RWC2015: Anglie na úvod šampionátu porazila Fidži 35:11

19.9.2015

V úvodním utkání letošního mistrovství světa v ragby domácí Anglie potvrdila roli jednoho z favoritů na zisk titulu a porazila dobře hrající tým Fidži 35:11, když se do 68. minuty bála o výsledek.

Domácí, hnáni publikem, začali soustředěně a během prvních minut proměnili trestný kop a chvíli nato zúročili dobrou práci rojníků, když po autu se maulem protlačili až do pětkoviště soupeře a položili první pětku, kterou rozhodčí posoudil navíc jako trestnou, protože obrana fungovala nedovoleným způsobem. Navíc byl Nikola Matawalu vykázán na 10 minut.

Nemani Nadolo v průnikuZoom gallery
Nemani Nadolo v průniku

V 22. minutě po rozhození přes celé hřiště skóroval Mike Brown, později vyhlášený hráčem utkání.

Několik minut nato mlýnovka Fidži Nikola Matawalu sebral míč z natočeného mlýna a přes půl hřiště doběhl a položil. Videorozhodčí však usoudil, že mu balon při pokládání vypadl a pětka nebyla uznána.

Jen o pár minut později však Fidžané přesto slavili, když útokovka Volavola poslal křižným překopem míč pro křídelního útočníka Nadola, který přeskočil obránce, chytil míč ve vzduchu a položil pětku.

Poté týmy úporně bojovaly, vyměniliy si trestné kopy, když se Fidži přiblížili v 64. minutě na rozdíl jediného položení na skóre 18:11. Angličané kontrovali kopem a po hezké kombinaci vnějších útočníků a nahrávek po kontaktu u levé postranní čáry zakončil druhou pětkou Brown.

V samém závěru střídající dynamický vazač Billy Vunipola protlačil obránce blízko u čáry a zajistil domácím důležitý bonusový bod za čtyři pětky v utkání.

sestřih utkání HD

Zoom galleryZajímavý moment - proč je to stále maul, i když v něm není ani jeden hráč Fidži?
Vysvětlení zde: laws.worldrugby.org/?law=17, "Pokud se bránící hráči dobrovolně odváží a v maulu jsou jen útočící, maul pokračuje"

5Fidži1001113501400

u = počet utkání, v = výhry, r= remízy, p = prohry, + = bodů pro, - = bodů proti, +/- rozdíl bodů, b = bonus za položené pětky nebo prohru o 7 a méně bodů, c = celkem bodů

Sestavy

Anglie: Brown; Watson, Joseph, Barritt, May; Ford, B Youngs; Marler, T Youngs, Cole, Parling, Lawes, Wood, Robshaw, Morgan.

Střídání: Burgess for Barritt (62), Farrell for Ford (62), Wigglesworth for B Youngs (52), B Vunipola for Morgan (52), Webber for T Youngs (74), Brookes for Cole (68), Launchbury for Parling (52), M Vunipola for Marler (52)

Fidžii: Talebula; Nayacalevu, Goneva, Lovobalavu, Nadolo; Volavola, Matawalu; Ma'afu, Koto Vuli, Saulo, Ratuniyarawa, Nakarawa, Waqaniburotu, Qera, Matadigo.

Střídání: Ravai for Ma'afu (74), Tuapati for Koto Vuli (75), Colati for Saulo (77), Cavubati for Ratuniyarawa (41), Yato for Waqaniburotu (60).

Zůstali na lavičce: Kenatale, Matavesi, Tikoirotuma.

ŽK: Matawalu (13).

Návštěva: 80,015

Rozhodčí: Jaco Peyper (South Africa).

Zoom gallery  Zoom gallery  Zoom gallery  Utkání sledovala královská rodina.Zoom gallery