Šílený divák složil rozhodčího na turnaji tří

12.8.2002 JAR - Nový Zéland 23:30

DURBAN – K nevídané události došlo na začátku druhého poločasu předpoledního utkání Poháru tří ragbyových velmocí JAR – Nový Zéland. Před vhazováním míče do mlýna se na hřišti zjevil divák oblečený v dresu JAR a ragbyovým způsobem složil irského rozhodčího McHugha. Jen duchapřítomnost rojníků obou týmů, kteří vetřelce oddělili od rozhodčího, jej zachránila před dalším počínáním tohoto šílence.

Ir se zraněnou rukou na doporučení lékaře předal řízení utkání svému krajanovi z postranní čáry Whitemu, který herně dramatické a touto příhodou ovlivněné utkání dotáhl až do konce.

DURBAN (10.8.2002): Jihoafrická republika – Nový Zéland 23:30 (17:17)

Zápas začali dobře domácí ragbisté, kteří v páté minutě vedli 7:0, Protinožci snížili na 7:5 a přiznanou trestnou pětkou se ujali vedení (7:12). Jihoafričané postupně dotahovali, nejdříve trestným kopem (10:12) a pak pohlednou pětkou opět vyhrávali (17:12). Předtím domácím borcům navíc nebyla uznána pětka, po které se úspěšný hráč radoval dvěma salty vytočenými za sebou. Do půle však Novozélanďané stačili vyrovnat další položenou pětkou a tak po změně stran začínaly oba týmy s čistým štítem. * Po krátké přestávce, kterou zavinil agresivní idiot, jemuž se nelíbilo rozhodování utkání irským rozhodčím, se skóre zápasu řízeným náhradníkem Whitem několikrát změnilo. Dvakrát Afričané vedli, ale hosté pokaždé vždy srovnali skóre. Poslední úspěšná akce utkání však nakonec patřila hostujícímu celku. Ragbisté z jihu Afriky tak šedesáté vzájemném utkání s Novým Zélandem prohráli jako se jim to ostatně stalo v historii vzájemných utkání již jednatřicetkrát. Nutno dodat, že šestadvacet utkání zase JAR vyhrála a třikrát zápas skončil nerozhodně. Zajímavostí zápasu je bodový zisk Jihoafričana Pretoria, který bodoval všemi možným způsoby bodování, neboť položil pětku, proměnil kop ze hry a dvakrát mířil přesně z trestných kopů i následných kopů po pětkách. *

Body: Pretorius (P,KP,TK,drop) 18, De Kock (P) - Mehrtens (2KP, 2TK,) 10, Howlett (P)5, MacDonald (P)5, Mauger (P)5, trestná pětka * Pětky 2:3 * Rozhodovali McHugh a White *

Průběh utkání: 5:0, 7:0, 7:5, 7:12, 10:12, 15:12, 17:12, 17:17 – 20:17, 20:20, 23:20, 23:23, 23:28, 23:30.

Přehled výsledků

13.07.2002 Nový Zéland – Austrálie 12:6

20.07.2002 Nový Zéland – JAR 41:20

27.07.2002 Austrálie – JAR 38:27

03.08.2002 Austrálie – Nový Zéland 16:14

10.08.2002 JAR – Nový Zéland 23:30

* Pořadí: 1. Nový Zéland 15 bodů, 2. Austrálie 10 bodů, 3.JAR 2 body.

Vlastní zpráva Petr Skála

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Šílený divák složil rozhodčího na turnaji tří