Školení SBP 2010 – OSTRAVA

12.3.2010

Dne 11. 3. 2010 od 8:00  do 16:30 proběhlo školení k dalšímu ročníku projektu Sport bez předsudků – Ostravsko bez předsudků 2010. Toto školení se odehrávalo již tradičně     na hotelu Puls v Ostravě a větší část školení pak probíhala v areálu Městského stadionu – Ostrava Vítkovice. Dopolední program byl věnován učitelům a odpoledne patřilo lektorům.

Z řad učitelů navštívilo školení pouze 5 zástupců z 15 oslovených základních škol z Ostravska. Byla to škoda, protože každý učitel, který se školení zúčastnil, obdržel nejen první balíček z Bonusového programu, ale také se dozvěděl více o chystaných změnách                 a novinkách letošního ročníku projektu. Dopolední program byl rozdělen do dvou částí. První polovina dopoledne byla věnována historii projektu, novinkám, Bonusovým bodům a v neposlední řadě také sportovním pravidlům a jednotlivým sportům. Ve druhé polovině jsme se věnovali sportovní praxi, která byla zaměřena hlavně na ragby. Vrcholem sportovní části byl atletický trojboj (hod raketkou levou rukou, skákací panák, obratnostní dráha), jehož aktéry byli právě zúčastnění učitelé. Dočkali jsme se úžasných sportovních výkonů, užili si spoustu legrace a učitele jsme samozřejmě za jejich výkony náležitě odměnili.

Při obědě došlo ke střídání směn, kdy jsme se s učiteli rozloučili a zároveň se přivítali se skupinkou 15 lektorů.

Hned z kraje byl lektorům promítnut krátký film popisující projekt Sport bez předsudků, pro lepší představu o projektu jako takovém. Následoval pedagogický blok a teorie a praxe ragby. Tým lektorů se skládal z mladých ragbistů z ragbyového klubu TJ Sokol Mariánské Hory a ze studentů Ostravské univerzity – obor rekreologie. Toto složení bylo ideálním propojením ragbyové praxe s praxí pedagogickou. Ragbisti pod vedením Karla Ševčíka vysvětlovali a ukazovali pravidla ragby a vysokoškoláci se s chutí do všech akcí zapojili.

Takto proškolený tým se už těší na první sportovní akce projektu, kde bude moci oslovit další děti a mládež sportem, který prezentujeme v rámci projektu zejména hravou a zábavnou formou, jejímž cílem je se sportem bavit.

 

Všem účastníkům tímto děkujeme za vynaloženou energii a budeme se těšit na viděnou na hřišti.

 

Tým SBP. 

Ragby CZ > Zprávy > Sport bez předsudků > Školení SBP 2010 – OSTRAVA

právě se děje

soutěže

 načítám...