Slavia asi sestupuje

5.7.2003 Havířov - Slavia 52:6

Havířovští se na slávisty dobře připravili a v deklasovali Slávii 52:6. Pražané navíc přišli o zraněného kapitána Jana Fojtíka. Vypadá to, že se druhý zápas v Praze možná ani nebude muset hrát, jelikož Slávie má velikou marodku a trenéři raději termín nabídnou hráčům pro letní dovolené.

Slavia začala letošní sezónu katastrofálně, navíc přišla díky povodním o hřiště. Na jaře však udivila pěknými výsledky a odlepila se ode dna. Tým oživili příchodem 'veteráni' Miloš Hora, Petr Adámek, Martin Frank. Poslední kolo však nečekaně doma prohráli s již odevzdaným týmem Vyškova a o nepatrný rozdíl skóre skončili na posledním, osmém místě.

Zpráva Karla Gamana

BARÁŽ: HAVÍŘOV DRAMA NEPŘIPUSTIL RC HAVÍŘOV - SLAVIA PRAHA 52:6

Havířov 5.7.2003 (man) - Havířov má ještě v dobré paměti loňské barážové drama a tak se tentokrát na baráž připravil jaksepatří. Už to, že v 1. lize neprohrál ani jedno utkání a probojoval se až do semifinále Českého poháru přes Vyškov, naznačovalo, že trenér Radomír Kloda tým cílevědomě připravuje na rozhodující střetnutí. Havířov počítal, že narazí na Vyškov, po loňských zkušenostech měl ze Slavie, zvláště po jejich extraligových výkonech trochu obavy, ale důraznou hrou s nemnoha chybami získal do odvety nečekaně slušný náskok.

Havířovští kontrolovali hru, výborně a důrazně bránili, takže většinou zastavovali útočníky Slavie už na vnitřních tříčtvrtkách a velmi často zbavovali Slávisty míčů. Své vlastní akce vedli přímočaře dopředu, zrychlovali přihrávky v útoku na výborná křídla a tak vyhýbali ztrátám míčů v kontaktu, tak častých u Slavie. O velké převaze Havířova rozhodl ještě jeden moment – své kopy do hloubky slávistického pole dokázali bleskově dobíhat a obvykle donutili zadní řady hostů buď k chybám (držení míče na zemi), nebo k odkopům, ze kterých zakládali nebezpečné protiútoky.

Roj domácích zahrál slušně, i když ne oslnivě, ale v rozhodujících momentech dokázal vytěžit maximum – Leroch dva průniky po mlýnu. Mlýny byly vyrovnané, Havířov měl mírně navrch. V autech, až na několik kiksů, oba týmy získávaly svá vhazování, ale zatímco Havířovský útok většinou nebezpečně útočil, Slávisté rozehrávali pomalu, v rovině a s častými chybami – Havířov položil z protiútoků 2 pětky. U domácích se blýskl kopáč Martin Šlosárek proměněním všech kopů po pětkách, jednou z dobrých 50 metrů od postranní lajny, křídla Smetana a Němec, 3/4 Tomčík a zadák Petr Kozubík, který založil dva bodové protiútoky Havířova – jednou z překopu a podruhé, když útok Slavie chyboval a ztratil míč. Rozhodčí Šustek pískal s přehledem, i když jednou nařídil TK při postupném útoku Havířova za křížení! To však vývoj utkání nijak neovlivnilo.

Slavia viditelně působila odevzdaně, její výkon neměl náboj, naopak domácí tým, hnán vidinou extraligy, zahrál svůj nejlepší letošní zápas. 

Ohlasy:

Trenér Slavie Milan Mrtýnek: „Havířov podal bezchybný výkon, nedovolil nám nic, bylo To prostě o třídu!“

Domácí kouč Radomír Kloda: „ Ještě v extralize nejsme! Teď se musíme zaměřit na změnu taktiky pro pražské utkání. Víme, že Slavia těží z úzkého hřiště, na kterém lze jen těžce rozvíjet klasický postupný útok. Jsme si také vědomi, že v domácím prostředí porazila nejednoho papírového favorita. Přesto jsem mírný optimista, věřím, že si náš tým v Praze nenechá vrátka do extraligy přibouchnout.“

Ragby CZ > Soutěže > Extraliga > Slavia asi sestupuje

právě se děje

soutěže

 načítám...