Slováci přes porážku postupují, Monako bylo diskvalifikováno

7.11.2006 ME Divize 3D, Slovensko - Monako 15:0 kontumace

Slovensko - Monako foto: web SRUSlovensko - Monako foto: web SRU
Slovensko - Monako foto: web SRU

Oficiální web FIRA zveřejnil informaci o kontumaci utkání Mistrovství Evropy Divize 3D Slovensko - Monako ve prospěch Slovenska. Utkání bylo kontumováno na základě podnětu SRU, které upozornila na to, že tým Monaka nesplňuje kritérium o nasazování cizích státních příslušníků do mezinárodních utkání.

Monako po delší době další zemí, která porušila toto pravidlo, český fanoušek má jistě v paměti čtyři roky staré utkání kvalifikace na RWC 2003 Česká republika - Rusko 18:37. Rusové tenkrát nasadili do týmu tři Jihoafričany, kteří právě kritérium o cizincích porušili a jejich mužstvo bylo z kvalifikace vyřazeno. ČSRU si na tento fakt vůbec nestěžovala, protest podalo Španělsko po svém prohraném zápase.

Slováci díky vítězství postupují do dalších bojů, kde je čeká finále hrané na dvě utkání s týmem Řecka. První utkání se odehraje pro nás netradičně 6. ledna 2007 v Řecku odveta pak až po půl roce 16. června 2007 v Bratislavě.


Stanovisko Slovenské Ragbyové Unie


Slovenská rugbyová únie zaznamenala informáciu zverejnenú na oficiálnej webovej stránke FIRA (http://www.fira-aer-rugby.com/) o kontumácii kvalifikačného zápasu 3D skupiny Slovensko - Monako v prospech Slovenska na základe nesplnenia kritérií na nasadzovanie hráčov do medzinárodných zápasov zo strany tímu Monaka. Na rovnakom mieste bola zverejnená aj informácia, že vo finále kvalifikačnej 3D skupiny sa Slovensko stretne 1. a 16. júna 2007 v dvojzápase s Gréckom.

Upozorňujeme však, že rozhodnutie FIRA o kontumácii zápasu Slovensko - Monako ani rozhodnutie FIRA vo veci nominácie delegátov a rozhodcov na kvalifikačný dvojzápas Slovensko - Grécko nebolo zatiaľ Slovenskej rugbyovej únii doručené. Predpokladá sa, že sa tak prípadne stane najskôr 8. novembra 2006, kedy sa skončí zasadnutie Výkonného výboru FIRA, najneskôr prvý decembrový týždeň na Valnom zhromaždení FIRA.

Ing. Marek Kačmár
Prezident Slovenskej rugbyovej únie

 

 

 

Marek Švíř

Ragby CZ > Slováci přes porážku postupují, Monako bylo diskvalifikováno