Školení- UČÍME SE HRÁT RAGBY

5.5.2008

Školení- UČÍME SE HRÁT RAGBY
Školení- UČÍME SE HRÁT RAGBY

25.dubna.2008 proběhlo školení učitelů z Liberecka a z Prahy na téma Učíme se hrát ragby. Stejně jako v Ostravě bylo toto školení zastoupeno 6 učiteli, respektive učitelkami. Dvě paní učitelky přijely dokonce až z České Lípy.

Školení se uskutečnilo v Praze 7 v hotelu Loděnice. Bohužel nám nepřálo počasí, takže se veškerá praktická část musela přesunout do místní tělocvičny, ale možná to byl i celkem velký přínos, protože takové podmínky musí řešit i paní učitelky ve školách. Školení bylo rozděleno do několika částí. První část byla věnována základním informacím týkajících se projektu Sport bez předsudků, jeho programu, teorii týkající se ragby a videoprojekci. Druhá část probíhala prakticky. Trenéři za pomoci přítomných mladých ragbistů vysvětlili základní problematiku ragby v praxi a ukázali, jakým způsobem s mládeží vhodně pracovat. Druhá část byla zakončena obědem a poté pokračovala třetí fází, která se odehrávala opět v tělocvičně. Tentokráte šlo zejména o zapojení učitelek přímo do výuky ragby. Závěrečná čtvrtá fáze byla věnována diskuzi a připomínkám.

Celkové hodnocení školení z pohledu kantorského bylo ve směs velice kladné, za což přítomným děkujeme a doufáme, že se podobných školení opět zúčastní. Také budeme doufat, že se nám do budoucna podaří oslovit více učitelů, které by tato problematika mohla zajímat.

Děkujeme za Váš čas a snahu.

S pozdravem,

Tým SBP.

Ragby CZ > Zprávy > Sport bez předsudků > Školení- UČÍME SE HRÁT RAGBY

právě se děje

soutěže

 načítám...