Sestupuje Bristol

11.5.2003 Premiership - Anglie

Před posledním kolem anglické nejvyšší soutěže se zdálo být téměř o všem rozhodnuto. Sestoupí Bath, Bristol a London Irish se zachrání, do play-off půjde Sale. Pravda, několik teorerických možností stále zůstavalo otevřených, ale všechna ta “kdyby” vypadala příliš divoce. Co se ale nestalo, Bristol poslední zápas nezvládli přesně podle svých představ a příští sezonu je tak nahradí severoanglický Rotheram, a podobně Sale neudrželi třetí místo a díky horšímu skore na ně zbyl jen automatický postup do Heineken Cupu bez možnosti pokusit se dostat se do velkého finále na Twickenhamu proti Gloucesteru.

Bath Newcastle 24:12 (14:9)

Vítězstvím společně s vysokou prohrou Bristolu si Bath uchovalo příslušnost v Premiership, i když jen díky lepšímu skore. Zdá se až neuvěřitelné, do jakých problémů se dostal klub, který v devadesátých letech pětkrát získal mistrovský titul a dosáhl i vítězství v Heineken Cupu. Porážka pro Newcastle znamená, že skončí třetí od konce, přestože Jonny Wilkinson dělal, co mohl.

Body: Bath : P: Balshaw, Voyce, N Thomas; KPP: Barkley (3); TK: Barkley

Newcastle : KPP: Wilkinson (2); DG: Wilkinson (2)

Diváků: 8 200

Gloucester Leicester 30:13 ( 17:10 )

Gloucester potvrdil svoji letošní dominanci a suverénně vyprovodil loňské mistry. Nyní se musí připravit na rozhodujíci zápas Premiership proti jednomu z dvojice Wasps – Northampton. Leicester se pokusí zachránit sezonu vítězstvím v play-off o účast v Heineken Cupu, v jehož semifinále nastoupí proti Harlequins.

Body: Gloucester : P: Delport, Beim, Gomersal, Fanolua; KPP: Mercier (4), TK: Mercier

Leicester : P: Tuilagi, KPP: Murphy; TK: Murphy (2)

Diváků: 11 000

London Irish – Bristol 41:21

Skvělým výkonem Irish dokázali, že si zaslouží v Premiership zůstat i napřesrok. Přestože ze začátku prohrávali,nakonec pětkrát položili k potěše domácích diváků. Poslední šance Bristolu na záchranu se rozplynula, když vedení Premiership potrdilo, že Rotheram má dostatečné zázemí k hraní v nejvyšší soutěži.

Body: Irish: P: Drotske, Hoadley, Appleford, Sackey, Horak; KPP: Mapletoft (5); TK: Mapletoft (2)

Bristol : P: Short; KPP: Drahm; TK: Drahm (3)

Diváků: 12 696

Northampton Leeds 28:6 (8:6)

To, co už nikdo nečekal, se stalo skutečností a bude to Northampton a ne Sale bojující o finále soutěže. V zápase, který byl šedesát minut vyrovnanou partií, se o jednoznačně vypadající výhře rozhodlo v poslední čtvrtině. Leeds bude ještě hrát o postup do Heineken Cupu proti Saracens.

Body: Northampton : P: Jorgensen, Thompson, Ripol, KPP: Reihana, Jorgensen; TK: Reihana (2); DG: Grayson

Leeds : van Straaten (2)

Diváků: 12 500

Saracens – Sale 34:19 (17:7)

Jak je to vše relativní. Před několika koly se pro Sale vše zdálo být tak jasné. Po tom posledním na ně zbyl pouze přímý postup do Heineken Cupu. Naopak vítězství pro Saracens znamená, že proti všem očekáváním si o účast v největším evropském poháru ještě zahrají.

Body: Saracens: P: Haughton, O’Mahony, Benazzi, Ross; KPP: Goode (4); TK: Goode; DG: Horan

Sale : P: Schofield, Robinson (2); KPP: Walshe (2)

Diváků: 6 211

Wasps – Harlequins 21:25 (10:8)

Přes prohru zůstavají Wasps na druhém místě, avšak bodový odstup od prvního Gloucesteru naznačuje, že v případě, že se probojují do velkého finále, tak to vůbec nebudou mít lehké

Body: Wasps: P: Dowd, Logan; KPP: A. King, TK: A. King (3)

Harlequins: P: Monye, M Powell (2); KPP: Burke (2); TK: Burke; DG: Burke

Diváků: 8 747

Konečná tabulka základní části:

1. Gloucester 82 bodů 2. Wasps 67 3. Northampton 62 (+136) 4. Sale Sharks 62 (+86) 5. Leeds 58 6. Leicester 55 7. Harlequins 44 8. Saracens 42 9. London Irish 40 (-53) 10. Newcastle 40 (-157) 11. Bath 36 (-105) 12. Bristol 36 (-129)

Další program:

14. 5. Saracens – Leeds

14. 5. Harlequins – Leicester

17. 5. Wasps – Northampton

18. 5. Leeds – Saracens

18. 5. Leicester – Harlequins

31. 5. Finále Plate: Saracens/Leeds – Harlequins/Leicester

31.5. Finále Zurich Premiership: Gloucester – Wasps/Northampton

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Sestupuje Bristol

právě se děje

soutěže

 načítám...