Souboj českých krajánků okořenil Martin Jágr pětkou

11.11.2007 Jak si vedou čeští krajánci

Toulon - Oyonnax foto: RCT
Metro-Racing - Union Boddeaux-Begles foto: rugby 33

V třetím kole francouzské ProD2 se prosadil v dresu RC Toulon Martin Jágr, který tak přispěl k vítězství svého týmu nad Oyonnax ve kterém nastoupil v základní sestavě na pilíři Lukáš Rapant. Robert Voves si se svým novým týmem Union Bordeaux-Begels připisuje třetí prohru, tentokráte bylo nad jejich síly mužstvo Metro-Racing.

Francie

ProD2 – 3. kolo

• Toulon ( Jágr) – Oyonnax 30:15 (17:10)

Hvězdami nabitý Toulon se pustil do svého soupeře naplno a hned z první akce se mu podařilo položit první pětku. Ve 25. minutě přišla velká chvíle Martina Jágra, při jednom z útoků dostal na půli soupeře velmi špatnou přihrávku o zem. Míč skvěle zpracoval a rozběhl se pod úhlem směrem háčku, při své cestě do pětkoviště přešel přes čtyři bránící hráče a položil druhou pětku svého týmu.

Vyprodaný stadion po této akci mohutně bouřil a Martin sklízel oprávněné ovace. Do poločasu se prosadil na druhé straně i druhý český hráč Lukáš Rapant, který byl u výborné akce roje Oyonnax, která byla zakončena pětkou na 17:10.

Po změně stran už domácí utkání kontrolovali, a s přehledem ho dovedli do vítězného konce. Polovinu bodů Toulon zaznamenal vynikající kopáč Andrew Merthens.

Toulon
15 Aiei - 14 Tamanisau, 13 Mariner, 12 Pisi, 11 Jágr - 10 Mehrtens, 9 Gregan - 8 Auelua, 7 Sourice, 6 Labadze - 5 Lozada, 4 Van Schouwenburg - 3 Galasso (c), 2 Oliver, 1 Taumoepeau.

Oyonnax
15 Martin - 14 Giroud, 13 Charrier (c), 12 NeGoma, 11 Saunier - 10 Bouillot, 9 Audy - 8 Stoltz, 7 Missoup, 6 Brignoni - 5 Beukes, 4 Bado - 3 Ashvetia, 2 Tabani, 1 Rapant

• Metro-Racing – Union Bordeaux-Begels (Voves) 21:18 (11:6)

Robert Voves nastoupil v základní sestavě Begles a musel od začátku sledovat jak se jeho týmu soupeř bodově vzdaluje. Utkání ač bylo vyrovnané hovořilo bodově jasně pro domácí, hráči Bordeaux sice ve druhé půli položili dvě pětky na obrat to však nestačilo.