S15: Jižní polokoule očekává dvě velká semifinále

27.6.2011 Super 15 - Play Off

S15: Jižní polokoule očekává dvě velká semifinále

Na jižní polokouli vstoupila do své závěrečné části soutěž Super Rugby. K jistým semifinalistům Reds a Stormers se připojily i dva týmy z Nového Zélandu. V baráži o semifinále vyhráli doma Crusaders nad Sharks a Blues zvládli vyrovnaný souboj s Waratahs.

Překvapení letošního roku vítěz základní části australští Queensland Reds tedy budou tuto sobotu bojovat v domácím prostředí o historický postup do finále s novozéladnskými Auckland Blues.

Druhé semifinále se bude hrát v Kapském Městě v Jižní Africe, kde přivítá druhý tým základní části Stormers velmi silný tým z Nového Zélandu Cantenbury Crusaders.

Baráž o semifinále

Blues (NZL) - Waratahs (AUS) 26:13

Blues
P: Munro, Williams
KPP: McAlister, Munro
TK: Munro 3, McAlister

Waratahs
P: Carter, Turner
TK: Beale

Blues
15 Jared Payne, 14 Joe Rokocoko, 13 Benson Stanley, 12 Luke McAlister, 11 Lachie Munro, 10 Stephen Brett, 9 Alby Mathewson, 8 Peter Saili, 7 Luke Braid, 6 Jerome Kaino, 5 Ali Williams, 4 Anthony Boric, 3 John Afoa, 2 Keven Mealamu (c), 1 Charlie Faumuina.
lavičaka: 16 Tom McCartney, 17 Tevita Mailau, 18 Chris Lowrey, 19 Daniel Braid, 20 Chris Smylie, 21 Winston Stanley, 22 Sherwin Stowers.

Waratahs
15 Lachie Turner, 14 Atieli Pakalani, 13 Ryan Cross, 12 Tom Carter, 11 Soseni Anesi, 10 Kurtley Beale, 9 Josh Holmes, 8 Dave Dennis, 7 Phil Waugh (c), 6 Dean Mumm, 5 Sitaleki Timani, 4 Kane Douglas, 3 Paddy Ryan, 2 John Ulugia, 1 Benn Robinson.
lavička: 16 Elvis Taione, 17 Jeremy Tilse, 18 Pat O'Connor, 19 Chris Alcock, 20 Hugh Perrett, 21 Brendan McKibbin, 22 Bernard Foley.

 

Crusaders (NZL) - Sharks (JAR) 36:8

Crusaders
P: Williams, Read, B. Franks
KPP: Carter 2, Berquist
TK: Carter 5

Sharks
P: Alberts
TK: Lambie

Crusaders
15 Tom Marshall, 14 Sean Maitland, 13 Robbie Fruean, 12 Sonny Bill Williams, 11 Zac Guildford, 10 Daniel Carter, 9 Andy Ellis, 8 Kieran Read (c), 7 Matt Todd, 6 George Whitelock, 5 Sam Whitelock, 4 Brad Thorn, 3 Owen Franks, 2 Corey Flynn, 1 Wyatt Crockett.
lavička: 16 Quentin MacDonald, 17 Ben Franks, 18 Luke Romano, 19 Jonathan Poff, 20 Kahn Fotuali'i, 21 Matt Berquist, 22 Ryan Crotty

Sharks
15 Patrick Lambie, 14 JP Pietersen, 13 Stefan Terblanche (c), 12 Meyer Bosman, 11 Lwazi Mvovo, 10 Frederic Michalak, 9 Charl McLeod, 8 Willem Alberts, 7 Jean Deysel, 6 Keegan Daniel, 5 Alistair Hargreaves, 4 Gerhard Mostert, 3 Jannie du Plessis, 2 Bismarck du Plessis, 1 Tendai Mtawarira.
lavičaka: 16 John Smit, 17 Eugene van Staden, 18 Ross Skeate, 19 Ryan Kankowski, 20 Jacques Botes, 21 Adrian Jacobs, 22 Louis Ludik.

semifinále 2. července 2011

  • Reds (AUS) - Blues (NZL)
  • Stormers (JAR) - Crusaders (NZL)

 

Vítezové SUPER RUGBY

SUPER 10

  • 1993 - Lions (JAR)
  • 1994 - Reds (AUS)
  • 1995 - Reds (AUS)

SUPER 12

  • 1996 - Blues (NZL)
  • 1997 - Blues (NZL)
  • 1998 - Crusaders (NZL)
  • 1999 - Crusaders (NZL)
  • 2000 - Crusaders (NZL)
  • 2001 - Brumbies (AUS)
  • 2002 - Crusaders (NZL)
  • 2003 - Blues (NZL)
  • 2004 - Brumbies (AUS)
  • 2005 - Crusaders (NZL)

SUPER 14

  • 2006 - Crusaders (NZL)
  • 2007 - Bulls (JAR)
  • 2008 - Crusaders (NZL)
  • 2009 - Bulls (JAR)
  • 2010 - Bulls (JAR)

 

Marek Švíř

foto: scrum.com

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > S15: Jižní polokoule očekává dvě velká semifinále

právě se děje

soutěže

 



načítám...