaia Naivalu. Harris potvrdil vedení hostí z následné konverze.

Mike Harris pak přidal další tři body pro svůj tým z trestného kopu ve 25. minutě.

Brumbies se poprvé bodově prosadili až v samotném závěru první půle. Již po siréně oznamující konec prvního poločasu položil pětku centr Henry Speight. Tato pětka však prokopnuta nebyla a poločasové skóre znělo 13-5 pro hosty.

Po změně stran se ukazatel skóre měnil pouze jedinkrát, to když v 63. minutě proměnil trestný kop domácí Christian Lealiifano.

Hosté pak svůj náskok i přes závěrečnou snahu Brumbies dokázali uhájit až do konce a mohli se tak radovat z vcelku překvapivého vítězství.

Bonusový bod je pro Brumbies jen malou útěchou, vzhledem k tomu, že celek z Canberry si připsal druhou porážku v řadě - minulý týden prohrál v Eden Parku s Blues.

Konečný výsledek: Brumbies 8 (5) : Rebels 13 (13)

Brumbies
1. JP Smith , 2. Stephen Moore (c) , 3. Ben Alexander , 4. Rory Arnold , 5. Sam Carter , 6. Scott Fardy , 7. David Pocock , 8. Jarrad Butler , 9. Michael Dowsett , 10. Christian Lealiifano , 11. Joe Tomane , 12. Nigel Ah Wong , 13. Henry Speight , 14. Lausii Taliauli , 15. Robbie Coleman

Replacements , 16. Josh Mann-Rea , 17. Allan Alaalatoa , 18. Ruan Smith , 19. Blake Enever , 20. Ita Vaea , 21. Jordan Smiler , 22.Joe Powell, 23. Rodney Iona

Rebels
1. Toby Smith ,2. Pat Leafa ,3. Paul Alo-Emile ,4. Luke Jones,5. Lopeti Timani ,6. Sean McMahon ,7. Scott Fuglistaller,8. Scott Higginbotham ,9. Nic Stirzaker ,10. Jack Debreczeni ,11. Sefanaia Naivalu ,12. Mitch Inman,13. Tamati Ellison ,14. Tom English ,15. Mike Harris

Replacements:16. Tom Sexton ,17. Cruze Ah-Nau ,18. Tim Metcher *,19. Cadeyrn Neville ,20. Colby Fainga'a ,21. Jordy Reid ,22. Luke Burgess ,23. Bryce Hegarty

Stormers vyhráli v Perthu

Ve čtvrtém sobotním utkání si osmou letošní porážku připsali Western Force, jejichž celek v Perthu podlehl Stormers. Tým z Kapského Města si připsal šestou výhru z devíti odehraných zápasů.

V zápase nebylo k vidění příliš mnoho bodů, Stormers dostáli pověsti celku s jednou z nejpevnějších obran v celé soutěži. Western Force momentálně nejsou v takovém rozpoložení, aby dokázali na podobně precizně bránící soupeře najít recept.

Skóre utkání otevřel již ve 2. minutě zápasu hostující Demetri Catrakilis z trestného kopu.

Zhruba o dvě minuty později za domácí dorovnal Luke Burton ze stejné herní situace.

V 9. minutě hlavní sudí zápasu Mike Fraser přisoudil trestné položení pro Stormers. Catrakilis samozřejmě neměl v takové situaci sebemenší problém konverzi proměnit a pojistil tak vedení hostí.

Luke Burton ve 37. minutě snížil z trestného kopu a do šaten se tedy šlo za stavu 10-6 pro Stormers.

Po změně stran pokračovala marná snaha Force o proniknutí neprostupné zdi, jež vytvořili hráči hostí.

V 75. minutě viděl žlutou kartu domácí Luke Burton. Střídající Kurt Coleman pak následně přidal z trestného kopu tři body pro hosty.

Domácí již po závěrečné siréně sahali po pětce, která by v případě proměněné konverze znamenala remízu, rozhodčí Mike Fraser však po konzultaci s TMO utkání Ianem Smithem pětku zadáka domácích Dane Haylett-Pettyho správně neuznal, protože vlastně k žádné nedošlo - obrana hostí dokázala Pettyho udržet před/nad "try-line".

Hosté si tak z Perthu odvážejí vítězství; domácí připisují bonusový bod, velkou radost z něho ale rozhodně nemají.

Konečný výsledek: Force 6 (6) : Stormers 13 (10)

Force
1. Pekahou Cowan , 2. Nathan Charles , 3. Tetera Faulkner , 4. Sam Wykes (c) , 5. Adam Coleman , 6. Steve Mafi , 7. Chris Alcock , 8. Ben McCalman , 9. Alby Mathewson , 10. Sias Ebersohn , 11. Nick Cummins , 12. Luke Burton , 13. Kyle Godwin , 14. Luke Morahan , 15. Dane Haylett-Petty

Replacements : 16. Heath Tessmann , 17. Chris Heiberg , 18. Oliver Hoskins , 19. Ross Haylett-Petty , 20. Angus Cottrell , 21. Ian Prior , 22. Zack Holmes , 23. Marcel Brache

Stormers
15. Cheslin Kolbe , 14. Kobus van Wyk , 13. Juan de Jongh (c) , 12. Damian de Allende , 11. Dillyn Leyds , 10. Demetri Catrakilis , 9. Louis Schreuder , 8. Nizaam Carr , 7. Schalk Burger (vc) , 6. Siya Kolisi , 5. Ruan Botha , 4. Eben Etzebeth , 3. Frans Malherbe , 2. Bongi Mbonambi , 1. Steven Kitshoff

Replacements: , 16. Scarra Ntubeni , 17. Ali Vermaak , 18. Vincent Koch , 19. Jean Kleyn , 20. Sikhumbuzo Notshe , 21. Nic Groom , 22. Kurt Coleman , 23. Huw Jones

Bulls porazili Sharks

V pátem sobotním utkání Sharks v Durbanu hostili Bulls a museli se před svým soupeřem stejně jako ve třetím kole sklonit.

Sharks prohráli třetí utkání v řadě, celkově pak šesté z deseti zápasů v letošní sezóně. Bulls jsou se šesti výhrami z devíti utkání leaderem jihoafrické konference.

Každý z týmů v utkání položil po jedné pětce a klíčovým faktorem se tak ukázala rozdílná muška obou kopáčů. Hostující Handre Pollard, přestože neproměnil konverzi, jeden pokus o drop a jeden trestný kop, vyšel z tohoto souboje vítězně.

Domácí Fred Zeilinga totiž neproměnil tři trestné kopy.

Skóre utkání otevřel v 17. minutě z trestného kopu Fred Zeilinga.

Pollard odpověděl ze stejné herní situace ve 29. minutě zápasu. Ve 35. minutě pak přišla jediná pětka hostí, položil ji křídelník Francois Hougaard. Jak již bylo řečeno výše, Pollard z konverze minul.

Do konce první půle se již skóre neměnilo a hosté tak šli do šaten s vedením 8-3.

Sharks však šli do vedení záhy po změně stran. Ve 41. minutě totiž položil pětku rváček Marcell Coetzee a Zeilinga se nemýlil při následné konverzi.

Skóre se pak již měnilo pouze zásluhou trestných kopů Handre Pollarda. Byly tři a Pollard je proměnil ve 45., 66. a 73. minutě utkání.

Domácí již sílu na zvrat nenašli a Bulls si tak z Durbanu odvážejí cenné vítězství. Sharks se díky bonusovému bodu posunuli na devátou příčku tabulky před Crusaders, se svými výkony z posledních týdnů však rozhodně nemohou být spokojeni.

Konečný výsledek: Sharks 10 (3) : Bulls 17 (8)

Sharks
15. Odwa Ndungane , 14. S'bura Sithole , 13. Waylon Murray , 12. Andre Esterhuizen , 11. Lwazi Mvovo , 10. Fred Zeilinga , 9. Cobus Reinach , 8. Renaldo Bothma , 7. Willem Alberts , 6. Marcell Coetzee , 5. Marco Wentzel (Captain) , 4. Mouritz Botha , 3. Jannie du Plessis , 2. Franco Marais , 1. Beast Mtawarira

Replacements :16. Monde Hadebe , 17. Thomas du Toit , 18. Lourens Adriaanse , 19. Lubabalo Mtyanda , 20. Etienne Oosthuizen , 21. Conrad Hoffmann , 22. Lionel Cronje , 23. SP Marais

Bulls
15. Jesse Kriel , 14. Francois Hougaard , 13. JJ Engelbrecht , 12. Burger Odendaal , 11. Bjorn Basson , 10. Handre Pollard , 9. Rudy Paige , 8. Pierre Spies ( C ) , 7. Jacques du Plessis , 6. Deon Stegmann , 5. Grant Hattingh , 4. Flip vd Merwe , 3. Marcel vd Merwe , 2. Adriaan Strauss , 1. Dean Greyling

Replacements : 16. Callie Visagie , 17. Morne Mellet , 18. Arno Botha , 19. Lappies Labuschagne , 20. Piet van Zyl , 21. Tian Schoeman , 22. Jurgen Visser , 23. Trevor Nyakane

Reds vyhráli na hřišti Cheetahs

V posledním utkání 10. kola se z výhry radovali Reds, kteří porazili Cheetahs na jejich domácí půdě v Bloemfonteinu.

Reds tak ukončili šestizápasovou sérii porážek, připsali si letošní druhou výhru a na poslední místo tabulky odsunuli Western Force. Reds jsou v tabulce po 10. kole na třináctém místě.

Cheetahs si připsali šestou letošní porážku, patří jim až dvanáctá pozice v tabulce a v sobotním utkání navíc ztratili rváčka Heinricha Brussowa, který se začínal dostávat do dobré formy. Brussow utkání opustil ve 13. minutě se zlomenou rukou...

Domácí přitom do utkání vstoupili dobře, ve 3. minutě otevřel skóre z trestného kopu Joe Pietersen. Ve 32. minutě pak přišla první pětka domácích, položil ji křídelník Rino Benjamin. Pietersen následně jeho pětku prokopl a domácí vedli 10-0.

Hosté se bodově prosadili až v samotném závěru poločasu díky trestnému kopu Jamese O´Connora. Do šaten se šlo tedy za stavu 10-3 pro Cheetahs.

Do druhé půle vstoupili lépe Reds a již ve 42. minutě se mohli radovat ze své první pětky - položil ji střídající Adam Korczyk. Skóre z konverze srovnal James O´Connor.

V 51. minutě šli hosté poprvé do vedení, když pětku položil centr Samu Kerevi. Pětka Kereviho však zůstala neprokopnuta.

Do vedení se tak opět dostali domácí, protože v 56. minutě položil jejich druhou pětku rváček Boom Prinsloo a Pietersen přidal dva body z proměněné konverze.

Když už to vypadalo, že by domácí mohli vítězství udržet, přišla 73. minuta a v ní chvíle slávy pro "útokovku" hostí Nicka Frisbyho, jenž se odhodlal k dropu, který úspěšně proměnil.

Domácí sice dostali v poslední minutě možnost zahrávat trestný kop, Pietersen však trefil pouze tyč. Pro Cheetahs je zisk bonusového bodu málo, pro Reds je naopak dosažené vítězství cennou vzpruhou pro jejich sebevědomí.

Konečný výsledek: Cheetahs 17 (10):  Reds 18 (3)