Six Nations: Francie otočila souboj s Irskem minutu před koncem

11.2.2007 Six Nations: Francie otočila souboj s Irskem tři minuty před koncem

Irsko - Francie foto: BBC
Skotsko - Wales foto: BBC
Jason Robinson (ENG) foto: BBC

Druhým kolem pokračoval velký souboj pohár Six Nations 2007. V sobotu 10. února porazila po nepřesvědčivém výkonu Anglie Itálii, po té v dramatickém utkání přehrálo Skotsko Wales a v nedělním očekávaném utkání otočila Francie v poslední minutě vývoj na svou stranu a porazila o tři body Irsko.

KPP:: Scanavacca

Anglie se oproti prvnímu kolu poněkud trápila, přesto měla bodově utkání pod kontrolou. Hodně o sobě dali vědět i Italové, kteří prakticky šedesát minut bušili do pevné domácí obrany. Italové měli neuvěřitelnou územní převahu v jednu chvíli byla statistika 81% ku 19% pro Itálii. Svou snahu však nedokázali vyjádřit bodově.

Domácí se opět spoléhali na skvělou kopací techniku Jonnyho Wilkinsona, který proměnil pět trestných kopů. Vítězství zajistil pětkou navrátivší se křídlo Anglie Jason Robinson.

Anglie
Balshaw; Lewsey, Tindall, Farrell, Robinson; Wilkinson, Ellis; Freshwater, Chuter, Vickery (capt), Deacon, Grewcock, Easter, Lund, Corry.
lavička: Mears, White, Palmer, Rees, Perry, Flood, Tait.

Itálie
De Marigny; Robertson, Canale, Mirco Bergamasco, Dallan; Scanavacca, Troncon; Parisse, Zaffiri, Sole; Bortolami (capt), Dellape; Castrogiovanni, Festuccia, Lo Cicero.
lavička: Ongaro, Perugini, Bernabo, Mandelli, Griffen, Pez, Pratichetti.

• Skotsko - Wales 21:9

poločas 9:6

Skotsko
TK: Paterson 7

Wales
TK: S Jones 3

Diváci sice po celou dobu utkání neviděli pětku, ale bylo se na co dívat. Skotsko zlepšilo práci v obraně a výborně pokrývalo velšské výpady. Oba týmy hráli s velkým nasazením, rozhodující pro utkání, však byl počet chyb a těch udělali více hosté.

Domácí kopáč kapitán Chris Paterson proměnil všech sedm nabídnutých šancí ke skórování a zajistil tak přesvědčivé vítězství Skotska.

Skotsko
Southwell, Lamont, Di Rollo, Dewey, Paterson, Godman, Cusiter, Kerr, Hall, E. Murray, Hamilton, S. Murray, Taylor, Brown, Callam.
lavička: Walker for Godman (69), Lawson for Cusiter (74), Jacobsen for Kerr (55), Ford for Hall (67), Hines for Hamilton (49), Hogg for Brown (55). Not Used: Webster.

Wales
Morgan, M. Jones, Robinson, Hook, Czekaj, S. Jones, Peel, D. Jones, R. Thomas, A. Jones, Sidoli, A. Jones, Popham, Williams, R. Jones.
lavička: Sweeney for Morgan (45), Shanklin for Hook (41), Rees for D. Jones (58), Jenkins for A. Jones (75), Gough for Sidoli (52), J. Thomas for Williams (67). Not Used: Phillips.

TK: Skrela 2

Favorit letošního ročníku tým Irska začal na domácí půdě hrát až po několika obdržených bodech. Domácí skvěle hrající útočník O´Gara třemi trestnými kopy a jednou pětkou otočil výsledek a Francie prohrávala o bod.

V dramatickém závěru nejprve O´Gara zvýšil náskok domácích z trestného kopu na 17:13, ale po té přišla těžká sprcha pro celé Irsko. Hbitý útočník Francie Vincent Clerc zmrazil naděje na vítězství pro domácích a zajistil svému týmu důležité dva body do tabulky.

Irsko
Dempsey; Murphy, D'Arcy, Horgan, Hickie; O'Gara, Boss; Horan, R Best, Hayes, O'Callaghan, O'Connell, S Easterby, D Wallace, Leamy.
lavička: Flannery, S Best, N Best, M O'Driscoll, Reddan, P Wallace, Trimble.

Francie
Poitrenaud; Clerc, Marty, Jauzion, Dominici; Skrela, Mignoni; Marconnet, Ibanez (c), de Villiers, Nallet, Pape, Betsen, Harinordoquy, Chabal.
lavička: Bruno, Milloud, Thion, Bonnaire, Yachvili, Beauxis, Heymans.