SBP školení v Ostravě

23.3.2009

SBP školení v Ostravě
SBP školení v Ostravě

Dne 11. 3. 2009 se uskutečnilo již druhým rokem školení učitelů v rámci projektu Sport bez předsudků – Ostravsko bez předsudků. Oproti loňskému roku, kdy bylo na školení pouze šest učitelů, jsme byli velmi příjemně překvapeni letošní účastí.

Školení se zúčastnilo šest učitelů a šest učitelek z Ostravy, Havířova a Karviné a zástupkyně Nadace OKD. Teoretická část se odehrávala v hotelu Pulz v Ostravě Vítkovicích a část praktická pak na Městském stadionu Vítkovice.

Program školení byl nejprve zaměřen na představení projektu nově zapojeným základním školám a jejich zástupcům. Dále následoval úsek teorie a praxe atletiky, kdy si mohli na vlastní kůži zúčastnění vyzkoušet, jak je veden trénink při prezentačních dnech projektu a seznámit se s novými tréninkovými pomůckami, které se budou při prezentačních dnech atletiky využívat.

Vyvrcholením této části byla obratnostně koordinační soutěž o krásné softballové kalendáře, které nám věnoval sportovní klub Arrows Ostrava. Mohli jsme vidět, že soutěžní duch v učitelích je opravdu velice silně zakořeněn.

Po malé pauze následovala část ragbyová, která se odehrávala v typickém ragbyovém počasí. Ale i křehké ženy deštivě sněhové počasí překously a tak se mohl autor projektu Karel Ševčík spolu s mladými ragbisty pustit do vysvětlování základních stavebních ragbyových kamenů.

Poté se  do výuky zapojili také učitelé, kteří se bez problémů vrhali do soupeření s mladými ragbisty a hru s šišatým míčem si vysloveně užívali.

Odpolední část se pak nesla v poklidnějším duchu, kdy byla pedagogickému sboru představena podoba metodické výuky ragby na dvd, kterou již někteří učitelé vlastní nebo ji nově zapojené základní školy brzo obdrží na prvním prezentačním dni ragby. Úplný závěr školení patřil diskuzi a absolutním rozloučením a tečkou za velmi příjemným dnem byl společný oběd, kde jsme     si vylíčili společné dojmy a pak zase vyrazili každý svým směrem.

Tým SBP děkuje zúčastněným za aktivitu a vynaložené úsilí při školení. Těšíme se na viděnou. 

Ragby CZ > Zprávy > Sport bez předsudků > SBP školení v Ostravě

právě se děje

soutěže

 načítám...