Smolný víkend českých krajánků

9.12.2007 Jak si vedou čeští krajánci

Smolný víkend českých krajánků

Další kolo francouzských soutěží nebylo šťastné pro týmy českých krajánků, Jágrův Toulon v 7. kole překvapivě remizoval v Grenoblu, Rapantovo Oyonnax prohrálo smolně v Agenu. Ani Bordeaux Begles s Robertem Vovsem v základní setavě si doma neporadil s Lyonem. Naopak dobře si vedou krajáci ve Federale 3, jak Auxerre tak i St. Raphael vedou své skupiny.


FRANCIE

ProD2 - 7. kolo

Granoble - Toulon (Jágr) 13:13

Martin Jágr nastoupil letos poprvé na pravém křídle, jeho tým měl v Grenoblu nečekané problémy. Ještě patnáct minut před koncem vedli domácí 13:3 a schylovalo se k první prohře Toulonu. Jágrův tým však posledních deseti minutách zabral a výsledek dotáhl. Vyrovnávací pětku položil George Gregan, který tak zachránil alespoň dva body do tabulky.

  • Agen - Oyonnax (Rapant) 16:3 (6:0)

Oyonnax s Lukášem Rapantem na postu levého pilíře nehrál a Agen špatně, bohužel, ale doplácel na špatnou disciplínu. "K vítězství chybělo málo, byli jsme málo trpělivý a také nám chybělo štěstí. Hlavní důvod naší prohry však byla disciplína, zbytečné trestné kopy soupeř nemilosrdně trestal" prozradil den po utkání Lukáš Rapant.

  • Union Bordaux Begles (Voves) - LOU 9:12 (3:9)

Další nepříjemná domácí prohra pro Begles, Bordeaux je tedy stále na předposledním místě. "Bylo to utkání rojníků, po celou dobu utkání vydatně pršelo takže útočné řady nemohly kombinovat. Nám se opět nedařilo v koncovce, zatlačili jsme soupeře dokonce na dvacet minut na jeho půli, ale body z toho žádné nebyl. Tým máme silný, ale chybí nám souhra. Do konce zbývá 23. kol, můžeme ještě vše změnit" řekl po utkání Robert Voves, který nastoupil s číslem 5 v základní sestavě Begles.

Federale 1

  • St. Nazaire (Rohlík) - Rouen 18:21
  • Massy - Villeurbanne (Šuster) 14:9

Roman Šuster nastupuje v pravidelně v základní sestavě Villeurbanne a nebylo to jinak ani v Massy. "Hrálo se za silného deště na blátě. Zase jsme poměrně zbytečně prohráli. Nedař íse nám rozvinout souvislejší akci, pořád jenom bráníme" postěžoval si po utkání pilíř Roman Šuster

  • Romans - Beurepaire (Němeček) 21:15
  • Langon - Lannemezan (Šťastný) 8:10

Federale 2

  • La Teste - C.A. Lormont (Kurka) 5:12

Federale 3

  • Auxerre (Okleštěk, Průša) - Soissons 13:10
  • Berre - St. Rapfael (Krejčí, Holovský) 23:25

 

 

 

Marek Švíř

 

 

 

 

Ragby CZ > Zprávy > Češi v zahraničí > Smolný víkend českých krajánků

právě se děje

soutěže

 načítám...