Slováci nestačili v Soluni na Řecko

14.5.2007 ME Divize 3D

Řekové vzali Slovensku naději na postup do ME Divize 3C, v rozhodujícím finále v sobotu 12 května 2007 v Soluni se Slovákům nepodařilo postoupit přes Řecko, které udrželo náskok z prvního poločasu. V utkání dvou rozdílných poločasů rozodla větší zkušenost domácího týmu, který si tak vybojoval vytožený postup.

  • Řecko - Slovensko 20:17 (20:0)

pětky 2:2

Slovensko
P: Stoklásek, Nosko R.
KPP: Kučera M. 2
TK: Kučera M.

Utkání po počátečních zmatcích se začátkem zapasu, který asi patří k místním vlastnostem a kdy se cekalo na příjezd ministra řeckého sportu začal náporem domácího Řecka.

V řeckém týmu dominovali dva Australané a po jednom hráči z Anglie a USA. Řekové hráli jednoduše do křídelních prostorů, kde po dvou fázích položili hned dvě pětky.

Slovenským hráčům kromě tlaku v roji nic nevycházelo, i když dvakrát se zastavili skoro v řeckém brankovisti. Trestné kopy také míjeli sotva 3 metrové háčko. Řekové v první půli vedli 20:0.

Po přestávce jsme diky 35 stupňovému vedru a zranění museli prostřídat a obraz hry se změnil. Nejprve Jarda Stoklásek na začátku sklepl řecký odkop do pětkoviště a Michal Kučera prokopl.

Dále jsme vyvíjely soustavný tlak, kdy Ondrovi Hankovszkemu francouzský rozhodčí neuznal pětku přímo pod háčkem. Z následného mlýnu a akci třetí řady jsme již korunovali náš tlak další pětkou od Romana Noska, Michal Kučera se zase z kopu po pětce nemýlil.

Řekové na chvíli oněměli ale asi 500 diváků za chvíli povzbuzovali a rvali své oblíbené "Hellas". Hra se na chvíli vyrovnala, ale nás sráželi do kolen naše špatné auty, které nám nesli celý zápas. Asi 5 minut před koncem upravil z TK ještě Michal Kučera na konečných 20:17 pro Řecko.

Kapitán Tony Puverle k celému zápasu dodává: "Utkání jsme si prohráli v prvním poločase, kdy naše auty působily chaoticky, ale jsem zase rad za "chalany", ze jsme se ve druhé půlce zvedli, bohužel to již nestačilo a šťastnějším týmem bylo nakonec Řecko".

Sestava Slovenska

Stoklásek J., Ondroušek V., Puverle A., Murár S., Motýl J., Pfeifer J., Sedlák E., Kučera J., Poledna P., Nosko R., Nosko M., Kučera M., Hughes D., Kubala V., Mana M.
Střídali: Hankovszki O., Bolla P., Majovsky M., Puha D., Rogel R.
Do hry nezasáhli: Nátěr A., Pobjecký J.

 

zlin.rugby.cz

Ragby CZ > Slováci nestačili v Soluni na Řecko