Skotsko vyhrálo po sedmadvaceti letech nad Austrálií

21.11.2009

Skotsko vyhrálo po sedmadvaceti letech nad Austrálií

V sobotu 21. listopadu se podařilo Skotům nečekaně vyhrát v dramatickém závěru o jediný bod nad Austrálií. Anglie doma po vyrovnané první půli nestačila na Nový Zéland. První vítězství po třech prohrách si připsala Jižní Afrika, která splnila roli favorita v Itálii.

Francie po drtivém úvodu utkání nedala šanci na Stade France mužstvu Samoy,a po skvělém výkonu mu nasázela sedm pětek. Wales bez větších problémů vyhrál v Cardiffu nad Argentinou.

Jisté vítězství vybojovalo Irsko, které díky skvělé obraně a rychlému útoku porazilo Fiji. Své kvality i nadále potvrzuje Japonsko, to vyhrálo i druhé utkání na Kanadou.

Skotsko - Austrálie 9:8 (3:3)

Skotsko
TK: Godman 2
DG: Paterson

Austrálie
P: Cross
TK: Giteau

Skotsko: 15 Rory Lamont, 14 Sean Lamont, 13 Alex Grove, 12 Graeme Morrison, 11 Simon Danielli, 10 Phil Godman, 9 Chris Cusiter (c), 8 Johnnie Beattie, 7 John Barclay, 6 Alasdair Strokosch, 5 Alastair Kellock, 4 Nathan Hines, 3 Moray Low, 2 Ross Ford, 1 Allan Jacobsen.
lavička: 16 Dougie Hall, 17 Kyle Traynor, 18 Jason White, 19 Richie Vernon, 20 Mike Blair, 21 Chris Paterson, 22 Nick De Luca.

Austrálie: 15 Adam Ashley-Cooper, 14 Peter Hynes, 13 Digby Ioane, 12 Quade Cooper, 11 Drew Mitchell, 10 Matt Giteau, 9 Will Genia, 8 Wycliff Palu, 7 George Smith, 6 Rocky Elsom (c), 5 Mark Chisholm, 4 James Horwill, 3 Ben Alexander, 2 Stephen Moore, 1 Benn Robinson.
lavička: 16 Tatafu Polota-Nau, 17 Sekope Kepu, 18 Dean Mumm, 19 Richard Brown, 20 Luke Burgess, 21 Ryan Cross, 22 James O'Connor.

Anglie - Nový Zéland 6:19 (6:6)

Anglie
TK: Wilkinson 2

Nový Zéland
P: Cowan
KPP: Carter
TK: Carter 4

Anglie: 15 Mark Cueto, 14 Matt Banahan, 13 Dan Hipkiss, 12 Ayoola Erinle, 11 Ugo Monye, 10 Jonny Wilkinson, 9 Paul Hodgson, 8 James Haskell, 7 Lewis Moody, 6 Joe Worsley, 5 Steve Borthwick (c), 4 Simon Shaw, 3 Duncan Bell, 2 Dylan Hartley, 1 Tim Payne.
lavička: 16 Steve Thompson, 17 David Wilson, 18 Louis Deacon, 19 Tom Croft, 20 Danny Care, 21 Shane Geraghty, 22 Mathew Tait.

Nový Zéland: 15 Mils Muliaina, 14 Zac Guildford, 13 Conrad Smith, 12 Ma'a Nonu, 11 Sitiveni Sivivatu, 10 Dan Carter, 9 Jimmy Cowan , 8 Kieran Read, 7 Richie McCaw (c), 6 Adam Thomson , 5 Tom Donnelly, 4 Brad Thorn, 3 Owen Franks, 2 Andrew Hore, 1 Tony Woodcock.
lavička: 16 Aled de Malmanche, 17 John Afoa, 18 Anthony Boric, 19 Jerome Kaino, 20 Andy Ellis, 21 Stephen Donald, 22 Tamati Ellison.


Anglie - Nzl

Itálie - Jižní Afrika 10:32 (7:12)

Itálie
P: Garcia
KPP: Gower
TK: Gower
ŽK:
Favaro

Jižní Afrika
P: Habana, Fourie, Du Preez, Olivier
KPP: Steyn 2, Pienaar
TK: Steyn 2

Itálie: 15 Luke McLean, 14 Matteo Pratichetti, 13 Alberto Sgarbi, 12 Gonzalo Garcia, 11 Mirco Bergamasco, 10 Craig Gower, 9 Simon Picone; 8 Sergio Parisse (c), 7 Alessandro Zanni, 6 Simone Favaro, 5 Quintin Geldenhuys, 4 Carlo Antonio Del Fava, 3 Martin Castrogiovanni, 2 Fabio Ongaro, 1 Salvatore Perugini.
lavička: 16 Leonardo Ghiraldini, 17 Ignacio Rouyet, 18 Antonio Pavanello, 19 Josh Sole, 20 Mauro Bergamasco, 21 Tito Tebaldi, 22 Gonzalo Canale.

Jižní Afrika: 15 Zane Kirchner, 14 JP Pietersen, 13 Jaque Fourie, 12 Adi Jacobs, 11 Bryan Habana, 10 Morné Steyn, 9 Fourie du Preez, 8 Ryan Kankowski, 7 Danie Rossouw, 6 Heinrich Brüssow, 5 Andries Bekker, 4 Bakkies Botha, 3 John Smit (c), 2 Adriaan Strauss, 1 Wian du Preez.
lavička: 16 Tendai Mtawarira, 17 BJ Botha, 18 Victor Matfield, 19 Jean Deysel, 20 Francois Hougaard, 21 Ruan Pienaar, 22 Wynand Olivier.


Italie - JAR

Wales - Argentina 33:16 (20:3)

Wales
P: S Jones, S Williams 2
KPP: S Jones 3
TK: S Jones 2, Halfpenny 2

Argentina
P: Rodriguez
KPP: Rodriguez
TK: Rodriguez 3

Wales: 15 James Hook, 14 Leigh Halfpenny, 13 Jamie Roberts, 12 Jonathan Davies, 11 Shane Williams, 10 Stephen Jones, 9 Gareth Cooper, 8 Ryan Jones (c), 7 Martyn Williams, 6 Andy Powell, 5 Luke Charteris, 4 Alun-Wyn Jones, 3 Paul James, 2 Matthew Rees, 1 Gethin Jenkins.
lavička: 16 Huw Bennett, 17 Duncan Jones, 18 Jonathan Thomas, 19 Dan Lydiate, 20 Dwayne Peel, 21 Andrew Bishop, 22 Tom James.

Argentina: 15 Horacio Agulla, 14 Lucas Borges, 13 Gonzalo Tiesi, 12 Martin Rodriguez, 11 Mauro Comuzzi, 10 Santiago Fernandez, 9 Agustin Figuerola, 8 Juan Fernandez Lobbe (c), 7 Alfredo Abadie, 6 Tomas Leonardi, 5 Patricio Albacete, 4 Mariano Sambucetti, 3 Martin Scelzo, 2 Mario Ledesma, 1 Rodrigo Roncero.
lavička: 16 Alberto Vernet Basualdo, 17 Marcos Ayerza, 18 Manuel Carizza, 19 Alejandro Campos, 20 Alfredo Lalanne, 21 Benjamin Urdapilleta, 22 H San Martin.

Irsko - Fiji 41:6 (13:3)

Irsko
P: Earls 2, Horgan, Kearney, O'Driscoll
KPP: Sexton 5
TK: Sexton 2

Fiji
TK: Little 2

Irsko: 15 Rob Kearney, 14 Shane Horgan, 13 Brian O'Driscoll (c), 12 Gordon D'Arcy, 11 Keith Earls, 10 Jonathan Sexton, 9 Eoin Reddan, 8 Jamie Heaslip, 7 Denis Leamy, 6 Stephen Ferris, 5 Paul O'Connell, 4 Leo Cullen, 3 John Hayes, 2 Jerry Flannery, 1 Tom Court.
lavička: 16 Sean Cronin, 17 Tony Buckley, 18 Donncha O'Callaghan, 19 Sean O'Brien, 20 Tomas O'Leary, 21 Paddy Wallace, 22 Andrew Trimble.

Fiji: 15 Norman Ligairi, 14 Vereniki Goneva, 13 Gabiriele Lovobalavu, 12 Seremaia Bai (c), 11 Nasoni Roko, 10 Nicky Little, 9 Mosese Rauluni, 8 Asaeli Boko, 7 Akapusi Qera, 6 Apolosi Satala; 5 Ifereimi Rawaqa, 4 Wame Lewaravu, 3 Viliame Seuseu, 2 Viliame Veikoso, 1 Asaike Tarogi.
lavička: 16 Isireli Ledua, 17 Graham Dewes, 18 Leone Nakarawa, 19 Samu Bola, 20 Waisale Vatuvoka, 21 Josh Matavesi, 22 Timoci Nagusa

Francie - Samoa 43:5 (33:0)

Francie
P:
Szarzewski, Clerc, Jauzion, Dusautoir, Fall, Trinh-Duc 2
KPP: Parra 5

Samoa
P:
Tekori

Francie:: 15 Maxime Medard, 14 Benjamin Fall, 13 David Marty, 12 Yannick Jauzion, 11 Vincent Clerc, 10 François Trinh-Duc, 9 Morgan Parra, 8 Julien Bonnaire, 7 Thierry Dusautoir, 6 Alexandre Lapandry, 5 Pascal Pape, 4 Sebastien Chabal, 3 Sylvain Marconnet (c), 2 Dimitri Szarzewski, 1 Thomas Domingo.
lavička: 16 Guilhem Guirado, 17 Nicolas Mas, 18 Romain Millo-Chluski, 19 Julien Puricelli, 20 Julien Dupuy, 21 Damien Traille, 22 Yann David, 23 Fabien Barcella.

Samoa: 15 Lolo Lui, 14 David Lemi, 13 Henry Fa'afili, 12 Seilala Mapusua, 11 Alesana Tuilagi, 10 Fa'atonu Fili, 9 Junior Polu, 8 Henry Tuilagi, 7 Ofisa Treviranus, 6 Jonathan Fa'amatuainu, 5 Kane Thompson, 4 Filipo Levi, 3 Cencus Johnston, 2 Mahonri Schwalger (c), 1 Justin Va'a.
lavička: 16 Andrew Williams, 17 Jeremiah Fatialofa, 18 Iosefa Tekori, 19 Misioka Timoteo, 20 Uale Mai, 21 Fuimaolo-Sapolu, 22 Titi Esau.


Francie - Samoa

Japonsko - Kanada 27:6 (12:3)

 

Podzimní Tour

Nový Zéland

datum utkání výsledek
7.11.Wales - Nový Zéland12:19 (6:6)
14.11.Itálie - Nový Zéland6:20 (3:14)
21.11.Anglie - Nový Zéland6:19 (6:6)
28.11.Francie - Nový Zéland 

Austrálie

datum utkání výsledek
7.11.Anglie - Austrálie9:18 (9:5)
15.11.Irsko - Austrálie20:20 (6:10)
21.11.Skotsko - Austrálie9:8 (3:3)
28.11.Wales - Austrálie 

Jižní Afrika

datum utkání výsledek
13.11.Francie - Jižní Afrika20:13 (14:13)
21.11.Itálie - Jižní Afrika10:32 (7:12)
28.11.Irsko - Jižní Afrika
 

ostatní utkání

datum utkání výsledek
7.11Portugalsko - Namibie9:12
13.11.Wales - Samoa17:13
14.11Anglie - Argentina16:9
14.11.Skotsko - Fiji23:10
15.11Japonsko - Kanada46:8
21.11.Francie - Samoa43:5
21.11.Wales - Argentina33:16
21.11.Irsko - Fiji41:6
21.11.Japonsko - Kanada27:6
27.11.Portugalsko - Tonga 
28.11.Skotsko - Argentina 
28.11.Itálie - Samoa 
28.11.Kanada - Rusko 

 

 

Marek Švíř

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Přiložit
Maximální velikost 300 KB, podporované přílohy ve formátu png, jpg, gif
Vložte URL adresu videa (YouTube, Facebook, ...)
Maximální velikost 300 KB, podporované přílohy ve formátu doc, odt, xsl, ods, pdf

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Skotsko vyhrálo po sedmadvaceti letech nad Austrálií

právě se děje

soutěže

 



načítám...