Skotský kapitán Paterson: Zlepšujeme se, ale Itálie také

4.3.2004 Pohár 6 národů

Stirling, 1. března - Skotský kapitán Chris Paterson prohlásil, že výkony jeho mužstva jdou pod novým trenérem Mattem Williamsem nahoru a že se v sobotu proti Itálii tento trend jasně projeví. Skotové začali Pohár 6 národů špatným výkonem proti Walesu (23-10), přestože konec zápasu měl z jejich pohledu lepší úroveň než začátek. Podlehli také doma Anglii 35-13, jejich výkon však pozorovatelé ocenili, především za obrovskou bojovnost. "S naším výkonem ve Walesu jsme nemohli být vůbec spokojeni, o mnoho lepší to už bylo s Anglií," řekl Paterson na skotské tréninkové základně.

"V Itálii chceme pokračovat ve zlepšujících se výkonech. Ale na dobrý výsledek musíme ještě přidat." Skotsko před čtyřmi lety, při premiérovém zápase Itálie v Poháru 6 národů, v Říme prohrálo, také proto je považováno za jediné mužstvo, které mohou letos Italové porazit; poražený ze sobotního duelu s největší pravděpodobností skončí poslední v letošním Poháru.

"Velmi dobře si uvědomujeme, že hrát venku není nic jednoduchého. Výborně fyzicky připravení a disponovaní Italové mohou být nakonec větší problém než Angličané," řekl Paterson. "Musíme hrát stejně dobře nebo lépe jako s Anglií, a hlavně stejně intenzivně a odvážně bránit. Musíme zvýšit efektivitu proměňování šancí a také bychom měli více skórovat ve druhém poločase." Skotové si uvědomují, že zápas s Italy bude tvrdá bitva, především v roji. Zástupce kapitána Gordon Bulloch přesto soudí, že je možné Italy v roji přehrát, pokud se Skotové zlepší technicky.

"Neměli jsme dobré auty a ani přechod do útoku nebyl nejlepší," uznal sebekriticky mlynář. "Víme, že nás čeká v prvních dvaceti minutách tvrdý italský nápor. Pokud ho přežijeme, tak vyhrajeme. Italové jsou mnohem lepší než bývali. Hrají trpělivěji a v posledních dvou zápasech se o poznání více snažili držet míč."

Ragby CZ > Zprávy > Six Nations 2014 > Skotský kapitán Paterson: Zlepšujeme se, ale Itálie také