Six Nations 2016 klepe na dveře

2.2.2016

Mistrovství šesti národů "RBS Six Nations 2016", jeden z hlavních ragbyových turnajů roku, se blíží a letos se bude opravdu na co dívat. Na co se můžeme těšit už od této soboty?

Na podzimním RWC 2015 se evropské celky neukázaly zrovna v oslnivém světle, o to větší chuť pak bude každý z nich mít na turnaji, kde si to navzájem rozdají o krále evropského ragby.

Zoom gallery

Z šestice celků bude pod největším tlakem bezesporu Anglie, která se na domácím RWC nedostala z tzv. skupiny smrti a úspěch potřebuje jako sůl. Ztracené sebevědomí by měl dle očekávání dávkovat nově jmenovaný kouč Eddie Jones, jenž nahradil odvolaného Stuarta Lancastera.

Dalším celkem, který čeká křest ohněm bude Francie, ani ta se na podzim nepředvedla nijak zářně a po čtvrtfinálovém debaklu od All Blacks touží po herním i výsledkovém návratu mezi elitu. Celek Francie povede nově obecně velmi vysoce respektovaný a oblíbený trenér Guy Novès, jenž nahradil Philippe Saint-Andrého.

Ani pro dvojnásobné obhájce titulu z let 2014 a 2015  - celek Irska - nedopadlo podzimní RWC kdovíjak podařeně – Irsko sice vyhrálo základní skupinu, ve čtvrtfinále ovšem jasně prohrálo s Argentinou. Irové budou bezesporu usilovat o třetí titul ze Six Nations v řadě a i letos budou patřit mezi favority turnaje, trenér Joe Schmidt totiž velmi dobře zná, jak chutná úspěch.

Černým koněm letošního Six Nations bude bezpochyby celek Walesu. Tým, vedený koučem Warrenem Gatlandem se na podzim dokázal dostat ze skupiny smrti na úkor domácí Anglie a mnoho nechybělo, aby ve čtvrtfinále přešel i přes silné Springboks.

Pokud bylo v minulých ročnících Skotsko považováno spíše za slabšího účastníka, letos tomu může být jinak a i Skoty můžeme označit za černého koně. Vždyť si vzpomeňte na podzimní RWC a okolnosti jejich nešťastného vyřazení ve čtvrtfinále s pozdějšími finalisty Wallabies. Kouč Vern Cotter spolu s kapitánem Greig Laidlawem věří, že rok 2016 bude patřit právě Skotsku.

Šestým účastníkem turnaje je od roku 2000 Itálie. Od celku z Apeninského poloostrova nelze očekávat zázraky, na podzimním RWC se ve skupině Italové utkali jak s Iry, tak s Francouzi, oba své zápasy prohráli a ze skupiny nepostoupili.

Ovšem Italové občas dokáží překvapit a není proto ani letos vyloučeno, že se dočkají výhry nad některým ze zvučnějších soupeřů.

Jak vyplývá z výše uvedeného – letošní souboj o krále evropského ragby bude více než poutavou podívanou a proto jsme si nechali tu nejlepší zprávu na konec – ani český fanoušek nebude o turnaj ochuzen.

Velké díky totiž patří televizní stanici Nova a jejím sportovním kanálům Nova Sport 1 a Nova Sport 2, kde si budeme moci zápasy vychutnat v přímých přenosech s kvalitním českým komentářem.

Samozřejmostí je pak informační servis na našem serveru www.ragby.cz a facebookovém účtu, kde pro diváky bude připravena pozvánka se základními informacemi na každý z patnácti zápasů; po odehrání každého hracího víkendu bude samozřejmostí výsledkový a statistický servis.

Pojďme se těšit, startujeme již v sobotu 6. února, kdy turnaj otevře zápas Francie - Itálie.

Rozpis utkání RBS Six Nations 2016

Pozn: uvedené začátky utkání - zimní čas v ČR.

Týden 1

Francie - Itálie

Kde: Stade de France, Paříž
Kdy: sobota 6. února v 15:25

Skotsko - Anglie

Kde: Murrayfield Stadium, Edinburgh
Kdy: sobota 6. února v 17:50

Irsko - Wales

Kde: Aviva Stadium, Dublin
Kdy: neděle 7. února v 16:00

Týden 2

Francie - Irsko

Kde: Stade de France, Paříž
Kdy: sobota 13. února v 15:25

Wales - Skotsko

Kde: Millennium Stadium, Cardiff
Kdy: sobota 13. února v 17:50

Itálie - Anglie

Kde: Stadio Olympico, Řím
Kdy: neděle 14. února v 15:00

Týden 3

Wales - Francie

Kde: Millennium Stadium, Cardiff
Kdy: sobota 26. února ve 21:05

Itálie - Skotsko

Kde: Stadio Olympico, Řím
Kdy: neděle 27. února v 15:25

Anglie - Irsko

Kde: Twickenham Stadium, Londýn
Kdy: neděle 27. února v 17:50

Týden 4

Irsko - Itálie

Kde: Aviva Stadium, Dublin
Kdy: sobota 12. března ve 14:30

Anglie - Wales

Kde: Twickenham Stadium, Londýn
Kdy: sobota 12. března v 17:00

Skotsko - Francie

Kde: Murrayfield Stadium, Edinburgh
Kdy: neděle 13. března v 16:00

Týden 5

Wales - Itále

Kde: Millennium Stadium, Cardiff
Kdy: sobota 19. března v 15:30

Irsko - Skotsko

Kde: Aviva Stadium, Dublin
Kdy: sobota 19. března v 18:00

Francie - Anglie

Kde: Stade de France, Paříž
Kdy: sobota 19. března 21:00

Pozn: uvedené začátky utkání - zimní čas v ČR.

Více informací:

Pozn. Turnaj Six Nations se hraje systémem každý s každým, hostitelství jednotlivých zápasů se pravidelně každý rok střídá.

 

 

 

 

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Six Nations 2016 klepe na dveře

právě se děje

soutěže

 načítám...