Šest Čechů v Bretani

5.8.2003

Poloha St NazairePoloha St Nazaire
Poloha St Nazaire
Hráči mají pěkné prostředíHráči mají pěkné prostředí
Hráči mají pěkné prostředí

Přístav Saint Nazaire leží u Atlantického oceánu, u malebné Bretaně na severozápadě Francie. Jeden z trojice trenérů českého národního mužstva, Francouz Michel Bernardin dostal nabídku na trénování místního ragbyového klubu a ihned přesvědčil místní dirigents, tedy funkcionáře klubu, aby do sestavy zapojili české hráče. Klub Saint Nazaire hraje soutěž Federale 2 (F2).

Celkem se jich tam letos schází šest: Martin Pekáček, služebně nejstarší legionář, který v předchozích čtyřech letech hrál za Auxerre (F2), dále Honza Rohlík, jež byl dva roky v Toulonu (ProD2), Roman Šuster a Lukáš Rapant byli vloni s Michelem v Chambéry (F1). Doplní je Robert Voves, který strávil začátek loňské sezóny v prvoligovém Burgoinu a mladíček Petr Oklešťek, odchovanec Petrovic a Sparty.

Michel měl zájem i o Jana Kurku, ten je ovšem spokojený o soutěž níže, v kraji červeného vína u Bordeux a Saint-Emilion, v klubu Libourne.

Pozn - systém francouzských soutěží:

  • ProD1: 16 klubů, z nichž 6 nejlepších hraje i Evropský pohár. Soutěž začíná ve dvou skupinách po osmi, poté se hraje nadstavba (Top 8), semifinále a finále. Náš zástupce Martin Kafka je v Castres Olympique.
  • ProD2: 14 klubů. Martin Jágr hraje v Toulonu.
  • Federale 1: Poloprofesionální soutěž. Čtyři skupiny po 12 týmech.
  • Federale 2: Osm skupin po 12 týmech. Jedním z nich je i Saint Nazaire.
  • Federale 3:
  • Honneour: Stovky klubů

Prosím o případnou opravu . JM

Ragby CZ > Zprávy > Češi v zahraničí > Šest Čechů v Bretani

právě se děje

soutěže

 načítám...