Sharks těsně zdolali Bulls 23:18

27.2.2004 Super 12 - hrálo se jihoafrické derby

Pretoria, 21.února - V sobotním zápase Super 12 udrželi Natal Sharks vítězství nad Bulls 23-18 i přesto, že ve druhém poločase neskórovali.

Sharks, kteří v půli vedli 23-8, přežili posledních pět minut bez vyloučené tříčtvrtky Butche Jamese, vyloučeného za opožděné skládání střídajícího Willema de Waala.

Rozhodující moment přišel, když byl 13 minut před koncem za převahy Bulls poslán na trestnou lavici za nebezpečné vyhrabávání míče střídající mlynář Bulls Dale Santon.

James proměnil v první čtvrtině zápasu tři trestné kopy a dostal svůj tým do vedení 9-0. Teprve za dalších třicet minut se o první body Bulls postaral svým prvním trestným kopem Derick Hougaard.

Tříčtvrtka Sharks Adrian Jacobs položil první ze dvou pětek svého mužstva, a přestože za Bulls odpověděla také tříčtvrtka Frikkie Welsh, zadák Brent Russell okamžitě zvýšil náskok Sharks na 15 bodů.

Deset minut po zahájení druhého poločasu získal Hougaard poblíž pětkoviště Sharks ztracený míč a položil druhou pětku „Žraloků“.

Skóre se pak nezměnilo až do předposlední minuty utkání, kdy dal Hougaard úspěšným trestným kopem domácím jistotu alespoň bonusového bodu za menší než sedmibodovou prohru.