5.2.2006 První kolo poháru Six Nations 2006

foto BBC
foto scrumfoto scrum
foto scrum
foto scrum

Skotsko se postaralo o první velké překvapení tohoto ročníku, ve velmi vypjatém utkání porazilo Francii. V úvodním utkání, které se hrálo o den dříve porazilo v domácím prostředí Irsko velmi ambiciózní celek Itálie o deset bodů. Na anglickém Twickenhamu oplatili i z úroky domácí loňskou porážku Walesu.

ŽK: Pez (39)

Italové neodehráli v Dublinu vůbec špatné utkání po celou dobu první půle si udržovali těsný nákok, soupeř však stačil do poločasu vyrovnat. Po změně stran se průběh hry příliš nezměnil Irové se velmi těžce dostávali přes italskou obranu a tak bodoval především kopáč O´Gara.

Tým Itálie poslední dobou v poháru Six Nations nevyhrál ani jedno utkání, ve letošní sezóně má však tým pod vedením francouzského trenéra Pierra Berbiziera velké ambice.

Irsko:
Murphy; S Horgan, O'Driscoll, capt, D'Arcy, Bowe; O'Gara, Stringer; Horan, Flannery, Hayes, O'Kelly, O'Connell, Easterby, Wallace, Leamy.
lavička: O'Callaghan for O'Kelly (62). Not used: R Best, S Best, O'Connor, Reddan, Humphreys, Trimble.

Itálie: Stoica; Canavosio, Canale, Mirco Bergamasco, Nitoglia; Pez, Griffen; Perugini, Ongaro, Nieto, Dellape, Bortolami, capt, Sole, Mauro Bergamasco, Parisse.
lavička: Castrogiovanni for Nieto (68), Del Fava for Bortolami (68), Persico for M. Bergamasco (62). Not Used: Festuccia, Lo Cicero, Picone, Wakarua.

TK: S Jones 2

Wales nevyhrál na Twickenhamu od roku 1988 a nebylo tomu jinak ani letos i když se po první půli zdálo, že půjde opět o nervy drásající bitvu. Domácí však nastoupili do druhého poločasu velmi svižně a v podstatě nepustili hosty ke hře.

Skóre narostlo v posledních patnácti minutách kdy domácí po hrubých chybách Walesu položili ještě tři pětky.

Anglie
Lewsey; Cueto, Noon, Tindall, Cohen; Hodgson, Ellis; Sheridan, Thompson, Stevens, Borthwick, Grewcock; Worsley, Moody, Corry (c).
lavička: Mears, White, Shaw, Dallaglio, Dawson, Goode, Voyce.

Wales
G Thomas (c); M Jones, Luscombe, Watkins, S Williams; S Jones, Peel; D Jones, R Thomas, AR Jones, Gough, Sidoli, Charvis, M Williams, Owen.
lavička: M Davies, G Jenkins, AM Jones, Popham, Cooper, N Robinson, Byrne.

TK: Elissalde 2

Skotové v domácí prostředí předvedli vynikající výkon, který byl korunován zasloužilým vítězstvím nad favorizovanou Francií. Domácí měli výborný začátek a během chvíle vedli 10:0.

Hosté začali hrát až po změně stran a dařilo se jim snižovat náskok domácí. Skotové si však utkání pohlídali a zasloužili se tak o první velké překvapení letošního ročníku.