SBP školení Praha & Liberecko

23.3.2009

SBP školení Praha & Liberecko
SBP školení Praha & Liberecko

Dne 18. 3. 2009 proběhlo druhé školení projektu Sport bez předsudků, které bylo připraveno pro pedagogy z Prahy a Liberecka. Školení se odehrávalo v příjemném prostředí Loděnice Trója, kam přijelo dohromady 10 učitelek z Prahy a 2 paní učitelky z Liberce.

V úvodu byly paní učitelky seznámeny s harmonogramem a programem školení,       pro nově zapojené základní školy byl popsán projekt Sport bez předsudků s jeho záměry, cíly a úkoly a tuto představovací sekci uzavíralo promítání videa vykreslující přesnou podobu projektu. 

Potom jsme se pustili do představení novinek v projektu SBP na rok 2009, pokračovali jsme teorií atletiky a tuto část jsme uzavřeli promítáním metodické části ragby. Abychom si informace z teorie lépe zapamatovali, vydali jsme se rovnou po promítání do místní tělocvičny, kde jsme začali s praxí atletiky.

Paní učitelky si vyzkoušely trénink s novými pomůckami, které budou pro letošní rok zařazené do tréninku atletiky a své snažení završily, stejně jako učitelé v Ostravě, rychlostně obratností soutěží. Smích, fandění a soutěžní atmosféra samozřejmě nechyběla.

Praxe ragby plynule navazovala na praxi atletiky, kde nám s ukázkou tréninku přišli pomoct také mladí ragbisté z RC Tatra Smíchov. Výuku vedl sám autor projektu Karel Ševčík, který vysvětlil základy ragby, modelové situace a nakonec zapojil také paní učitelky, které     se s nadšením a s „šiškou“ v ruce pustily do hry proti mladým ragbistům. Vůbec se nenechaly mladíky zastrašit a vrhali se do osobních soubojů, které k ragby jednoznačně patří.

Když skončil úsek praxe, čekala paní učitelky už jen ta příjemnější část školení, kterou byl oběd a předání cen vítězkám atletické soutěže. Úplný závěr byl věnován diskuzi při kávě, kde jsme shrnuli ty nejdůležitější informace týkající se SBP 2009 a dali prostor dotazům.

Doufáme, že se školení líbilo a bylo přínosem pro samotné pedagogické působení zúčastněných. Děkujeme za nadšení a aktivitu.

Budeme se těšit na prvních akcích SBP na viděnou.

 

 

 

S přátelským pozdravem celý tým SBP.

Ragby CZ > Zprávy > Sport bez předsudků > SBP školení Praha & Liberecko

právě se děje

soutěže

 načítám...