Six Nations 2016: Francie po boji porazila Irsko, Wales přehrál Skotsko

13.2.2016

Urputný boj v Paříži a skvělou podívanou v Cardiffu nabídl dnešní den v druhém kole mistrovství Six Nations. Oba duely vyhráli domácí, když shodně otáčeli stav v druhém poločasu.

Francie - Irsko 10:9

V deštivém počasí zajistil Maxim Medard deset minut před koncem utkání položením domácím výhru.

Irové byli zejména v prvním poločasu lepší, ovšem kvůli problémům se zpracováním míče jim přinesly jen vedení 9:3 díky kopům Johnnyho Sextona.

Irům se tak vzdálila historická možnost potřetí za sebou zvítězit v turnaji.

Sestavy

Francie: Medard; Thomas, Mermoz, Danty, Vakatawa; Plisson, Bezy; Poirot, Guirado (kap.), Atonio; Flanquart, Maestri, Lauret, Camara, Chouly. lavička Chat, Slimani, Ben Arous, Jedresiak, Goujon, Machenaud, Doussain, Bonneval.

Irsko R Kearney; Trimble, Payne, Henshaw, D Kearney; Sexton, Murray; McGrath, Best (kap.), White; McCarthy, Toner; Stander, O'Brien, Heaslip. lavička Strauss, J Cronin, Furlong, Ryan, O'Donnell, Reddan, Madigan, McFadden.

Rozhodčí: Jaco Peyper (SARU)

Wales - Skotsko 27:23

Tatupe Faletau objímá hráče utkání Jamieho Robertse

Wales svým finišem v závěrečných 20 minutách dosáhl na deváté vítězství v řadě nad svým ostrovním rivalem.

Týmu trenéra Warrena Gatlanda však trvalo celou hodinu, než položení Jamieho Robertse a George Notha ukončily přetahovanou.

Skotsko se ujalo vedení 13:10, když položil Tommy Seymour a napravil tak předchozí položení Velšana Garetha Daviese.

Pětka od Duncana Taylora v poslední minutě byla jen malou útěchou pro hosty, kteří nevyhráli v Cardiffu už od roku 2002.

TK: Laidlaw 3

Hlavní rozhodčí: George Clancy (IRFU), postranníJohn Lacey (IRFU) & Federico Anselmi (UAR) TMO: Graham Hughes (RFU)

Sestavy

Wales: Liam Williams; North, J Davies, Roberts, James; Biggar, G Davies; Evans, Baldwin, Lee; Charteris, Jones; Warburton (kap.), Tipuric, Faletau lavička: Owens, Jenkins, Francis, B Davies, Lydiate, Lloyd Williams, Priestland, Anscombe.

Scotland: Hogg; Lamont, Bennett, Taylor, Seymour; Russell, Laidlaw (kap.); Dickinson, Ford, Nel; R Gray; J Gray; Barclay, Hardie, Denton lavička: McInally, Reid, Fagerson, Swinson, Cowan, Hidalgo-Clyne, Weir, Jackson.

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Six Nations 2016: Francie po boji porazila Irsko, Wales přehrál Skotsko