Six Nations 2016: Irsko na úvod smírně s Walesem

8.2.2016

V posledním zápase úvodního hracího víkendu letošního turnaje Six Nations přivítali doma Irové svého soupeře z Walesu. Pojďme se nyní v krátkosti podívat na to, jak zápas dopadl.

Momentka z utkání Irsko - Wales

Před utkáním bylo velmi složité předpovídat favorita na vítězství, oběma celkům se dávaly šance tak 50:50. Jak výsledek později ukázal, byly tyto prognózy zvoleny správně.

Irové do zápasu vstoupili mnohem lépe a po jedné prokopnuté pětce a dvou penaltách vedli ve 27. minutě již 13:0.

Walešany do zápasu vrátil díky proměněné penaltě až Rhys Priestland ve 31. minutě. Priestland v průběhu první půle vystřídal původní "jedničku" na postu "útokovky" - populárního "tanečníka" Dana Biggara.

Vazač hostí Taulupe Faletau pak v závěru první půle položil první a jedinou pětku Walesu a protože Priestland konverzi proměnil, byl Wales zpět ve hře.

Ve druhé půli už bodovali pouze kopáči - hostující Priestland postupně dvěma úspěšnýmy TK poslal svůj celek do vedení; domácí Sexton pak šest minut před koncem zápasu určil ze stejné herní situace konečné skóre utkání.

V Irsku se tak zrodila první remíza letošního ročníku turnaje, větší radost z ní ale mají hráči Walesu.

Konečný výsledek: Irsko 16(13) : Wales 16(10)